Nabídka pomoci přetíženým nemocnicím v Praze. K dispozici ihned 2 000 volných lůžek

Jaroslav Svoboda, jednatel CZECH INN HOTELS

Otevřený dopis ministrovi zdravotnictví Janu Blatnému

Vážený pane ministře,

se znepokojením vnímáme současnou kritickou situaci s nedostatkem lůžek pro nemocné s covid-19. Víme, že intenzívně hledáte řešení této mimořádně složité situace a plně Vaše úsilí podporujeme. Zaznamenali jsme, že uvažujete umísťovat pacienty s lehčím průběhem například do tělocvičen.

Rádi bychom Vám podali pomocnou ruku a nabídli 2000 našich volných hotelových lůžek za nižší než nákladové ceny. Za ceny nižší než stojí standardní nemocniční lůžko. Jedná se většinou o čtyřhvězdičkové hotely po celé Praze. Touto cestou lze pomoci vyřešit problém s nedostatkem nemocničních lůžek v Praze i ve Středočeském kraji.

Chceme pomoci se současnou krizovou situací ve zdravotnictví a podpořit Vaše úsilí. Naše hotely jsou prázdné a připravené k okamžitému nastěhování nemocných. Můžeme tak odlehčit nemocnicím od těch pacientů, kteří jsou stále pozitivní, ale již nepotřebují aktivní lékařskou péči. Máme veškeré zázemí pro kvalitní péči o nemocné, včetně vyškolených zaměstnanců, především díky zkušenosti s provozem "Covid hotelu" Legerova 9. Ten úspěšně provozujeme již několik měsíců pod dohledem hygieniků a odborných poradců.

Na pomoci zdravotnictví naše společnost nechce vydělávat. Budeme hradit náklady na zaměstnance, správu objektů, údržbu, amortizační náklady, náklady spojené s finančními službami, nájemným apod.

Nabízíme lůžko za cenu 220 Kč za osobu. Je zřejmé, že uvedená cena nepokryje ani přímé náklady na energie, dezinfekční a ochranné prostředky, úklid nebo prádelnu. Veškeré ostatní náklady včetně zaměstnanců hodláme hradit z vlastních zdrojů.

Pacienti budou mít k dispozici vyšší komfort než ve standardní nemocnici, a to včetně restauračních a jiných hotelových služeb tedy například i celodenní donášky jídla na pokoj.

Stejně jako v Covid hotelu Legerova 9 jsme připraveni zajišťovat celodenní stravování, opět za nákladové ceny. Navíc pacienti mohou využívat bezplatných služeb recepce - donáška léků na pokoj, osobních potřeb, prádelny atd. a budou mít také k dispozici vysokorychlostní internet a nabídku celodenní zábavy.

Vážený pane ministře,

budeme velmi rádi, když naší nabídky využijete a společnost CZECH INN HOTELS tím bude moci přiložit ruku k dílu.

CZECH INN HOTELS vznikla v roce 2003. Provozuje 23 hotelů (2200 pokojů, 6000 lůžek) a 10 restaurací. Je největší ubytovatelem v Praze. V roce 2019 a 2018 společnost ubytovala každý rok více než 1 mil. hostů (více na www.czechinn.cz).

V polovině října spustila společnost CZECH INN HOTELS provoz prvního "Covid hotelu" Legerova 9 v České republice, kde si hosté za pobyt sami platí. Mohou se v něm ubytovat klienti s onemocněním covid-19, kteří se potřebují uchýlit do izolace. Hotel jim zajišťuje donášku stravy či nákup léků.

Na přelomu roku upravila část svých hotelů na rezidence a pronajímá malometrážní byty pro firemní i soukromé potřeby.

Jsme připraveni okamžitě projednat veškeré podmínky spolupráce a další postup. Předem děkujeme za Vaši odpověď a těšíme se na vzájemnou spolupráci.

S přátelským pozdravem,

Jaroslav Svoboda

Jednatel

CZECH INN HOTELS s.r.o.

www.czechinn.cz

Kontakt:

ředitel marketingu

Petr Chabera

Tel: 776 811 020

Klíčová slova ČR-koronavirus-hotely-vláda-Czech Inn Hotels-firmy

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Zdravotnictví
Služby, cestovní ruch
Politika, veřejná správa a soudy

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.