Společnost Contego Medical získala certifikaci CE pro své karotické stenty nové generace

Společnost Contego Medical, Inc., přední výrobce inovativních kardiovaskulárních zdravotnických prostředků, oznámila, že získala certifikaci CE pro své karotické stenty nové generace Neuroguard IEP(R) 3-in-1 Carotid Stent a balónový dilatační systém Post-Dilation Balloon System s integrovanou ochranou proti embolizaci (dále jen systém Neuroguard IEP).

Patentovaný systém Neuroguard IEP se skládá z nitinolového stentu nové generace, integrovaného dilatačního balónu a integrovaného mikroembolického filtru s póry o velikosti 40 ?m. Tento stent s uzavřenými buňkami je vyváženou kombinací pevnosti, ohebnosti a přilnavosti ke stěně cévy a díky jedinečnému asymetrickému provedení ve tvaru přesýpacích hodin brání poranění cév při zhoršených anatomických poměrech. Integrovaný filtr navíc dokáže zachytit větší emboly i mikroembolizaci, a to v průběhu celého výkonu. Systém Neuroguard IEP je určený pro dospělé pacienty s klinicky významnou stenózou karotid, která vyžaduje ošetření stentem.

Systém Neuroguard IEP byl poprvé hodnocen v klinickém hodnocení PERFORMANCE I. Tuto studii provedlo devět evropských center a zúčastnilo se jí 67 pacientů, kteří byli sledováni po dobu jednoho roku. Po třiceti dnech byla celková úspěšnost léčby 100 % a incidence cévní mozkové příhody a úmrtí byla 0 %1.

„Získání certifikace CE pro náš systém Neuroguard IEP je pro firmu Contego Medical velice důležité a umožňuje nám nabídnout pacientům v Evropě stenty Neuroguard, které vynikají špičkovou bezpečností a skvělou funkčností," řekl doktor Ravish Sachar, M.D., generální ředitel a zakladatel firmy Contego Medical. „Předpokládáme, že v nadcházejících měsících zahájíme prodej tohoto stentu ve vybraných zemích a současně začneme s přípravou dalšího klinického hodnocení."

Stacy Enxing Seng, partner ve společnosti Lightstone Ventures a předseda medicínské rady společnosti Contego Medical, řekl: „Certifikace CE systému Neuroguard IEP je pro společnost Contego Medical a její tým významným krokem vpřed a představuje završení mnohaletých investic do vývoje nových inovativních produktů a klinického výzkumu. Pevně věřím, že se systém Neuroguard IEP díky své kvalitě a snadnosti použití stane novým standardem léčby zúžení karotických tepen."

O společnosti Contego Medical

Contego Medical, Inc. je předním výrobcem moderních zdravotnických prostředků pro kardiovaskulární a periferní vaskulární výkony. Firma nabízí platformu IEP (Integrated Embolic Protection – Integrovaná ochrana před embolií), která současně zajišťuje prevenci a léčbu embolie a usnadňuje zavádění katetrů při katetrizačních výkonech, čímž pomáhá zlepšovat péči o pacienty.

Ve Spojených státech amerických je systém Neuroguard IEP zatím povolen jen pro výzkumné účely, v souladu s místními zákony.

Neuroguard IEP a logo společnosti Contego Medical jsou registrovanými obchodními známkami firmy Contego Medical, Inc. Systém Neuroguard System je chráněn patenty Spojených států amerických číslo US 9 968 472 a 10 932 929 a evropským patentem číslo EP 3 367 967. Další patentová řízení v současné době probíhají ve Spojených státech amerických i v zahraničí.

Kontakt: David Stern, provozní ředitel, tel.: +1-404-435-8137

Klíčová slova USA-zdraví-firmy-Contego Medical Inc.

Oblast
USA, Kanada, OSN, svět a Arktida (us)

Kategorie
Zdravotnictví

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.