Spotify vstupuje na jihokorejský trh

Nejpopulárnější předplatitelská služba pro streamování audia spuštěna v kolébce K-popu

Společnost Spotify (NYSE: SPOT) spouští k dnešnímu dni svou platformu pro streamování audia nově v Jižní Koreji a zpřístupňuje korejským posluchačům více než 60 milionům skladeb a 4 miliardy playlistů z celého světa. Spotify nabízí jednoduché a přehledné rozhraní, inovativní technologický rámec a funkce pro každodenní objevování nové hudby či algoritmická doporučení přizpůsobená hudebnímu vkusu posluchačů. S uvedením na jihokorejský trh se zvyšuje počet trhů, na kterých společnost působí, na 93.

Vstup na šestý největší hudební trh na světě, kterým je Jižní Korea*, je důležitým milníkem globální expanze Spotify. Jižní Korea je nejenom jedním z nejvíce digitálně inkluzivních trhů na světě, ale je také považována za hudební a kulturní epicentrum - částečně také kvůli tomu, že dala vzniknout globálnímu fenoménu K-pop. Od roku 2014, kdy Spotify uvedlo první K-pop playlist, se počet posluchačů tohoto žánru zvýšil o více než 2 000 %. Spuštění platformy v Jižní Koreji má urychlit růst korejského audio streamovacího ekosystému, z čehož budou benefitovat jak interpreti, vydavatelé a distributoři, tak fanoušci.

„Chceme být vždy přítomni na místech bohatých jak na posluchače, tak na umělce. Jedním z takových míst je i Jižní Korea,“ uvedl Alex Norström, obchodní ředitel pro obchodní model Freemium ve společnosti Spotify. „Spuštění platformy v tomto regionu pro nás představuje obrovskou příležitost nejen ve smyslu následování našeho cíle přinášet nový a kvalitní obsah většímu počtu uživatelů, ale také ve pomoci korejským umělcům oslovit naši 320milionovou základnu posluchačů po celém světě. Doufáme, že se nám bude dařit vytvářet příležitosti, které k místním umělcům přivedou posluchače ze všech koutů světa.

Každému trhu přizpůsobuje Spotify hudební zážitek na míru. Spolu s dnešním uvedením na trh představuje Spotify řadu nových exkluzivních playlistů pro Jižní Koreu.

Ty obsahují vybrané nejnovější skladby z různých žánrů a byly vytvořeny našim týmem odborníků na korejskou hudbu. Mezi tyto seznamy skladeb patří například:

• TOP playlisty: Korean Music Hot Now, FRESH! New Music Korea, Hot Hits Korea, Korean Music Rising, Today's Drama OST Hot Now, K-Pop Daebak a další

• Žánrové playlisty: TrenChill K-R&B, TrenChill K-Hip Hop, K-HIP-HOP +82, K-Are & Be, In The K-Indie, Korean City Pop, K-Rock Spirit, Folk & Acoustic Hot Now, Orchestra Korean Ballad a další

• Tématické playlisty: You Did Well, The End of the Day, So Cool Driving, Brain Rest 432Hz, Lullaby zZZ, Transcendental Game Play, Running K-Pop, GAYO Instrumentals, Spring Music, Into the Rain, Next Page of the Break-up, Kitchen Melodies a další

• Výběr z interpretů: This Is BTS, This Is BLACKPINK, This Is Stray Kids, This Is NCT, This Is TWICE, This is Taeyeon, This Is JAY Park, This Is CHUNG HA, This Is Loco a další

Tyto nové seznamy skladeb budou doplňovat nabídku v žánrovém centru Spotify K-pop, které pokrývá širokou škálu korejské hudby, včetně K-popu, hip hopu, indie, oficiálních soundtracků, R&B a dalších. Spotify také nabídne playlist „RADAR Korea“, který bude součástí celosvětově se rozvíjejícího uměleckého programu Spotify a bude pro uživatele objevovat korejské hudební novinky. Centrum je dostupné ve více než 72 zemích, včetně Ruska, Indie, Brazílie a Spojených arabských emirátů.

Noví posluchači v Koreji si mohou vyzkoušet Spotify Premium na 7 dní zdarma na svých mobilních telefonech, aniž by museli zadávat údaje o platební kartě a celkem 3 měsíce zdarma v případě, že je zadají a přihlásí se k odběru do konce června 2021. Uživatelé mohou Spotify spárovat s řadou integrovaných zařízení a aplikací, včetně Instagramu, Facebooku, mobilních telefonů a televizí Samsung, televizí značky LG, konzole Microsoft Xbox, produktů Bose a dalších.

Aplikace Spotify je k dispozici ke stažení pro plány Premium Individual a Duo. Chcete-li být pány svého hudebního zážitku, stáhněte si aplikaci Spotify ještě dnes prostřednictvím obchodů s aplikacemi pro Android a iOS app store nebo přejděte na webové stránky www.spotify.com/kr-ko/.

Více obrázků naleznete zde

* Podle průzkumu provedeného Národní federací hudebního průmyslu ( https://www.ifpi.org/wp-content/uploads/2020/07/Global_Music_Report-the_Industry_in_2019-en.pdf )

O společnosti Spotify Technology S. A.

Platforma Spotify svým spuštěním v roce 2008 navždy změnila poslech hudby. Naším posláním je uvolnit potenciál lidské kreativity tím, že dáme milionu kreativních umělců příležitost živit se jejich tvorbou a miliardám fanoušků možnost užívat si ji a nechat se jí inspirovat.

Dnes, s více než 60 miliony skladeb a více než 4 miliardami seznamů skladeb, jsme nejpopulárnější předplatitelskou službou pro audio streamování na světě a máme komunitu o více než 320 milionech posluchačů napříč 93 trhy.

Naše stránky pro investory (Investors) a stránky s novinkami (For the Record), stejně jako sociální média uvedená v tabulce "Zdroje - Sociální média" na našich stránkách pro investory (Investors) používáme ke zveřejnění materiálů o společnosti. Další informace, fotografie nebo kontakt na tiskový tým naleznete na stránkách https://newsroom.spotify.com/.

Původní verzi naleznete na webových stránkách businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20210201005846/en/

Kontakty

Tisk

Eileen Moore

US - Spotify: press@spotify.com

Korea - Spotify: koreapress@spotify.com

Zdroj: Spotify Technology S.A.

Text této zprávy v původním, zdrojovém jazyce je oficiální verzí. Překlad této zprávy do jiných jazyků poskytujeme pouze jako doplňkovou službu. Text zprávy v původním, zdrojovém jazyce je jedinou právně závaznou verzí této tiskové zprávy.

(BW)

Klíčová slova Korea-hudba-zábava-počítače-internet-Spotify Technology

Oblast
Asie, Austrálie (as)

Kategorie
IT, telekomunikace
Média, společnost a životní styl
Kultura

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.