Kdo ochrání naše zdraví?

Produkt určený pro zdravotnictví 
Foto: zdroj FN-NANO s.r.o.
Foto: zdroj pixabay

Současná situace se od minulé pandemie, která tu byla před 100 lety, výrazně odlišuje, ale výsledek je stejný, umírají lidé.

Důvod? Přestože nyní máme k dispozici špičkové technologie 21. století, my stále používáme technologie století minulého.

Problém je i v českých zákonech, které jako pilíře prevence používají pouze hygienu, osvětu, deratizaci a očkování. Využití moderních technologií pro ochranu zdraví našich obyvatel prostě zákon ani nezná.

Bezpečné a vysoce účinné české technologie otestované jak laboratořemi, tak dlouholetou praxí

České nanotechnologie jsou výsledkem dlouholetého špičkového vědeckého výzkumu a vývoje. Jsou velmi jednoduše použitelné a stačí jen malá podpora od státu, aby je mohli lidé začít sami využívat.

Nano roušky, antibakteriální fotokatalytické nátěry, antibakteriální nano stříbro, plazmové čističky vzduchu a mnoho dalších technických a technologických novinek, které již v roce 2012 vizionářsky představil renomovaný amezinárodně uznávaný hygienik a epidemiolog RNDr. E. Pazdziora, CSc. ze Zdravotního ústavu v Ostravě (ZÚOVA) jako obranu proti pandemiím a epidemiím virového původu souběžně s dezinfekcemi, který prohlašuje: “Za zcela zásadní pokládáme cílené využívání antivirových účinků fotokatalýzy při epidemiích nebo pandemiích v prostorách se zvýšenou kumulací lidí.“

Tímto položil základ ke konceptu Systému integrované prevence (SIP), který vytvořil expertní tým Nanoasociace.

Musíme se účinně a efektivně chránit!

Již deset let je možno ve zdravotnictví využívat antibakteriální nátěry, které díky dlouhodobému antibakteriálnímu účinku chrání nepřetržitě zdraví pacientů a jsou vhodným doplňkem k dezinfekcím.

Velmi účinné FN NANO® nátěry plní antibakteriální funkci i přes deset let a usnadňují práci dezinfekcím, které mají pouze krátkodobý účinek (okolo deseti minut). Naše zdravotnictví až do pandemie nevnímalo nutnost využití této moderní a jednoduché nátěrové technologie, přestože by jim to ušetřilo každoroční malování levnými barvami.

Biolaboratoře, infekční oddělení v nemocnicích, karanténní místnosti – měli bychom zde chtít povinné využití antibakteriálních nátěrů? Určitě ANO, snížení rizika přenosu infekcí je zde zásadní!

V biolaboratořích jsou vyvíjeny, zkoumány a testovány různé látky a riziko úniku se nedá vyloučit. Na infekčních odděleních je zvýšené riziko přenosu nákazy. Fotografie z přeplněných COVIDOVÝCH oddělení odpovídají samy za sebe. V karanténních nebo izolačních místnostech je bez debaty velmi zvýšené riziko infekce.

Snížit riziko pomocí antibakteriálních nátěrů lze i tam, kde je větší výskyt lidí najednou - např. v čekárnách ordinací a zdravotnických zařízeních, v LDN a domovech pro seniory, ve školách a školkách, ale i ve velkých kancelářských komplexech, v nákupních centrech, v letištních halách, restauracích, jídelnách, v městské dopravě, na úřadech a v mnoha dalších veřejných prostorách.

Povrch vnitřních stěn interiérů budov je možno přeměnit s pomocí FN NANO® nátěrů v účinnou, nízkonákladovou, bezhlučnou a prakticky bezúdržbovou čističku vzduchu, která ke svému provozu potřebuje jenom trochu světelné energie.

Musíme být včas připraveni na další možné útoky virů, ale i bakterií, a to jak přirozených, tak uměle vyrobených. Bez antibakteriálních nátěrů a moderních technologií to příště nemusíme zvládnout.

Abychom zase mohli být všichni bezstarostně spolu

Kontakt:

FN-NANO s.r.o

krabec@fn-nano.com

Klíčová slova ČR-zdraví-stavebniny-FN-NANO

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Zdravotnictví
Stavebnictví, bydlení a reality

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.