České firmy uspěly v mezinárodním kole soutěže inovací - Quality Innovation Award

České firmy uspěly v mezinárodním kole soutěže inovací – Quality Innovation Award

České firmy uspěly v mezinárodním kole soutěže inovací – Quality Innovation Award

Za rok 2020 se v mezinárodním kole soutěže Quality Innovation Award velmi dobře umístily společnosti z České republiky. Celkovým vítězem ceny v kategorii Mikro a startupové společnosti se stala česká společnost Berkhof Construction s.r.o. Finalistou v kategorii Malé a střední podniky se stala společnost Radalytica a.s., dalším pak v kategorii Inovace oběhového hospodářství a uhlíkové neutrality se stala společnost SILON, s.r.o.

Zástupci z České republiky se soutěže účastní již osmým rokem a ročník 2020 byl doposud nejúspěšnějším z pohledu umístění i účasti domácích firem. V národním kole byly hodnoceny organizace v pěti kategoriích, z nichž tři uspěly se svojí inovací i v mezinárodním hodnocení soutěže. Česká společnost pro jakost jakožto zástupce partnerské organizace soutěže poskytuje přihlášeným plnou podporu v průběhu celé soutěže. Podle slov výkonného ředitele České společnosti pro jakost Petra Kotena jsou inovace jednou z cest, jak posunout zaměření celé české ekonomiky a udržet krok s vyspělým světem. K vyhlášení letošního ročníku dodává: "Máme velkou radost z mimořádného úspěchu českých firem, oceněné organizace dělají výbornou reklamu celé České republice. Věřím, že jejich cestu budou v chystaném ročníku ceny následovat další."

Oceněné organizace z ČR:

Vítěz ceny (Award Winner) v kategorii Mikropodniky a sturtupy: Berkhof Construction s.r.o. Inovace: Automatické rentgenové kontrolní a zobrazovací zařízení

Nový produkt Berkhof X-rad nabízí kontrolu produktů v plně automatickém režimu. Díky rentgenovému detektoru nové generace je možné provádět detekci i lehkých materiálů a jemných vnitřních defektů, což do této doby nebylo možné.

Finalista v kategorie Malé a střední podniky: Radalytica a.s. Inovace: Kvalita 4.0 - Robotická nedestruktivní kontrola pomocí zobrazovacích metod NDT - "RadalyX"

Jde o unikátní robotickou platformu schopnou nedestruktivního testování v široké oblasti zájmu napříč průmysly. Díky různým možnostem zobrazení, které lze kombinovat, je možné výsledky okamžitě vyhodnotit. Zobrazovací systém "RadalyX" je díky kombinaci nejmodernějších zobrazovacích senzorů a robotů schopen výrazně rozšířit a vylepšit aplikovatelnost zobrazovacích metod na širší portfolio objektů jak v průmyslu, tak i ve vědě.

Finalista v kategorii Inovace oběhového hospodářství a uhlíková neutralita: SILON, s.r.o. / Česká republika Inovace: Vývoj nového high-tech produktu - vlákna SOFISIL

Společnost SILON vyvinula vysoce kvalitní polyesterové vlákno SOFISIL, které vyrábí z PET lahví sesbíraných ze světového oceánu a jeho pobřeží. Vyvinutí vlákna SOFISIL přineslo zákazníkům nový produkt, který napomáhá k udržitelnosti přírodních zdrojů. SOFISIL je tedy přínosem pro zákazníky i přírodu a zároveň zlepšuje život lidem v rozvojových zemích, kteří se zapojují do sběru plastového odpadu. Vzhledem k současné situaci znečištění oceánů je spuštění tohoto projektu velmi vítanou a žádanou inovací.

Celkovým vítězem celého ročníku Quality Innovation Award napříč všemi kategoriemi se stala: První přidružená nemocnice, Sun Yat-sen University / Čína Za inovaci z kategorie Zdravotnictví: Transplantace orgánů bez ischemie se systémovým zařízením a chirurgická inovace.

Soutěže se v mezinárodním kole zúčastnilo celkem 416 inovací a nejlepších 25 bylo oceněno. Kvůli pandemii covid-19 bylo tradiční slavnostní předání cen odloženo. V polovině dubna 2021 bude hostitelem akce Srbská asociace kvality.

Kontaktní osoba:

David Kubla, PR manažer

Česká společnost pro jakost

e-mail: kubla@csq.cz

Klíčová slova ČR-hospodářství-ocenění-firmy-Česká společnost pro jakost

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Finance, ekonomika

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.