Pacific Prime kupuje makléřskou divizi CXA Group a stane se 3. největším dodavatelem a správcem firemních a zaměstnaneckých benefitů v Singapuru a Hongkongu

Nadnárodní makléřská společnost Pacific Prime si upevnila svou pozici v Asii a Tichomoří, a to díky akvizici makléřských divizí pojišťovací a technologické firmy CXA Group v Hongkongu a Singapuru. Firma CXA Group se rozhodla opustit tento tržní segment a chce se věnovat svému cloudovému firemnímu řešení SaaS. Tato akvizice se uskutečnila 4. února 2021.

Pojišťovací a technologická skupina CXA je zajištěna finančními institucemi HSBC, Singtel Innov8, organizací EDBI, investiční divizí Singapurského výboru pro ekonomický rozvoj (Singapore Economic Development Board) a poskytovatelem rizikového kapitálu, firmou B Capital Group, kterou založil spoluzakladatel Facebooku Eduardo Saverin.

Akvizice makléřských divizí skupiny CXA Group v Hongkongu a Singapuru je průlomem, protože společnost Pacific Prime chce v Asii, Tichomoří i celosvětově nadále expandovat. Díky této akvizici získává firma Pacific Prime technologii, která jí umožní a usnadní poskytování špičkových řešení a služeb svým zákazníkům po celém světě.

Neil Raymond, generální ředitel firmy Pacific Prime, k akvizici poznamenal: „Skupina CXA Group má zkušenosti, které můžeme využít, a to zejména v oblasti využívání technologií pro správu a poskytování firemních benefitů. Domnívám se, že po sloučení firem Aon-WTW a Mercer-JLT budeme po této akvizici třetím největším poskytovatelem firemních benefitů v Singapuru a Hongkongu. Tato akvizice nás tak posouvá vpřed při plnění našeho dlouhodobého cíle stát se světovou jedničkou v oblasti poskytování firemních benefitů.“

Rosaline Chow Koo, generální ředitelka firmy CXA Group, řekla: „S klidným srdcem přenecháváme naše makléřské divize v Hongkongu a Singapuru firmě Pacific Prime, protože sdílíme stejné nadšení pro technologie.“

Historicky si společnost Pacific Prime staví všechny technologie sama a 15 % z jejích 600 zaměstnanců jsou specialisté na informační technologie (IT). Růst firmy Pacific Prime v posledních více než deseti letech je tažen zejména zaváděním nových technologií do pojišťovnictví. Technologie kterou firma Pacific Prime jako součást akvizice divizí skupiny CRA kupuje, skvěle doplňuje její vlastní technologie a umožní firmě Pacific Prime nabízet řešení pro správu firemních benefitů nejen nadnárodním firmám, ale také středním a malým podnikům.

Tato akvizice pomůže vylepšit systémy a technologie pro poskytování firemních benefitů a odměn a umožní zákazníkům, mezi které patří oddělení lidských zdrojů firem z různých oborů a zemí, naplno využívat informací z datové analytiky a zajistit hladší a přehlednější správu firemních benefitů v rámci celé firmy.

O společnosti Pacific Prime

Pacific Prime je světová jednička v nabídce firemních a zaměstnaneckých benefitů se zaměřením na pojišťovnictví, která působí na 10 místech světa. Tato makléřská firma využívá správy firemních a zaměstnaneckých benefitů prostřednictvím speciální technologické podpory. Více informací o společnosti Pacific Prime najdete na webové stránce https://www.pacificprime.com/corporate.

O skupině CXA Group

CXA Group je přední asijskou společností v oblasti zavádění nových technologií do pojišťovnictví, která provozuje prediktivní platformou pro správu a práci s daty. Firma sídlí v Singapuru a zabývá se poskytováním firemních benefitů v oblasti pojišťovnictví, zdraví a péče o tělo. Více informací o firmě CXA najdete na webové stránce https://www.cxagroup.com/.

Přečtěte si zdrojovou verzi této tiskové zprávy na webové stránce businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20210208005303/en/

Kontaktní informace

Stephen Ho, marketingový ředitel firem Pacific Prime a Kwiksure,

+852 3589 0508

Zdroj: Pacific Prime

Text této zprávy v původním, zdrojovém jazyce je oficiální verzí. Překlad této zprávy do jiných jazyků poskytujeme pouze jako doplňkovou službu. Text zprávy v původním, zdrojovém jazyce je jedinou právně závaznou verzí této tiskové zprávy.

(BW)

Klíčová slova Singapur-finance-pojišťovny-trh-Pacific Prime

Oblast
Asie, Austrálie (as)

Kategorie
Obchod, marketing
Finance, ekonomika

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.