Nekonečný Tchao-jüan – chytrá aerotropole

Tchao-jüan, brána Tchaj-wanu, je místem kde se nachází největší letiště v zemi – mezinárodní letiště Tchao-jüan – letecký dopravní uzel východní Asie. Bez obav z pandemie se město Tchao-jüan připojilo v letošním roce k summitu a veletrhu Smart City jako spoluorganizátor. Za účelem vybudování přeshraničních sítí bude dokonce hostit bilaterální vládní a obchodní webináře společně s českým hlavním městem Praha, nigerijskou Mezinárodní asociací pro usnadnění obchodu a kolumbijským městem Medellín. Více než 30 společností z obou stran se díky B2B spojování připojí do virtuálních relací jeden na jednoho. Podle vlády města Tchao-jüan bude navíc představena i celá řada on-line řešení.

V Tchao-jüanu začátkem tohoto roku propukla v jedné z nemocnic nákaza COVID-19, ale její šíření bylo včasně zastaveno díky technologickým aplikacím. Například „Hot Spot Warning Signal" („Varovný signál pro rizikové oblasti") byl chytrým řešením cestovního ruchu, které snížilo riziko hromadné infekce a dostalo se mu dobré zpětné vazby. Tchao-jüanský občanský průkaz není jen nejdůležitějším občanským průkazem Tchaj-wanu, ale důležitým nástrojem pro registraci na skutečné jméno. Občanský průkaz zajišťuje „all-in-one" služby v oblastech komunálních služeb, sociální péče, zábavy, dopravy, vzdělávání a mikroplateb. Jedním z diplomatických úspěchů města je, že aplikace oslovila i francouzskou vládu.

S komplexními průmyslovými komunitami a dodavatelskými řetězci, jako jsou dodavatelské řetězce Apple a Tesla, je průmyslová hustota města nejvyšší na Tchaj-wanu. Více než jedna třetina z 500 nejlepších tuzemských výrobců sídlí v Tchao-jüanu a hodnotou průmyslové produkce přispívá 3 biliony NTD ročně – v této oblasti se jedná o nejsilnější region země.

S posilováním průmyslu přitahuje Tchao-jüan čím dál více lidí z dalších měst a zámoří, a diverzifikuje tak svou populaci.

Město Tchao-jüan vede starosta Cheng Wen-Tsan, který aktivně sjednocuje zdroje, aby usnadnil digitalizaci a budování chytrého města za pomoci nových inovativních technologií a datově orientovaného myšlení. Intelligent Community Forum („Fórum inteligentních komunit") jej dokonce označilo inteligentní komunitou roku 2019.

Tchao-jüan je navíc základnou národního programu Asia Silicon Valley Development Agency („Agentura pro rozvoj asijského Silicon Valley", ASVDA). Pod vedením starosty Chenga Wen-Tsana bylo zřízeno inovační centrum „Hutoushan Innovation Hub", které je jediným vědeckým parkem země pro 5G V2X. V budoucnu plánuje nábor společností disponujících špičkovými 5G síťovými či AIoT technologiemi. Díky blízkosti letiště, tchaj-pejského přístavu, vysokorychlostní železnice, a hromadné rychlé dopravy přitahuje kouzlo tchao-jüanské aerotropole a ASVDA pozornost high-tech průmyslu a vytváří z města nové inovační centrum Asie a Tichomoří, což přináší hospodářský růst na domácím trhu.

Navštivte akci a dovězte se více: https://smartcityonline.org.tw/pavilion.php?vip=taoyuan

Foto - https://mma.prnewswire.com/media/1472667/Pic_Taoyuan.jpg

KONTAKT: Shaph Su, +886-2-2577-4249, linka 859, shaph@mail.tca.org.tw

Klíčová slova Tchaj-wan-správa-počítače-koronavirus-Taoyuan City Government

Oblast
Asie, Austrálie (as)

Kategorie
Zdravotnictví
Politika, veřejná správa a soudy
IT, telekomunikace

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.