Společnost Zymo Research získala schválení 510(k) na zařízení pro odběr a přepravu vzorků pro testy COVID-19

První zařízení pro transport vzorků k testování COVID- 19 se souhlasem 510(k)

Společnost Zymo Research dnes oznámila, že Americký úřad pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) schválil zkumavku pro odběr vzorků DNA/RNA Shield™ Collection Tube jako zdravotnický prostředek třídy II. Schválení 510(k) úřadem FDA umožňuje použití tohoto produktu pro diagnostiku in vitro (IVD) při testování vzorků COVID-19.

Zkumavka pro odběr vzorků DNA/RNA Shield™ Collection, speciálně vytvořená pro testování COVID-19, je první technologie schválená úřadem FDA, která deaktivuje vir a uchová SARS-CoV-2 RNA. Vir SARS-CoV-2 je efektivně deaktivován, takže je umožněna bezpečná manipulace, transport a skladování vzorků. To je velmi důležité pro bezpečnost zdravotníků v první linii a pracovníků v laboratořích. RNA viru se stabilizuje při pokojové teplotě na delší dobu pro velkobjemové analýzy RT-PCR.

„Před současnou pandemií se prostředek DNA/RNA Shield osvědčil v mnoha různých aplikacích při infekčních onemocněních, takže v raných fázích vypuknutí COVID mohl být rychle upraven a zaveden pro používání," řekl Dr. Marc Van Eden, viceprezident rozvoje obchodu společnosti Zymo Research. „Schválení 510(k) je výsledkem aktivní spolupráce komise FDA se společností Zymo Research s cílem dodat tuto technologii na špičku současného testování a budoucích snah v oblasti dohledu."

Produkt tvoří zkumavka naplněná chráněným transportním médiem DNA/RNA Shield™ společnosti Zymo Research. Toto médium zajišťuje stabilitu SARS-CoV-2 RNA během přepravy vzorků a po dobu jejich uložení až 28 dní při pokojové teplotě. Transportní médium DNA/RNA Shield™ se může používat v sadě s odběrovou tyčinkou, sadě pro odběr slin nebo v samostatné zkumavce.

Technologie je kompatibilní se vzorky odebranými z horní i dolní části respiračního traktu lidí s podezřením na SARS-CoV-2. Vzorky odebrané a skladované ve zkumavkách DNA/RNA Shield™ Collection Tube jsou vhodné pro použití s příslušnými molekulárními diagnostickými testy.

Další informace o společnosti Zymo Research najdete na jejích internetových stránkách nebo nás kontaktujte e-mailem covid19requests@zymoresearch.com.

O společnosti Zymo Research Corp.

Zymo Research je soukromá společnost, která od roku 1994 nabízí vědeckým a diagnostickým institucím nejmodernější nástroje v oblasti molekulární biologie. Jejím mottem je "krása vědy spočívá ve zjednodušování věcí", a to se odráží ve všech jejích produktech od epigenetiky až po technologie purifikace DNA/RNA. V historickém kontextu je společnost Zymo Research považována za jedničku v oblasti epigenetiky a její nová řešení pro odběr vzorků, mikrobiomická měření diagnostickými přístroji a technologie pro sekvenování nové generace (NGS) překonávají hranice možného a vynikají vysokou kvalitou a jednoduchostí použití. Sledujte společnost Zymo Research na sociálních sítích Facebook, LinkedIn, Twitter, a Instagram.

Další informace o produktech společnosti Zymo Research v souvislosti s onemocněním COVID-19 naleznete na následujících odkazech:

Zymo Research Releases Free Software to Streamline COVID-19 Test Reporting

Zymo Research Obtains CE IVD Mark for its Quick SARS-CoV-2 Multiplex Kit

Zymo Research Obtains Emergency Use Authorization from FDA for Their Quick SARS-CoV-2 rRT-PCR Kit

Zymo Research Receives CE IVD Mark for its Quick-DNA/RNA™ Viral MagBead Kit

Zymo Research Launches COVID-19 Sequencing Service for the Detection and Surveillance of Emerging SARS-CoV-2 Variants

Zymo Research Offers Community-Wide SARS-CoV-2 Detection and Variant Tracking with the Environ™ COVID-19 Wastewater Testing Service

Fotografie - https://mma.prnewswire.com/media/1454300/510K_Shield_FDA_Certified_PR_2000x1111px_v2.jpg

Logo - https://mma.prnewswire.com/media/364743/Zymo_Research_Corp_Logo.jpg

KONTAKT: Marketing Department, Zymo Research Corp., Tel.: 949.679.1190, E-mail: marketing@zymoresearch.com

Klíčová slova USA-koronavirus-věda-počítače-firmy-Zymo Research Corp.

Oblast
USA, Kanada, OSN, svět a Arktida (us)

Kategorie
Zdravotnictví
IT, telekomunikace

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.