Společnost Gree, přední výrobce klimatizačních zařízení, byla jmenována hlavním vítězem soutěže „2021 Global Cooling Prize"

Společnost Gree Electric Appliances, Inc. of Zhuhai (dále jen Gree) (000651.SZ), přední světový výrobce klimatizačních jednotek a domácích spotřebičů, byla jmenována hlavním vítězem soutěže 2021 Global Cooling Prize za svou inovativní chladicí technologii „Zero Carbon Source" („Zdroj bez uhlíku").

„Gree je diverzifikovaná technologická globální průmyslová skupina, která rozšířila své podnikání do oblasti spotřebního zboží a průmyslového vybavení a která usiluje o soustavné inovace a o výzkum a vývoj zlepšující lidský život. Technologie klimatizace šetrné ke klimatu, která získala hlavní cenu v soutěži Global Cooling Prize, sníží dopady emisí uhlíku stávajících klimatizací o 80 procent," řekla Dong Mingzhu, předsedkyně představenstva a prezidentka společnosti Gree Electric Appliances.

Soutěž Global Cooling Prize v roce 2018 společně vyhlásily ústav Rocky Mountain Institute, indická vláda a společnost Mission Innovation, které usilují o vývoj převratných moderních chladicích technologií s pětkrát nižším klimatickým dopadem než standardní klimatizační jednotky, které jsou v současnosti na trhu (včetně nepřímých emisí uhlíku vznikajících v elektrické síti a přímých emisí uhlíku souvisejících se skleníkovým efektem z chladniček). Usiluje o řešení ohrožení klimatu způsobeném stále rostoucí poptávkou po klimatizaci pro obytné domy.

Chladicí technologie společnosti Gree "Zero Carbon Source" spojuje pokročilé kompresní parní chlazení, fotovoltaické přímo řízené odpařovací chlazení, ventilaci a další technologie, které efektivně využívají zdroje obnovitelné energie a šetrné zdroje chlazení.

Klimatický dopad nového designu společnosti Gree s chladící technologií „Zero Carbon Source" je pětkrát nižší než u běžných klimatizací. Díky inovaci a inteligentnímu designu představuje technologie společnosti Gree, šetrná ke klimatu, hlavní průlom v omezení energetické efektivity běžných klimatizací.

S rychle rostoucím počtem lidí a zrychlenou urbanizací se odhaduje, že do roku 2050 vzroste světová poptávka po klimatizačních jednotkách pro domácnosti ze 1,2 miliardy kusů v roce 2016 na 4,5 miliardy jednotek. Pokud by byla chladicí řešení, šetrná ke klimatu, efektivně propagována a využívána, mohlo by se zabránit emisím odpovídajícím 100 miliardám tun oxidu uhličitého. To by pomohlo zmírnit globální oteplování o více než 0,5 °C do roku 2100 a zároveň usnadnilo život lidem, kteří žijí v horkém a vlhkém klimatu.

O společnosti Gree

Společnost Gree, založená v roce 1991, je diverzifikovaná technologická globální průmyslová skupina, která rozšířila své obchodní aktivity do odvětví spotřebního zboží pro domácnost a průmyslového vybavení pod třemi značkami: GREE, KINGHOME a TOSOT.

Další informace naleznete na stránkách http://global.gree.com/.

Fotografie - https://mma.prnewswire.com/media/1500889/1.jpg

KONTAKT:

Email: vivian@cn.gree.com

Tel.: +86-13926909036

Klíčová slova Čína-stroje-ekologie-firmy-Gree Electric Appliances

Oblast
Asie, Austrálie (as)

Kategorie
Auto-moto, doprava a stroje

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.