Prozeta pomáhá FN v Motole při léčbě nádorů mozku

Česká technologická společnost Prozeta vyvinula v úzké spolupráci s Fakultní nemocnicí v Motole software využívající 3D virtuální realitu pro léčebné a diagnostické využití. Tento software pomáhá při zvolení správného rehabilitačního postupu před i po operaci mozkového nádorového onemocnění. Díky tomu je pak možné zefektivnit léčebně rehabilitační možnosti u nádorů vestibulárního aparátu mozku.

Využití virtuální reality představuje novou a velmi slibnou metodu, která má velký potenciál rozšířit léčebné a rehabilitační možnosti pro pacienty trpícími nádorovými onemocněními. Na projektu vývoje software pro Fakultní nemocnici v Motole pod vedením docenta MUDr. Zdeňka Čady, Ph.D. z Kliniky ORL a chirurgie hlavy a krku 1. LF UK v Motole pracoval nejmladší vývojový tým společnosti Prozeta ve složení Daniel Purš a Jakub Všetečka.

Ve virtuální realitě je možné simulovat přirozené vnímání pohybu tak, jak jej vnímá mozek pacienta. Pacient je pak za pomoci virtuální reality vystaven vhodným scénám, které co nejvíce napodobují reálné situace, a tím dochází ke zvýšení efektu pooperační rehabilitace. Těmto 3D počítačovým simulacím je pacient vystaven už před samotnou operací.

Tím, že budou mít lékaři FN v Motole k dispozici výsledky z tohoto šetření již před chirurgickým výkonem, budou moci zavést vhodná rehabilitační opatření a přesně stanovit jejich indikační kritéria. Efekt této rehabilitace bude hodnocen především pomocí dotazníků, elektrofyziologických metod a klinického neuroontologického vyšetření.

"Z dokončení softwaru pro FN v Motole máme velkou radost. Těší nás, že společnost Prozeta mohla dát prostor mladým IT talentům, kteří na projektu s FN v Motole velmi úzce a úspěšně spolupracovali," uvedl Jiří Purš, předseda správní rady společnosti Prozeta.

Prozeta je strategickým partnerem zákazníků, kteří považují IT za kritickou součást svých aktivit. Zákazníci z více než 20 zemí spoléhají na její produkty a technickou podporu. Řešení poskytuje klientům z mnoha oblastí, jakými jsou e-commerce, platformy pro videoobsah, banky, ISV, poskytovatelé internetových a cloudových služeb a mnoho dalších. Prozeta využívá 30 let zkušeností, vlastního výzkumu a vývoje k odlišení služeb a jejich přizpůsobení potřebám jednotlivých zákazníků. Specializací společnosti je integrace nejmodernějších technologií datových center a vývoj IoT. Na míru dodává řešení služeb privátních cloudů založených na platformě OpenStack a řešení softwarově definovaných úložišť BlackStor. Prozeta je distributorem Arista Networks pro Českou a Slovenskou republiku a 27 zemí střední a východní Evropy a Asie.

Více informací: www.prozeta.eu

Kontakt: Jitka Vrbová, Head of Marketing, e-mail: marketing@prozeta.eu

Klíčová slova ČR-nemocnice-počítače-rakovina-software-firmy-Prozeta

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Zdravotnictví
IT, telekomunikace

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.