Český fintech posiluje! Platforma finGOOD zafinancovala projekt za 13 milionů

Formou crowdfundingu se většinou financují projekty za několik stovek tisíc, případně v řádu nižších jednotek milionů korun. V poslední době se ale ukazuje, že ani na finančně nákladnější projekty se firmy nemusí bát využít takový způsob financování.

Společnost Slezskomoravská developerská se o tom přesvědčila v březnu tohoto roku, kdy se jí ve spolupráci s investiční platformou finGOOD.cz podařilo odfinancovat developerský projekt za více než 13 milionů korun. V rámci tohoto projektu dojde k výstavbě moderního bydlení, které sleduje nejnovější bytové trendy a je odpovědí na nedostatek kvalitního rezidenčního bydlení. Tato pro finGOOD historicky zatím největší investiční příležitost přilákala na 200 drobných investorů.

Právě i díky tomuto zájmu investorů se podařilo, už v průběhu investiční příležitosti získat příslib od bankovního subjektu na financování 2. etapy projektu. Slezskomoravská developerská se tak zařadila po bok mnoha rozličných projektů, které byly úspěšně odfinancovány díky investičnímu crowdfundingu na finGOOD.

Kouzlem investičního crowdfundingu je právě ona variabilita a široká nabídka. Ta přináší investorům možnost diverzifikovat své portfolio napříč jednotlivými odvětvími a vyhnout se tak případným tržním výkyvům.

FinGOOD cítí tento rostoucí zájem nejen ze strany investorů, kterých má už přes 2600, ale i ze strany firem poptávající financování. P2B crowdfunding posiluje svoji pozici a zejména díky své rychlosti a flexibilitě začíná stále více konkurovat klasickým bankovním úvěrům.

Tento boom popularity s radostí sledují ve finGOOD. To, že se této investiční platformě a celkově crowdfundingu nebývale daří, potvrzuje i informace ze počátku dubna. FinGOOD v tomto měsíci zvýšil svůj základní kapitál. Navýšení to bylo přímo skokové, a to o celých 10 milionů. Základní kapitál společnosti tak nyní činí 11,5 milionu korun a finGOOD tím vyslal jasný signál, že svoji pozici tuzemské P2B jedničky myslí vážně.

Kontakt:

Vít Hutař

e-mail: vit.hutar@fingood.cz

www.fingood.cz

Klíčová slova ČR-finance-reality-firmy-finGOOD

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Stavebnictví, bydlení a reality
Finance, ekonomika

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.