Revitalizace holešovického přístavu pokračuje další části rezidenčního komplexu Prague Marina

Revitalizace pražského holešovického přístavu vstupuje do další fáze. V dubnu 2021 byla zahájena výstavba 3. etapy unikátního architektonického projektu Prague Marina, a to Prague Marina Nova. Dokončení je plánováno v roce 2023. Nová část Prague Marina Nova je charakteristická svou členitostí a atypicky řešenou desetipodlažní věží. Objekt nabízí nadprůměrně prostorné byty od velikosti 1+kk až po exkluzivní penthousy v horních podlažích. Zvláštní kategorií bytů jsou takzvané duplexy v přízemí budovy.

„Inspirovali jsme se podobnými úspěšnými proměnami přístavních čtvrtí jako je HafenCity v Hamburku či londýnské Docklands. Budova Prague Marina Nova se stane novou součástí uceleného komplexu Prague Marina a 151 nových bytů bude jistě neobyčejným bydlením,“ uvádí Martin Vachek, výkonný ředitel společnosti DARAMIS.

Prague Marina Nova splňuje nároky moderního městského životního stylu a zároveň převyšuje standardní nabídku svým umístěním na výjimečném místě v bezprostřední blízkosti řeky. Původní architektonické prvky přístavu i některé budovy byly zachovány a jsou zakomponovány do současné moderní výstavby.

Navržená dispoziční řešení nabízejí ideální uspořádání prostoru, od klasických komfortních bytů v typických podlažích, přes nevšední minipenthousy nebo atypické originální duplexy, až po luxusní penthousy v nejvyšších podlažích budov s velkými terasami a výhledy na řeku i město.

„Penthousy v nejvyšších patrech disponují terasami o výměře až 120 m2, nabízejí možnost umístění sauny či vířivky. Do těchto bytů bude možné vstoupit přímo z výtahu z parkoviště. Všechny byty mají velkoformátová okna s výhledem na řeku. Ve zvýšeném přízemí, se vstupem z privátního atria, se nachází atypické duplexy – byty o výměře cca 70 m2 s výškou stropu až 6 m a oknem přes obě podlaží,“ popisuje David Chlumecký, Business Development Manager skupiny Lighthouse.

Obyvatelům a návštěvníkům Prague Marina Nova budou sloužit komerční jednotky, které mohou být dle plánu využity jako kavárny, restaurace a další služby. V okolí nechybí veškerá občanská vybavenost s restauracemi, obchody, MHD, školami a školkami a dětskými hřišti. Na procházky vybízí i nedaleký park Stromovka, Letná či Thomayerovy sady na druhé straně řeky.

První část nové rezidenční čtvrti na břehu Vltavy Prague Marina byla dokončena v roce 2008. Druhá fáze výstavby Marina Island byla dokončena v roce 2018, Prague Marina Nova je nyní třetí etapou a její dokončení je plánováno v roce 2023.

Do nové budovy se má stěhovat i komunitní a vzdělávací centrum Přístav 7, který provozuje už několik let nadační fond Agora 7 ve spolupráci s Elpidou o.p.s. „Přístav 7 je velmi důležitým komunitním centrem pro místní seniory. Nabízí velmi širokou skálu vzdělávacích a kulturních aktivit pro aktivní seniory. Centrum vzniklo i díky finanční podpoře společnosti Daramis. Mám velkou radost, že díky nové budově získá Přístav 7 stabilní zázemí,“ uvádí Jakob Hurrle, radní Prahy 7 pro sociální oblast a zdravotnictví.

Za projektem Prague Marina stojí zkušenosti dvou silných developerů: Lighthouse Group a Daramis. Oba působí na tuzemském trhu od roku 2000.

Více informací o projektu na www.praguemarina.cz

DARAMIS je developerská a investiční společnost, která se zabývá výstavbou, správou rezidenčních nemovitostí a nemovitostí pořizovaných pro investiční účely. Společnost vznikla v roce 2000 a od té doby si získala renomé díky realizaci vysoce kvalitních projektů s vlastním inovativním inženýrstvím v České republice i v zahraničí.

Developerská skupina Lighthouse Group působí v České republice od roku 2000 a zaměřuje se na výstavbu komerčních a rezidenčních projektů v Praze. Za 20 let působení na trhu realizovala skupina 11 projektů, které dnes svým uživatelům nabízejí více než 100 000 m2 kancelářských ploch, 43.800 m2 obchodních ploch a 1 115 bytových jednotek. Mezi stěžejní projekty skupiny patří zejména revitalizace holešovického přístavu, kde skupina realizuje již pátý projekt, a projekt Galerie Harfa. Více na www.lighthousegroup.cz

Kontakt pro média:

Jitka Novotná

jitka.novotna@jnpublicity.cz

Tel: +420 723 540 511

Více informací na www.daramis.cz

Klíčová slova ČR-stavby-byty-reality-firmy-Daramis-Lighthouse Group

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Stavebnictví, bydlení a reality

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.