Featurespace představuje technologii automatizovaných hlubokých behaviorálních sítí

Světový lídr v podnikové prevenci finanční kriminality přináší další vrstvu obrany platebních karet a transakcí

Společnost Featurescape dnes představuje technologii automatizovaných hlubokých behaviorálních sítí (Automated Deep Behavioral Networks) pro platební karty a platby, která poskytuje dodatečnou obrannou vrstvu zajišťující ochranu spotřebitelů před podvody, zcizením účtu a platebními a karetními podvrhy, které v roce 2020 napáchaly přibližnou škodu 42 miliard USD.

„Význam tohoto vývoje přesahuje rámec řešení podnikové prevence finanční kriminality. Je to skutečně nová generace strojového učení,“ uvedl Dave Excell, zakladatel společnosti Featurespace.

Vynález

Tento průlomový vynález v technologii hlubokého učení vyžadoval zcela nový způsob návrhu a vývoje platforem strojového učení. Automated Deep Behavioral Networks je nová architektura založená na rekurentních neuronových sítích, která je k dispozici pouze v nejnovější verzi platformy pro detekci rizik ARIC (TM) Risk Hub.

Výzva a objev

Technologie hlubokého učení má řadu využití, například při zpracování přirozeného jazyka pro predikci dalšího slova ve větě, avšak její použití při prevenci podvodů při detekci kartových a platebních podvrhů doposud nebylo optimalizováno natolik, aby bylo schopné uchránit společnosti a spotřebitele před platebními a kartovými podvody. Tento vynález však tuto výzvu řeší.

Transakce jsou přerušované, takže kontextové chápání času je kritické pro předvídání chování. Budování efektivních modelů strojového učení pro prevenci podvodů dříve vyžadovalo, aby datoví vědci disponovali hlubokými znalostmi umožňujícími identifikaci a výběr vhodných datových funkcí - pracný, přesto zásadní krok.

Společnost Featurespace vyvinula Automated Deep Behavioral Networks za účelem automatizace objevování obsahů transakcí a zavedení paměťových buněk s nativním porozuměním významu času v transakčních tocích, což pomůže ke zlepšení již špičkového výkonu technologie společnosti pro adaptivní behaviorální analýzu (Adaptive Behavioral Analytics). Detekce podvodů předtím, než peníze oběti opustí účet, je nejlepší obranou proti podvodům, převzetí účtu a útokům na karty. Následujícím skupinám poskytuje technologie Automatic Deep Behavioral Networks tyto (a další) výhody:

Spotřebitelé:

● Provádění legitimních plateb s nižším stupněm ověřování; a

● Automatická identifikace podvodů, zcizení účtu, útoků na karty a platebních podvrhů dříve, než peníze oběti opustí účet.

Datoví vědci:

● Automatické objevování obsahů transakcí;

● Zavedení logiky strojového učení v celém modelovacím stacku;

● Detekce abnormálních lidských akcí sloužící k identifikaci anomalistického chování; a

● Zachování všech objevů Adaptive Behavioral Analytics.

Kartový a platební průmysl:

● Zlepšení jistoty skóre rizika u všech transakcí (zlepšení detekce podvodů během transakce a přesnější identifikace skutečného chování, čímž se usnadňuje schvalování více transakcí);

● Zajištění zvýšení výkonu pro všechny typy plateb, včetně karet a ACH/BACS, bankovních převodů, P2P a zrychlení plateb;

● Zlepšení odhalování podvodů s vysokou hodnotou a malým objemem (a také odhalování podvodů s vysokou hodnotou a velkým objemem);

● Omezení postupného ověřování;

● Poskytování důkladné dokumentace správy modelu s vysvětlitelnou logikou, spravedlivým rozhodováním a kódovým označením příčin; a

● Poskytování stabilního vyhodnocování rizikovosti v reálném čase s vysokou propustností a nízkou latencí pro podniky, pro které je obchodování kritické, a to i za náročných podmínek.

„Protože platby v reálném čase, digitální transformace a poptávka spotřebitelů vyžadují okamžitý pohyb peněz, je naší úlohou zajistit, aby průmysl měl nejlepší nástroje na ochranu svých organizací a spotřebitelů před finanční kriminalitou. Jsem nesmírně hrdý na náš výzkumný tým a jejich odhodlání inovovat strojové učení jménem našich zákazníků,“ dodal Excell.

O společnosti Featurespace - www.featurespace.com

Featurespace™ je světový lídr v oblasti podnikové prevence finanční kriminality zaměřené na podvody a praní špinavých peněz. Společnost rovněž vyvinula unikátní technologie Adaptive Behavioral Analytics a Automated Deep Behavioral Networks, které jsou k dispozici prostřednictvím platformy ARIC™, což je software pro strojové učení v reálném čase, který za účelem prevence podvodů a finanční kriminality vyhodnocuje rizikovost transakcí ve více než 180 zemích.

Platforma pro detekci rizik ARIC™ Risk Hub využívá pokročilou a vysvětlitelnou technologii pro detekci anomálií, která pomáhá finančním institucím automaticky identifikovat riziko, zachytit nové podvodné útoky a identifikovat podezřelou aktivitu v reálném čase. Více než 30 hlavních světových finančních institucí používá ARIC k ochraně svého podnikání a svých zákazníků. Mezi veřejně oznámené zákazníky patří společnosti HSBC, TSYS, Worldpay, NatWest Group, Contis, Danske Bank, ClearBank, AK Bank a Permanent TSB.

Původní verzi naleznete na businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20210225005221/en/

Kontakty:

Michael Touchton, Featurespace

Manažer pro PR a komunikaci

Michael.touchton@featurespace.com

+1 (423) 364-5491

Zdroj: Featurespace

Text této zprávy v původním, zdrojovém jazyce je oficiální verzí. Překlad této zprávy do jiných jazyků poskytujeme pouze jako doplňkovou službu. Text zprávy v původním, zdrojovém jazyce je jedinou právně závaznou verzí této tiskové zprávy.

(BW)

Klíčová slova Británie-USA-Singapur-finance-firmy-Featurespace

Oblast
Evropa, EU, NATO (es)

Kategorie
Finance, ekonomika

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.