Michael Frohlich se stane výkonným ředitelem společnosti Weber Shandwick pro Evropu, Blízký východ a Afriku

Zkušený marketingový odborník byl osloven, aby pomohl urychlit růst prodeje integrovaných klientských řešení v regionu

Společnost Weber Shandwick, jedna z největších světových firem v oblasti komunikačních a marketingových řešení, dnes oznámila jmenování Michaela Frohlicha výkonným ředitelem společnosti pro Evropu, Blízký východ a Afriku. Pan Frohlich ve své více než dvacetileté kariéře zastával různé manažerské pozice v PR, reklamě a digitálním marketingu. Do společnosti Weber Shandwick přichází z firmy Ogilvy UK, kde zastával pozici generálního ředitele a měl na starosti restrukturalizaci a začlenění některých samostatných obchodních jednotek do konsolidované marketingové sítě. Ještě předtím zastával funkci výkonného ředitele PR divizí firmy Ogilvy, a to jak v zemích Evropy, Blízkého východu a Afriky, tak ve Spojeném království.

Z titulu své funkce ve firmě Weber Shandwick bude pan Frohlich odpovědný za zvyšování prodeje komunikačních a marketingových řešení klientům v Evropě, na Blízkém východě a v Africe a bude mít na starosti integraci služeb firmy Weber Shandwick v jejich specializovaných pobočkách That Lot, Flipside a Prime Weber Shandwick v těchto zemích.

Frohlich bude přímým podřízeným Susan Howeové, ředitelce společnosti Weber Shandwick pro růstové strategie, která odpovídá za růst firmy ve všech regionech a státech, kde působí. Kromě toho bude podřízeným Gaila Heimanna, prezidenta a generálního ředitele společnosti Weber Shandwick. Frohlich povede "Globální transformační program (The Global Transformation Program)," první iniciativu svého druhu, jejímž cílem je šířit inovace z Evropy, Blízkého východu a Afriky do celého světa a vytvářet špičková řešení pro zákazníky z celého světa.

"Michael dokáže věci měnit," řekl pan Heimann. "Má strategické myšlení a je typem manažera, který sám vydává to nejlepší a dokáže to nejlepší dostat i ze všech lidí ve svém okolí. Pro náš tým je hvězdnou posilou."

Pan Howe dodal: „Michael má velké zkušenosti a umí připravit nabídku, kterou zákazníci považují za nepřekonatelnou. Jeho zkušenosti z různých průmyslových oborů jsou pro nás velmi cenné a budou se našim silným manažerským týmům a pobočkám v Evropě, na Blízkém východě i v Africe velice hodit."

Pan Frohlich má více než 20 let zkušeností a ve své kariéře zastával vysoké manažerské funkce v malých i velkých reklamních agenturách, včetně firem Ogilvy, Bell Pottinger, Resonate Communications, VCCP a Shine Communications. Má velké zkušenosti z různých oblastí marketingu a komunikací, jako jsou například strategie propagace značek, reklama, PR, obsah pro digitální média a sociální sítě, média, design a produkce. Pan Frohlich je také oceňovaným manažerem pro významné zákazníky a v poslední době působil jako ředitel týmu British Airways pro webovou prezentaci (WPP). Za své manažerské úspěchy byl pan Frohlich oceněn několika cenami, včetně Ceny pro nejlepšího ředitele agentury (Head of Agency – Integrated Marketing) časopisu Campaign na rok 2020. Frohlich je jedním ze tří britských manažerů, který získal cenu listu The Daily Telegraph pro "nejslibnějšího britského obchodního manažera (Most Promising Young UK Business Leader)" a pět let po sobě ho agentura PRWeek UK zařadila do Knihy nejvlivnějších osobností (Power Book).

"Agentura Weber Shandwick uspěla na poli digitalizace, inovace, analytiky i organizačních změn a stala se pro zákazníky skvělým partnerem, který dokáže vyřešit nejen problémy marketingových ředitelů, ale také starosti, se kterými musí bojovat výkonní ředitelé a ředitelé pro média. Nemohu se dočkat, až v této neuvěřitelné agentuře budu moci spolupracovat s jejím kvalitním týmem, abychom společně pomohli zajistit další růst firmy do budoucna," řekl pan Frohlich.

Weber Shandwick EMEA je jednou z nejlepších reklamních agentur v tomto regionu a za 16 let svého působení získala na 16 trzích celkem 700 ocenění, včetně 27 lvů z Cannes. Úspěchy v Evropě, na Blízkém východě i v Africe přinesly společnosti Weber Shandwick řadu ocenění, včetně Ceny pro agenturu desetiletí (Global Agency of the Decade), kterou v roce 2020 firmě Weber Shandwick udělila agentura PRovoke.

O společnosti Weber Shandwick

Weber Shandwick je přední globální komunikační sítí, která firmám, podnikům i organizacím ze všech hlavních trhů světa nabízí přední komunikační řešení nové generace. Firmu řídí špičkoví odborníci na strategii a kreativní manažeři a naše společnost získala řadu těch nejprestižnějších ocenění v oboru. Agentura Ad Age zařadila firmu Weber Shandwick do seznamu nejlepších firem roku 2020 (A-List) a v roce 2019 byla firma Weber Shandwick zařazena mezi nejlepší zaměstnavatele (Best Places to Work). V roce 2020 firma Weber Shandwick také získala Cenu pro globální agenturu desetiletí od agentury PRovoke a v letech 2015, 2016, 2017 a 2018 získala Cenu pro agenturu roku od agentury PRWeek. V roce 2019 získala firma 25 lvů na Mezinárodním festivalu tvořivosti v Cannes. Firma využívá špičkové a moderní analytické technologie, které pomáhají zlepšovat výsledky v mnoha specializovaných oblastech, jako jsou například branding, B2B marketing, marketing zdravotní péče, řízení změn, zapojení zaměstnanců, firemní pověst, krizové řízení, data a analytika, technologie, veřejné záležitosti, vliv na společnost nebo finanční komunikace. Společnost Weber Shandwick je součástí skupiny Interpublic Group (index NYSE: IPG). Další informace najdete na webové stránce http://www.webershandwick.com

Kontakt:

Jill Tannenbaum

Firma: Weber Shandwick

Telefon: 212-546-7815

Email: jtannenbaum@webershandwick.com

Klíčová slova Británie-média-reklama-firmy-Weber Shandwick

Oblast
Evropa, EU, NATO (es)

Kategorie
Média, společnost a životní styl

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.