Bioveta, a.s. si hlídá zaměstnance vlastním PCR testováním na Covid-19, nechce se spoléhat na nedokonalé antigenní samotesty

Nabídla starostovi města i pravidelné testování učitelů místní školy v Ivanovicích na Hané.

Akciová společnost Bioveta v Ivanovicích na Hané, největší výrobce veterinárních vakcín a léčiv v České republice s více jak dvoumiliardovými ročními tržbami a téměř s 800 zaměstnanci, učinila další významný krok v boji proti pandemii koronaviru. Od března své zaměstnance testuje ve vlastní moderně vybavené PCR laboratoři s odborně proškoleným personálem jedinou spolehlivou metodou k diagnostice přítomnosti koronaviru SARS-CoV-2 a to metodou PCR. "Naše metoda je uživatelsky komfortní, přesná a rychlá, neboť testujeme ze slin, a ne ze stěru z nosohltanu. Výsledky PCR testování jsou k dispozici do dvou hodin od odběru a jejich velkou výhodou je, že odhalí COVID-19 pozitivní osoby ještě před samotným propuknutím příznaků onemocnění, a ne jako antigenní samotesty v době, kdy nám nemocní lidé šíří virus ve firmě," říká Ing. Libor Bittner, CSc., ředitel společnosti.

Bioveta, a.s. pravidelně metodou PCR ze slin testuje nejen své zaměstnance, ale své odborné služby také zdarma nabídla starostovi města k využití testování učitelů místní školy, kterou navštěvují také děti jejich zaměstnanců.

Po zapůjčení speciálního mrazicího boxu na skladování vakcín proti COVID-19 při teplotě -70 °C vyškovské nemocnici se jedná o další potřebný příspěvek společnosti v boji proti této zákeřné a rychle se šířící nemoci.

Kontakt:

Heliová Barbora

Bioveta, a.s.

e-mail: heliova.barbora@bioveta.cz

www.bioveta.cz

Klíčová slova ČR-farmacie-koronavirus-firmy-Bioveta

Oblast
Jihomoravský (bn)

Kategorie
Zdravotnictví
Chemický a farmaceutický průmysl

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.