SANY On Track – Přehled výroční zprávy společnosti SANY za rok 2020

Společnost SANY Heavy Industry vydala svou výroční zprávu za rok 2020. V loňském roce dosáhly celkové tržby společnosti SANY 15,14 miliardy USD s meziročním růstem 31,29 %. Celková aktiva se zvýšila na 19,25 miliardy USD a čistá aktiva připadající akcionářům veřejné společnosti činila 8,62 miliardy USD.

Trvalý růst základních kompetencí

Zpráva ukázala, že prodej rypadel zajistil SANY tržby ve výši 5,721 miliardy USD. Meziroční nárůst činil 35,85 %, díky čemuž si společnost již desátým po sobě jdoucím rokem zajistila místo mezi špičkami čínského trhu. Výroba rypadel v roce 2020 přesáhla 90.000 jednotek, nejvíce mezi všemi výrobci na celém světě. Betonovací technika SANY si udržela pozici přední světové značky s tržními příjmy 4,124 miliardy USD, meziročním nárůstem o 16,6 % a zdvihací stroje SANY, které jsou přední značkou v Číně, dosáhly tržeb z prodeje 2,959 miliardy USD s meziročním nárůstem o 38,84 %. Kromě toho příjmy z prodeje zarovnávací techniky SANY vzrostly meziročně o 41,9 % na 1,04 miliardy USD, čímž si firma udržela pozici přední značky v Číně. Pokud jde o silniční techniku, výnosy z prodeje vzrostly o 30,59 % na 430 milionů USD; SANY si zachovala největší podíl na domácím trhu asfaltovačů a značně zlepšila tržní postavení svých grejdrů a válců.

Zlepšení provozní kapacity

Čistý zisk připadající akcionářům dosáhl 2,35 miliardy USD a meziročního růstu ve výši 36,25 %. Náklady na období, včetně nákladů na prodej, správu, výzkum a vývoj a finanční záležitosti, klesly o 1,84 %. Vzhledem k tomu, že poměr úvěrů po splatnosti se nadále snižoval a peněžní tok se zvýšil o 12,45 % na 2,04 miliardy USD, podnikla společnost konkrétní kroky ke zlepšení své schopnosti řízení rizik. Zatímco obrat zásob byl v roce 2020 4,17krát/rok (o 0,23 více než v roce 2019), obrat pohledávek klesl na 80 dní ze 120 dnů v roce 2019.

Pokrok v digitální transformaci

Napříč vlajkovými továrnami SANY byly široce aplikovány technologie, jako je například obrazové rozpoznávání, simulace procesů a vysoce náročná robotika, které zvyšují produktivitu a snižují náklady na pracovní sílu. Úrovně standardizace, digitalizace, automatizace a inteligence byly v klíčových obchodních procesech výrazně navýšeny. Byl zaveden integrovaný operační software, který propojí všechny aktéry v podnikání, včetně výroby, dodavatelského řetězce, nákupu, výzkumu a vývoje a marketingu a prodeje. Bylo vyvinuto deset nových elektricky poháněných výrobků, včetně rypadel, jeřábů, auto míchaček, nákladních automobilů a silniční techniky. Samořídící technologie, dálkové ovládání, inteligentní provoz, analýza velkých dat a 5G se staly novými prvky produktových návrhů.

Pokroky v internacionalizaci

V roce 2020 zasaženém pandemií došlo k 27% redukci na celosvětovém trhu se stavební technikou. Globální podniky společnosti SANY však během pandemie udržovaly stálý růst a dosáhly 3% nárůstu meziročního prodeje, který dosáhl 2,4 miliardy USD. Významný nárůst o více než 30 % byl zaznamenán v podílu rypadel SANY na zahraničních trzích, zejména v Severní Americe, Evropě, Indii a jihovýchodní Asii. Pokrok byl učiněn při rozvoji zahraničních tržních kanálů, možností zahraničního servisu, globálních sítí prodejců a zámořského dodavatelského systému servisních a náhradních dílů.

Pozoruhodné výsledky v oblasti výzkumu, vývoje a inovací

Pro usnadnění technických inovací ve všech produktových řadách byly zavedeny pobídkové politiky. V roce 2020 se investice do výzkumu a vývoje zvýšily o 33,2 % na 954 milionů USD, což představuje 6,3 % celkových ročních příjmů společnosti. Počet zaměstnanců v oblasti výzkumu a vývoje dosáhl 5346, což představuje 69% nárůst oproti roku 2019. Do konce roku 2020 podala společnost žádost o 10.278 patentů a ve stejném roce jí bylo 7613 patentů schválených - nejvíce na čínském trhu v roce 2020. Některé reprezentativní nové produkty zahrnují:

- Mimořádně velká rypadla SY870, SY980 a SY1250

- Produktovou řadu nové generace inteligentních rypadel

- Pásový 4000 tunový pásový jeřáb SCC40000A

Společnost SANY se stále drží svého motta: „Kvalita mění svět". SANY nebude šetřit na vynaloženém úsilí na zvyšování hodnoty pro zákazníky prostřednictvím své značky, produktů, marketingu a služeb a bude i nadále bránit své postavení na vysoce konkurenčním mezinárodním trhu. Všichni vedoucí pracovníci společnosti SANY a zaměstnanci budou nadále vyvíjet maximální úsilí, aby se společnost stala světovou jedničkou ve výrobním průmyslu.

Foto - https://mma.prnewswire.com/media/1481418/image_1.jpg

KONTAKT: Di Wu, +86 188 9007 4901

Klíčová slova Čína-stroje-stavby-finance-SANY Group

Oblast
Asie, Austrálie (as)

Kategorie
Auto-moto, doprava a stroje
Stavebnictví, bydlení a reality
Finance, ekonomika

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.