Den Země: WATG obnovuje jednu z nejkultovnějších destinací na světě

WATG, přední světová společnost zabývající se designem destinací a pohostinství, debutovala s Green Block Honolulu – svou třetí vizí po boku Londýna a New Yorku. Toto inovativní řešení plánování a architektury krajiny reaguje na výzvu globální komunity „ozdravit naši zem" a ukazuje, jak lze jednu z nejznámějších a nejmilovanějších městských tříd na světě přeměnit na svěží, ekologicky šetrný prostor pro turisty i kama'aina (havajské starousedlíky).

Koncept Green Block proměňuje umělá města na oázy prostřednictvím krajinného designu a flexibilních modulárních struktur. Je složen ze 100% recyklovatelných stavebních materiálů a díky samostatné zavlažovací nádrži a kořenovým bariérám vyžaduje jen malou až žádnou údržbu. Je stejně přizpůsobitelný pro komunitní plánování a jeho komponenty mohou být navrženy na míru pro jakékoli místo nebo vzdálenost a být dočasné nebo trvalé.

Kalakaua Avenue je jednou z ekonomicky nejvíce prosperujících, ale ekologicky zranitelných ulic v Americe a slouží jako hlavní brána do Waikiki již od roku 1800. Díky úžasnému výhledu na pláž Waikiki, která je známá po celém světě, představuje ulice unikátní spojení architektonických stylů – včetně WATG navrženým Royal Hawaiian, Sheraton Waikiki, Hyatt Regency Waikiki Beach and Spa a 'Alohilani Resort Waikiki Beach.

„Probíhá mnoho důležitých diskusí o tom, jak může vypadat budoucnost, a o vztahu mezi zdravím, dobrými životními podmínkami a životním prostředím," uvedl David D. Moore, prezident a generální ředitel společnosti WATG. „Zavedení Green Blocku na ostrovy, kde společnost WATG poprvé propagovala design pohostinství, vzdává hold původu naší společnosti a také našemu trvalému závazku k udržitelnosti a naší havajské ‚ohana' (‚rodině')." Green Block sdílí hmatatelnou vizi toho, co je možné v budoucnosti designu destinace a podněcuje dialog, zatímco přehodnocujeme způsoby toho, jak žijeme."

Green Block, který slouží jako živé, dýchací řešení filtrace vzduchu, které dokáže snížit hluku automobilů, zmírnit dopad a znečištění, vytváří nové zelené chodby pro lidi, aby mohli interagovat s přírodou. Podporuje cyklistiku a chůzi, nahrazuje dlážděné cesty bujnou původní zelení a zvyšuje atraktivitu restaurací a maloobchodů zvenčí – čímž poskytuje doposud nevyužité obchodní příležitosti pro zvýšený pěší provoz a venkovní zážitky.

Cílem Green Blocku je usnadnit a podpořit diskuse o udržitelném životě a o tom, jak ho lze postupně a prakticky dosáhnout v městských oblastech. Posiluje základní principy společnosti WATG: navrhování odolných destinací a prostorů, kde lidé prosperují, používání udržitelných materiálů a technik, prosazování a zachování prostředí a komunit, kterých se dotýkáme a poskytování výjimečných designových řešení.

Video - https://mma.prnewswire.com/media/1493584/Compressed_MP4.mp4

KONTAKT: Erica Langendorff, elangendorff@agencypr.co

Klíčová slova USA-příroda-stavby-život-WATG

Oblast
USA, Kanada, OSN, svět a Arktida (us)

Kategorie
Stavebnictví, bydlení a reality

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.