Indivumed oznamuje expanzi do oblasti vývoje léčiv a hlásí formaci Ix Therapeutics

Společný podnik se společností Xlife Sciences umožní zahájení programů pro vývoj léčiv určených pro specializované onkologické subjekty

Společnost Indivumed GmbH („Indivumed") dnes společně s Xlife Sciences AG („Xlife Sciences") oznámila založení společného podniku Ix Therapeutics GmbH („Ix Therapeutics"). Tento krok značí expanzi Indivumanu do oblasti objevování cílů a vývoje léčiv pro raná stadia rakoviny. Tato spolupráce přináší zcela nové možnosti léčby rakoviny. Zpočátku bude Ix Therapeutics spolupracovat se společností Veraxa Biotech AG („Veraxa"), jejíž technologii pro rychlý vývoj funkčních terapeutických protilátek využije pro výzkum léčiv využívaných v boji s rakovinou tlustého střeva a plic.

„Naše jedinečná „multi-omics" databáze IndivuType dokáže společně s analytickou AI platformou „AI-Advanced Data Analytics" objevovat a validovat řadu nových cílů a zároveň je uvádět do komplexního biologického a klinického kontextu. Tato jedinečná funkce výrazně zvyšuje pravděpodobnost úspěchu v klinické fázi vývoje léčiv," uvedl prof. Dr. Hartmut Juhl, generální ředitel a zakladatel společnosti Indivumed. „Díky partnerství s Xlife Sciences a využitím společnosti Veraxa jako jedinečného poskytovatele služeb jsme nyní schopni financovat vývoj terapeutických protilátek proti kolorektálnímu a plicnímu karcinomu, což je dalším zásadním krokem vstříc realizaci naší vize individualizace diagnózy a léčby rakoviny a poskytování skutečných personalizovaných lékařských služeb pacientům."

Databáze IndivuType je jedinou celosvětovou onkologickou „multi-omics" databází, která integruje komplexní klinické údaje tisíců pacientů se sekvenováním celého genomu a s transkriptomickými, proteomickými a fosfoproteomickými daty získanými od každého pacienta za identických, vysoce standardizovaných podmínek. Skrze vývoj proprietární platformy „AI-Advanced Data Analytic" získala společnost Indivumed rozsáhlé znalosti o onkologických kohortách, a dokonce i o jednotlivých pacientech, čímž si zajistila jedinečný a hluboký vhled do biologie rakoviny.

Indivumed skrze tento společný podnik výrazně rozšiřuje svou nabídku. S moderními vysoce kvalitními produkty v oblasti biobank a laboratorními službami poskytovanými IndivuServ či nejkomplexnější onkologickou „multi-omics" databází, která je dnes k dispozici, a vysokou znalostí práce s cíli a jejich objevováním a biomarkery, které nabízí IndivuType, je Ix Therapeutics evolučním krokem v historii společnosti, kterým vstupuje do sektoru vývoje léčiv.

„Databáze společnosti Indivumed, IndivuType, nás fascinuje, stejně jako její účinnost při objevování cílů," uvedl Oliver R. Baumann, generální ředitel Xlife Sciences. „Kombinace objevných schopností Indivumedu a technologie pro vývoje protilátek od Veraxy povede v krátké době k novým léčebným nástrojům proti rakovině a jsme hrdí na to, že se tohoto přelomového úspěchu účastníme."

Indivumed prozkoumá několik nových cílů, na které se bude Ix Therapeutic exkluzivně zaměřovat při vývoj funkčních terapeutických protilátek vytvořených za pomoci technologie mikrofluidních kapiček Veraxa.

O společnosti Indivumed

Indivumed je globální lékařská integrovaná společnost specializovaná na oblast onkologie. Prostřednictvím naší proprietární „multi-omics" onkologické databáze a přizpůsobené analýzy dat podpořené naší globální sítí přidružených klinik se zlatým standardem kvality biologických vzorků umožňuje naše platforma vstup do další generace precizní onkologie. Skrze naši jedinečnou platformu nabízíme specializované produkty a služby, které podporují naše zákazníky v oblasti biomarkerů a objevování cílů, vývoje léků, klinických zkoušek, individualizované terapie a dalších oblastech. Více informací naleznete na adrese www.indivumed.com

O společnosti Xlife Sciences AG

Xlife Sciences AG je švýcarská společnost zaměřená na investice do slibných technologií v oblasti vědy o živé přírodě. Společnost Xlife Sciences AG buduje most od výzkumu a vývoje k trhům zdravotní péče tím, že podporuje výzkumné pracovníky a podnikatele v umísťování, strukturování, vývoji a implementaci jejich koncepcí. Společně s průmyslovými partnery a univerzitami pomáhá společnost projektům procházet startupem či proof-of-concept fází následující po zveřejnění vynálezu. Následně se zaměřuje na udělování licencí či prodej společnosti, který je často doprovázen vyjednáním strategického partnerství. Společnost Xlife Sciences AG nabízí svým investorům přímý přístup k dalšímu rozvoji inovativních technologií a technologií budoucnosti ve velmi rané fázi. Pro více informací prosím navštivte: www.xlifesciences.ch

KONTAKT:

Patrick Renegar

W: 703-519-1600, linka 104

prenegar@livewiredc.com

Logo - https://mma.prnewswire.com/media/1002609/Indivumed_Logo.jpg

Klíčová slova Německo-zdraví-věda-Indivumed

Oblast
Evropa, EU, NATO (es)

Kategorie
Zdravotnictví
Věda, vzdělávání a školství

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.