Synova jmenuje klíčového nového člena představenstva, průmyslového veterána Dr. Sederela

Společnost Synova dnes oznámila, že Dr. Willem Sederel se připojuje k jejímu představenstvu.

"Dr. Sederel je zkušeným veteránem v oboru, který má osvědčenou historii tržních přínosů a zkušenosti se škálováním nových technologií v rámci chemického a polymerového průmyslu," uvedl generální ředitel Synovy Van Morris. "Právě tyto zkušenosti nám pomohou škálovat naše technologie. Věříme, že z chemické recyklace se stane velký byznys – v tomto závodě má Synova technologickou výhodu. Dr. Sederel nám pomůže dosáhnout našich cílů v urychlení oběhu plastů."

Jmenování Willema Sederela navazuje na nedávno ohlášenou strategickou alianci se společností Technip Energies a je součástí plánu Synovy spolupracovat se společnostmi a jednotlivci s příslušnými odbornými znalostmi a schopnostmi za účelem urychlení cesty k uvolnění plného potenciálu své slibné technologie.

Willem začal svou kariéru v Shell Research v Amsterdamu a strávil 26 let ve společnosti General Electric. Jeho kariéra vrcholila pozicí ředitele pro chemii v GE Corporate a technického ředitele v oblasti polykarbonátů v GE Plastics. Když v roce 2007 společnost SABIC převala firmu GE Plastics, udržel si po dobu dvou let vedoucí postavení v oblasti polykarbonátové technologie, a poté se stal globálním vedoucím inovace.

Od odchodu do důchodu v roce 2013 se Sederel aktivně podílí na rozvoji ekologické oběhové ekonomiky a v současné době slouží jako předseda nizozemského subjektu Circular Biobased Delta. Cílem této inovační organizace, založené na modelu trojité šroubovice, je urychlit přechod od vstupních surovin pomocí ekologických tras a oběhových řešení, jaká vyvíjí Synova. Od začátku roku 2020 je Willem členem poradního sboru Biorizonu, sdíleného výzkumného střediska pro rozvoj bio aromat a členem poradního výboru Cluster Industrial Biotechnology (CLIB) v Düsseldorfu (Německo).

O SPOLEČNOSTI SYNOVA

Synova je moderní recyklační společnost, která se zaměřuje na odstranění mezery v dodavatelském řetězci v odvětví plastů. Její technologie pro získávání chemikálií z odpadu je vynikající formou chemické recyklace; jejím cílem je odstranit potřebu fosilních paliv a snížit dopady na klima.

Synova se zaměřuje na posílení oběhové plastikové ekonomiky a na pomoc petrochemickým společnostem a společnostem vyrábějícím finální produkty dosáhnout cílů pro snížení odpadu a využití většího množství recyklovaných plastů.

Naše patentovaná technologie vyvinutá TNO, předním nizozemským výzkumným ústavem, je jedinečně připravena k uzavření současné mezery v plastikovém hodnotovém řetězci. Tato technologie je schopna zpracovat komunální odpad včetně směsného plastového odpadu a nabízí také čistící mechanismus, který je 'nejlepší ve své třídě' a který odstraňuje 99,9 % nežádoucích dehtů a využívá energetickou hodnotu k vytvoření vysoce účinných procesů s příznivější stopou CO2. Výsledkem je plyn tvořený molekulami s vysokou hodnotou, které mají četné aplikace, včetně olefinů (stavebních bloků pro nové plasty), BTX a obnovitelných paliv. Technologie má za sebou více než 7000 hodin nezávisle ověřeného testování na různých škálách. Pro více informací navštivte: synovatech.com nebo https://www.linkedin.com/company/synova-tech.

KONTAKT: Carla Higham, 3236141438, carla@army8.com

Klíčová slova Nizozemsko-chemie-odpady-ekologie-firmy-Synova

Oblast
Evropa, EU, NATO (es)

Kategorie
Chemický a farmaceutický průmysl

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.