Sunport Power: první off-grid solární fotovoltaická elektrárna s modulem S1 uvedena do provozu

Po čtyřměsíční instalaci a zkoušce byl v Japonsku uveden do provozu první průmyslový off-grid solární fotovoltaický projekt vybavený lehkými a pružnými MWT panely. S pomocí připojeného systému skladování energie bude tato střešní fotovoltaická elektrárna poskytovat továrně pod ní čistou elektrickou energií pro vlastní využití.

„V procesu jsme realizovali zcela na míru přizpůsobený projekt od předběžného návrhu produktu až po pozdější instalaci na místě. Pro barevnou ocelovou střechu továrny s velkou mezerou a nízkým zatížením jsme kvůli nekonvenčním projektovým požadavkům ihned založili speciální tým výzkumu a vývoje a v krátké době poskytli zákazníkovi schéma s vyzrálými výrobky a designem, které se osvědčily při následujícím postupu," uvedl Dr. Shiliang Wu, technický ředitel Sunport Power. „Pro práci ve skutečných instalačních podmínkách, jakými je nízká zátěž střechy a velká mezera, jsme se rozhodli použít S1, malý lehký a pružný fotovoltaický panel, který usnadňuje instalaci a šetří náklady," dodal.

Panely S1, které se používají na této střeše, jsou jedinečné fotovoltaické modulové produkty vyvinuté společností Sunport Power. Se speciálně navrženým designem pro použití na velké mezeře na zákazníkově střeše, byly dodané panely S1 v dlouhém a úzkém tvaru, které mohou být vykládány vlnitými ocelovými taškami s lepidlem vzadu, což nejen ušetřilo náklady na podporu, ale také učinilo instalace stabilnější a spolehlivější. A díky technologii obalení kovů (MWT – Metal Wrap Through) je pak přední strana panelů navržena bez sběrnicové lišty a svárů. Využitím speciálních organických flexibilních polymerních materiálů jako zapouzdření základny a se speciálně navrženou 2D zapouzdřovací technologií je tloušťka a hmotnost panelu výrazně snížena (pouze 1,4 mm a 1,3 kg na jednotku) a stává se flexibilnější. Kromě toho, díky absenci svárů dosažené MWT, eliminuje panel S1 použití těžkých kovů včetně olova, což činí výrobek šetrný k životnímu prostředí.

„Navázali jsme velmi dobré partnerství se společností Sunport Power. Prokázali působivou efektivitu práce v celém procesu od obdržení naší žádosti až po konečnou instalaci. Odvedli také skvělou práci v oblasti výroby a dodávek panelů, zejména v obtížné době pandemie v loňském roce. Jsme velmi spokojeni s jejich produkty a službami," uvedl pan Maruyama, generální ředitel střešního solárního parku.

„Diferenciace je základem pro rozvoj Sunport Power. Od založení se Sunport Power věnuje výzkumu a vývoji diferencovaných technologií, technologii MWT, podpoře průmyslových změn poháněných technologiemi a trvá na poskytování ‚exkluzivních' produktů a služeb svým zákazníkům," prohlásil Dr. Feng-ming Čang, zakladatel a prezident Sunport Power.

Dokončení a provoz tohoto projektu střešní solární fotovoltaiky v Japonsku nejen zdůraznilo flexibilitu a odolnost fotovoltaické desky S1, ale také odráží výhodu přizpůsobitelnosti panelu založeného na MWT, díky které může být zákazníkům dopřáno to nejlepší řešení s vyšší účinností a více použitelnými produkty podle praktických aplikačních scénářů.

O společnosti Sunport Power

Jiangsu Sunport Power Corp., Ltd. byla založena v roce 2012 v Číně a věnuje se výzkumu a vývoji a výrobě solárních článků a modulů založených na pokročilé technologii zpětného kontaktu MWT (Metal Wrap Through); společnost se specializuje na výrobu vysoce účinných fotovoltaických článků a modulů a poskytuje profesionální produkty, služby a řešení svým zákazníkům.

internetová adresa: https://www.sunportpower.com/

LinkedIn

Sunport Powerhttps://www.linkedin.com/company/14570915/admin/

Video - https://www.youtube.com/watch?v=6DbmPGHK6DAFotografie - https://mma.prnewswire.com/media/1497580/Solar_PV.jpg

KONTAKT: PR manažerka Ming-ming Čang (Mingming Zhang), 15716155652, mingming.zhang@sunportpower.com

Klíčová slova Japonsko-energie-ekologie-Sunport Power

Oblast
Asie, Austrálie (as)

Kategorie
Energetika, suroviny

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.