Odložili vám operaci na ortopedii? Redukce hmotnosti vám může zásadně ulevit, nepodceňujte ji

Jedním z méně viditelných trendů současné pandemické situace je zvyšující se množství lidí, kteří chtějí snížit svou hmotnost, protože jim odložili ortopedickou operaci. Vzhledem k obvykle omezené hybnosti se nacházejí ve velmi složité situaci.

„Je to smutná zkušenost, protože většina lidí s odloženou operací sedí doma, jí léky na bolest a k nim přípravky na posílení kloubů. Přitom snížení hmotnosti i o 5 kilogramů by jejich situaci výrazně prospělo. Věřím, že se nám povede na tento problém upozornit zvláště odbornou veřejnost,“ přeje si Martin Cvrkal z poradenských center Victus.

Do jeho poraden se sice dostane jen menšina lidí, přesto je jejich nárůst značný. Pro lidi s omezenou hybností je totiž vhodná především nějaká forma proteinové diety. Hmotnost se totiž sníží, i když nepřidají přirozený pohyb, a navíc jim neochabnou svaly.

„Pozor, není to vůbec jednoduché. Jde o nemocné lidi, takže musíte mít odbornost, zkušenost a odvahu. Také proto se toho většina firem nabízejících dietní přípravky a poradenství obává,“ dodává Cvrkal, který má k tématu velmi blízko, protože je vystudovaný fyzioterapeut a psycholog. Proto se dlouhodobě věnuje právě lidem, kteří mají omezenou hybnost, jsou před operacemi a podobně.

Souhlasí s ním také MUDr. Petr Neoral, ortoped z olomoucké fakultní nemocnice: "Už rok se situace příliš nelepší. Odklady operačních výkonů elektivní péče jsou běžné. Spousta lidí bude muset čekat na operace možná i několik let. Samozřejmě by bylo skvělé, pokud by dostali odpovídající péči, která by jim mohla pomoct v tak složité situaci. Redukce hmotnosti je jednou z klíčových."

O možnostech se poraďte na lince: +420 490 510 541 nebo napište na info@victus.cz, případně se inspirujte na www.victus.cz (kompletní e-shop) nebo se podívejte na web pro hubnutí mužů: www.victordiet.cz. Profil Martina Cvrkala najdete zde: https://www.victus.cz/martin-cvrkal-konzultant-pro-proteinovou-dietu .

Kontakt pro média:

Daniela Benešová, PR manažer

daniela.benesova@taktiq.com

Klíčová slova ČR-zdraví-Taktiq Communications

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Zdravotnictví

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.