TESCAN spustil webové stránky věnované firmě i novinkám z elektronové mikroskopie

Brněnský výrobce elektronových mikroskopů představil webové stránky tescan.cz, které jsou určeny pro tuzemskou komunitu příznivců elektronové mikroskopie a odbornou veřejnost.

Výroba a vývoj elektronových mikroskopů jsou globálním byznysem a tomu odpovídá i jejich prezentace. Přestože je Brno produkcí těchto přístrojů světově vyhlášené, mnoho informací o tomto oboru v češtině dostupných nebylo. TESCAN se to rozhodl změnit a u příležitosti Dnů elektronových mikroskopů představil informační portál tescan.cz, kde najdou relevantní informace zákazníci, dodavatelé, uchazeči o práci i široká veřejnost. „V České republice prodáváme méně než tři procenta naší produkce, přesto jsme na našich globálních stránkách registrovali obrovské množství přístupů právě z Česka. Elektronová mikroskopie má v tuzemsku dlouhou a úspěšnou historii a celou řadu fanoušků, kteří si sice mikroskop nekoupí, ale přesto se o ně zajímají. I těm jsou naše stránky určeny,“ uvedl Maroš Karabinoš, marketingový ředitel TESCAN ORSAY HOLDINGu. „Naši zákazníci mají možnost se dozvědět o našich nekomerčních aktivitách a programech, kterými podporujeme různé organizace. Jsme patrioti, TESCAN je ryze česká značka a webové stránky tescan.cz mají za úkol to jasně komunikovat. Náš úspěch se zrodil v České republice a konkrétně v Brně a tímto jim to chceme vrátit.“

Kromě informací o samotných přístrojích TESCANu, tedy elektronových mikroskopech a mikrotomografech, jsou na stránkách přehledně uvedeny také jejich nejčastější aplikace. Ty lze zjednodušeně rozdělit do čtyř hlavních oblastí: materiálové vědy, vědy o živé přírodě, polovodičový průmysl a vědy o Zemi. Na vzniku stránek spolupracovala řada zaměstnanců z TESCANu, kteří takřka kodifikovali terminologii, protože anglické odborné termíny často neměly ustálené české ekvivalenty.

Nové stránky si kladou za cíl popularizovat elektronovou mikroskopii. „TESCAN je otevřená firma a chceme sdílet informace napříč ‚mikroskopickou komunitou‘ i mimo ni. Stránky tak mohou sloužit jako zdroj pro novináře, rozcestník pro studenty nebo laiky. Chceme zde zveřejňovat i pozvánky na online webináře pro veřejnost a, až to pandemická situace umožní, také akce a výstavy, které pravidelně pořádáme v Brně, ale i po celé České republice,“ uzavírá Maroš Karabinoš.

O TESCANu

TESCAN svým zákazníkům umožňuje výzkum a analýzu v nano rozlišení. Jeho řešení se uplatňují v geovědách, materiálových vědách, polovodičovém průmyslu a ve vědách o živé přírodě. Společnost má třicetiletou historii vývoje inovativních elektronových mikroskopů, mikrotomografů a souvisejících softwarových řešení pro uživatele z oblastí výzkumu a průmyslu. Svým úsilím si TESCAN získal vedoucí postavení v mikro- a nanotechnologiích.

Společnost TESCAN ORSAY HOLDING byla založena v roce 2013 jako výsledek dlouhodobé expanze a zakládání dceřiných společností po celém světě, včetně francouzské společnosti ORSAY PHYSICS, světového lídra v oblasti technologie iontových a elektronových paprsků. TESCAN ORSAY HOLDING udržuje své sídlo, výrobu, výzkum a vývoj v Brně. Každý mikroskop TESCAN je odborně vyráběn v Brně a dodáván zákazníkům po celém světě.

Další informace naleznete na adrese: www.tescan.cz.

Klíčová slova ČR-elektronika-internet-firmy-Tescan

Oblast
Jihomoravský (bn)

Kategorie
IT, telekomunikace

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.