Společnost Zymo Research nabízí možnost sledování výskytu jednotlivých mutací viru SARS-CoV-2 v odpadní vodě, prostřednictvím systému EnvironTM COVID-19 Wastewater Testing Service

Tato nová služba umožňuje sledování výskytu jednotlivých mutací s odolností proti očkování, a to z jednoho vzorku

Společnost Zymo Research dnes oznámila spuštění nové služby EnvironTM COVID-19 Wastewater Testing Service. Tato služba usnadňuje každodenní monitorování případů COVID-19 ve společnosti a pomáhá určit přítomnost jednotlivých mutací viru z jednoho vzorku odpadní vody. Odhadované zachycené počty nových případů a zjištění přítomnosti nových mutací viru SARS-CoV-2 jsou následně zainteresovaným stranám zasílány prostřednictvím zabezpečené elektronické zprávy.

Služba EnvironTM COVID-19 Wastewater Testing Service je založena na každodenním testování vzorků odpadní vody s cílem poskytnout organizacím a dalším subjektům prostředek pro monitorování výskytu jednotlivých mutací viru způsobujícího onemocnění COVID-19 a počtu případů. Subjekty, které tuto službu využívají, dostanou zařízení pro každodenní odběr vzorků a systém potřebný pro bezpečné odesílání vzorků přes noc, které je zajišťováno jako předplacená služba. Do 24 hodin od odeslání vzorku obdrží klienti elektronickou zprávu s odhadem aktuálního vývoje počtu nakažených. Data ohledně jednotlivých mutací viru SARS-CoV-2 budou zpracovávána jednou za týden. Odhad počtu případů je založen na sledování koncentrace viru v odpadní vodě a navíc se sledují nebezpečné brazilské, britské a jihoafrické mutace. Speciální průvodce, který je součástí služby EnvironTM společnosti Zymo Research, uživatele provede každým krokem, počínaje odběrem a konče interpretací výsledků.

„Mutace viru, který způsobuje onemocnění COVID-19, představují velké riziko pro očkovací strategie a dostupnost rychlých a spolehlivých způsobů, jak ve velkém rozsahu sledovat výskyt jednotlivých mutací SARS-CoV-2 v populaci, je tak důležitější než kdykoli předtím," řekl Michael Lisek, projektový manažer pro environmentální mikrobiomiku ve firmě Zymo Research. „Jsme vděční za to, že máme příležitost pomáhat univerzitám, veřejným zdravotním organizacím i celé společnosti s omezenými testovacími kapacitami na monitorování počtu případů COVID-19 a jednotlivých virových mutací, a to v rozsahu, který dříve nebyl možný."

Instituce zajišťující vysokoškolské vzdělávání, školy s kampusy, domy s pečovatelskou službou, nápravná zařízení a nemocnice jsou pro testování odpadní vody ideálními kandidáty, z důvodu poptávky po monitorování výskytu COVID-19 v rizikové populaci. Služba EnvironTM COVID-19 Wastewater Testing Service umožňuje rychle odhalit další ohniska epidemie COVID-19, a to až týden předtím, než se objeví první symptomatické případy. Získaná data navíc pomáhají soukromým i veřejným zdravotním organizacím připravovat strategii boje proti pandemii.

V době, kdy pokračuje očkování, bude systém EnvironTM COVID-19 Wastewater Testing Service hrát důležitou roli při zvládání pandemie COVID-19 a nabídne uživatelům důležité informace o odhadovaném počtu případů onemocnění a zastoupení jednotlivých mutací v testované populaci. Další informace a ceny této služby najdete na webových stránkách firmy Zymo Research, nebo nás kontaktuje e-mailem na environservices@zymoresearch.com.

O společnosti Zymo Research Corp.

Zymo Research je soukromá společnost, která od roku 1994 nabízí vědeckým a diagnostickým institucím nejmodernější nástroje v oblasti molekulární biologie. Jejím mottem je "krása vědy spočívá ve zjednodušování věcí", a to se odráží ve všech jejích produktech od epigenetiky až po technologie purifikace DNA/RNA. V historickém kontextu je společnost Zymo Research považována za jedničku v oblasti epigenetiky a její nová řešení pro odběr vzorků, mikrobiomická měření diagnostickými přístroji a technologie pro sekvenování nové generace (NGS) překonávají hranice možného a vynikají vysokou kvalitou a jednoduchostí použití. Sledujte společnost Zymo Research na sociálních sítích Facebook, LinkedIn, Twitter a Instagram.

Další informace o produktech společnosti Zymo Research, které se týkají COVID-19, si můžete přečíst prostřednictvím následujících odkazů:

- Zymo Research Releases Free Software to Streamline COVID-19 Test Reporting

- Zymo Research Obtains CE IVD Mark for its Quick SARS-CoV-2 Multiplex Kit

- Zymo Research Obtains Emergency Use Authorization from FDA for Their Quick SARS-CoV-2 rRT-PCR Kit

- Zymo Research Receives CE IVD Mark for its Quick-DNA/RNATM Viral MagBead Kit

- Zymo Research Launches COVID-19 Sequencing Service for the Detection and Surveillance of Emerging SARS-CoV- Variants

Foto - https://mma.prnewswire.com/media/1449489/Wastewater_Service.jpg

Logo - https://mma.prnewswire.com/media/364743/Zymo_Research_Corp_Logo.jpg

KONTAKT: marketingové oddělení, Zymo Research Corp., 949.679.1190, marketing@zymoresearch.com

Klíčová slova USA-odpady-služby-koronavirus-Zymo Research Corp.

Oblast
USA, Kanada, OSN, svět a Arktida (us)

Kategorie
Zdravotnictví
Služby, cestovní ruch

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.