Ara Partners podpoří management koupí skupiny px Group

Soukromá kapitálová společnost zaměřená na dekarbonizaci průmyslu získává plně integrované průmyslové aktivum

Ara Partners, soukromá kapitálová společnost, která se specializuje na investice do dekarbonizace průmyslu, dnes oznámila, že navázala partnerství s managementem a Aksiom Group, aby získala skupinu px Group ("px" nebo "společnost").

px Group se sídlem ve Spojeném království ve městě Stockton je poskytovatelem integrovaných řešení infrastruktury. Společnost spravuje komplexní energetická a průmyslová aktiva a nabízí doplňkové služby v oblasti energetického managementu, strojírenství a poradenství. Kromě toho vlastní Saltend Chemicals Park („Saltend"), průmyslové centrum o rozloze 370 akrů v regionu Humber ve Velké Británii. Saltend je domovem několika světových podniků se zaměřením na chemikálie a obnovitelnou energii. Rovněž je partnerem ve vlajkovém vodíkovém projektu Equinor a H2H Saltend a bude hostit zařízení společnosti Pensana pro zpracování materiálů, které bude produkovat klíčové prvky pro odvětví obnovitelných zdrojů. px Group vede generální ředitel Geoff Holmes a předseda Chris Picotte.

Každému ze svých zákazníků přináší společnost px Group vysoce kvalifikovanou pracovní sílu a více než dvě desetiletí zkušeností s provozem komplexní energetické infrastruktury. Tato zkušenost je základní sadou nástrojů, která je přímo převoditelná na správu aktiv energetického přenosu, jakými jsou zachycování a ukládání uhlíku („carbon capture and storage" - CCS) a vodíku, přičemž se očekává, že oba tyto nástroje budou hrát smysluplnou roli v cestě Velké Británie k dekarbonziaci. Na rozdíl od jiných obnovitelných zdrojů energie jsou CCS a vodík složitými průmyslovými aktivy, jejichž operace se podobají energetickým zařízením, jakými je zpracování zemního plynu, energetika a kombinovaná výroba energie skrze biomasu; v těchto oblastech má za sebou společnost px dlouhou a úspěšnou provozní historii. Společnost aktivně podporuje tři nejvýznamnější vyvíjené projekty Velké Británie v oblasti transformace energetiky – skotský Acorn, Net Zero Teesside a H2H Saltend společnosti Equinor – a dnes obsluhuje okolní infrastrukturu v každém z těchto území.

„Společnost px se etablovala jako přední průmyslový operátor a jsme rádi, že spolupracujeme s managementem, stejně jako s týmem Aksiomu, protože posouvají dále rozvoj britské infrastruktury nezbytné pro energetický přechod," uvedl Charles Cherington, spravující partner společnosti Ara Partners. „S portfoliem společností, které vyvíjejí nízkouhlíková průmyslová aktiva po celém světě, chápe Ara dobře klíčovou roli zkušeného operátora, projektového manažera a inženýra – px Group – v systematickém vývoji projektů a provozním výkonu."

„Již více než 25 let poskytuje společnost px svým váženým zákazníkům nejlepší provozní a technickou podporu ve své třídě," uvedl Geoff Holmes, generální ředitel společnosti px. „Posledních několik let znamenalo pro společnost silné období růstu. Díky množství energetické a průmyslové aktivity ve Velké Británii a EU zůstáváme nadšeni z cesty, která nás čeká. Tým px vidí dokonalé spojení mezi strategickým směrem společnosti a zaměřením Ara na průmyslovou dekarbonizaci. Jsme potěšeni, že můžeme přivítat Ara v rodině px a pokračovat v našem úspěšném vztahu se společností Aksiom."

„Vztah px – Aksiom je skutečným partnerstvím," prohlásil Chris Picotte, spoluzakladatel skupiny Aksiom a předseda px. „Mezi společnostmi Ara a Aksiom je navíc dlouhý pracovní vztah a dodává nám jistotu, že firma s nízkouhlíkovým zaměřením, jako je Ara, registruje obrovskou příležitost stojící před px. Vzhledem k tomu, že se oblast energetiky a průmyslových odvětví v celé Velké Británii a EU stále mění, budou zkušení operátoři jako px hrát v tomto přechodu klíčovou roli."

Ara Partners, management a skupina Aksiom Group budou spolupracovat na urychlení rostoucího portfolia projektů energetických a průmyslových transformací společnosti, rozšíření nabídky integrovaných energetických služeb a vstupu na nové trhy ve Velké Británii a EU.

O společnosti Ara Partners

Ara Partners je firma soukromého kapitálu specializující se na investice do průmyslové dekarbonizace. Ara Partners investuje do průmyslu a výroby, chemikálií a materiálů, energetické účinnosti a ekologických paliv a potravinářství a zemědělství a snaží se budovat podniky, které jsou zaměřeny na udržitelnost a principy ESG. Další informace o společnosti Ara Partners naleznete na adrese www.arapartners.com.

O skupině px Group

Společnost px Group („px") se sídlem ve městě Stockton-on-Tees ve Velké Británii je předním poskytovatelem komplexních a integrovaných služeb, které zahrnují provoz a údržbu, inženýrství a řízení energie v celém britském energetickém a průmyslovém komplexu. Společnost má více než 25 let zkušeností s provozem a správou vysoce komplexních zdrojů energie a průmyslové infrastruktury a vydobyla silnou reputaci tím, že do provozoven, které provozuje, přivádí „myšlení vlastníka".

px Group poskytuje výjimečné provozní, finanční a bezpečnostní výsledky a výsledky v oblasti zdraví a životního prostředí, což společnosti umožňuje rozvíjet hluboce zakořeněná partnerství se svými klienty, o čemž svědčí zadání a obnovení dlouhodobých smluv v odvětvích s vysokými překážkami vstupu a změny.

O skupině Aksiom Group

Skupina Aksiom se sídlem v Dublinu identifikuje, získává a rozvíjí společnosti s vysokým potenciálem technických služeb a diferencované strategie založené na aktivech v evropském odvětví infrastruktury. Zakladatelé Aksiomu, Christopher Picotte, předseda (od roku 2013) a ředitel představenstva (od roku 2014) Luis Pais Correia, jsou a byli akcionáři společnosti px v několika fázích jejího nedávného růstu.

KONTAKT: Greg Zuboff, greg@arapartners.com

Klíčová slova Británie-USA-finance-ekologie-Ara Partnera

Oblast
Evropa, EU, NATO (es)

Kategorie
Finance, ekonomika

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.