129. Čínský veletrh importu a exportu („Kantonský veletrh"): výrobci umělých trávníků se rychle prosazují na globálním trhu

Na právě probíhajícím 129. Kantonském veletrhu své produkty představuje více než 300 výrobců umělých travnatých povrchů. Čína je největším výrobcem a vývozcem umělé trávy a objem výroby a prodeje stále prudce roste. Očekává se, že do roku 2027 hodnota trhu dosáhne 4,2 miliardy dolarů.

Statistiky z čínských celních úřadů naznačují, že Čína v roce 2020 vyvezla 242 milionů metrů čtverečných umělé trávy v celkové hodnotě 1,21 miliardy dolarů. Na rozdíl o přírodní trávy je umělý trávník vyrobený z umělých pryskyřic, které vynikají snadností pokládky, dobrou odolností proti otěru a navíc umělý trávník není nutné zalévat, takže nespotřebovává žádnou vodu.

Stále více čínských firem investuje podstatnou část zisků do výzkumu a vývoje nových inovací v reakci na globální tržní trendy. Společnost CC Grass, výrobce umělé trávy z Nan-ťingu, vyváží do více než 120 zemí. Na 129. Kantonském veletrhu firma vystavuje 131 produktů, včetně nejnovější technologie PRT, která získala Bronzovou cenu Kantonského veletrhu (Canton Fair CF Bronze Award).

„Kantonský veletrh je pro naší zahraniční expanzi velice důležitou platformou. Těsně před zahájením 129. Kantonského veletrhu jsme podepsali smlouvu o dodávce umělé trávníku s brazilským zákazníkem, kterého jsme poznali na Kantonském veletrhu v roce 2020. Růst tržeb z prodeje umělé trávy v zahraničí je navíc tažen zejména poptávkou po umělé trávě pro volnočasové aktivity," řekl pan Čang, obchodní ředitel firmy CC Grass. V roce 2020 firma vyrobila 53,71 metrů čtverečných umělých travnatých povrchů, což představuje meziroční nárůst o 31,08 %. Růst tržeb ze zahraničí pak činil 20,05 %.

„V současné době překračuje kvalita umělých trávníků, které vyvinulo naše oddělení výzkumu a vývoje požadavky profesionálních norem FIFA Quality Pro. Technologie PRT navíc vyniká rychlejším odváděním vody a má i vyšší celkovou pevnost. Neobsahuje žádné chemické látky, manipulace s ní je zcela bezpečná a navíc je ze 100 % recyklovatelná, čímž přispívá k ochraně životního prostředí," dodal Čang.

Na právě probíhajícím Kantonském veletrhu vystavuje i společnost Bellinturf, přední výrobce umělé trávy pro sportovní a krajinářské účely. Firma na veletrhu prezentuje 129 výrobků a její produktová řada Bellin-GRE (Green, Recyclable, Eco-friendly – zelený, recyklovatelný a ekologicky šetrný umělý trávník) získala řadu ocenění CF Awards a lze jí využít v mnoha různých projektech. Na rozdíl od běžně používaných černých podkladů, využívá trávník Bellin-GRE podklad zelené barvy a esteticky příjemnější základní matrici. Navíc jsou všechny části umělého trávníku, od vlastního travnatého povrchu, přes základní tkaninu a matrici 100% recyklovatelné. Tato jedinečná technologie pak zaručuje jednoduchou instalaci a nepřekonatelnou hebkost povrchu.

Pokud se chcete zaregistrovat a získat více obchodních příležitostí navštivte webové stránky https://buyer.cantonfair.org.cn/en/register/selectiveId

Foto - https://mma.prnewswire.com/media/1491756/1.jpg

KONTAKT: Paní Chloe Cai, +86-20-8913-8622, caiyiyi@cantonfair.org.cn

Klíčová slova Čína-obchod-trh-trendy-Canton Fair

Oblast
Asie, Austrálie (as)

Kategorie
Obchod, marketing

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.