TI Fluid Systems představila spolu se značkou Volkswagen novou inovativní technologii na výrobu plastových palivových nádrží pro hybridní automobily (HEV)

Společnost TI Fluid Systems (burzovní index LSE:TIFS), přední dodavatel palivových a kapalinových rozvodných systémů pro automobily, dnes oznámila, že nabídne novou generaci plastových palivových nádrží, která splní přísné nároky na pevnost v tlaku u hybridních automobilů (HEV). Sériová výroba této plastové palivové nádrže pro plug-in hybridní vozy (PHEV) modelové řady Passat a Magotan byla nedávno spuštěna v čínské pobočce Volkswagen China s plánovaným rozšířením i na další modelové řady.

Tato inovativní technologie je výsledkem špičkového designu a vývoje a tento výrobek byl pečlivě a důkladně vyzkoušen přímo na vozidlech vývojářskými týmy firem VW a TIFS v Číně i v Evropě. Běžné palivové nádrže odolávají normálnímu atmosférickému tlaku, zatímco nové modely palivových nádrží pro hybridní automobily (HEV) mají při některých režimech elektrického pohonu odolávat cyklickým tlakům až 400 mbar. Aby bylo možné tuto odolnost zajistit, je nová nádrž osazena speciálními lisovanými profily, které využívají patentovanou technologii tváření foukáním firmy TIFS. Díky tomu, že technologie společnosti TIFS využívá speciálně tvářené plasty, které jsou velmi lehké, umožňuje to překonat jednu z největších nevýhod konkurenčních produktů, které jsou vyztuženy svařovanou konstrukcí.

Bill Kozyra, prezident a generální ředitel firmy TIFS, řekl: „Společnost TIFS se strategicky orientuje na nový rostoucí trh elektrifikace automobilové dopravy a dodává své inovativní produkty do všech typů vozidel, včetně hybridních automobilů (HEV). Naše inovativní plastové palivové nádrže umožní výrobcům automobilů prodloužit dobu dojezdu hybridních automobilů (HEV) a dosáhnout optimální účinnosti a výkonu motorů."

O společnosti TI Fluid Systems

Společnost TI Fluid Systems je předním globálním výrobcem a dodavatelem automobilových systémů pro rozvod paliva, palivových nádrží a rozvodných systémů pro provozní kapaliny, které jsou určené zejména pro segment osobních vozidel. Firma TI Fluid Systems má téměř 100 let zkušeností v automobilovém průmyslu a celkem 108 výrobních závodů ve 28 zemích světa, které své produkty dodávají všem předním globálním automobilovým značkám

Více informací najdete na webové stránce www.tifluidsystems.com.

KONTAKT: Domenic Milicia, ředitel pro lidské zdroje a komunikaci, dmilicia@tifs.com, +1-248-296-8400

Klíčová slova USA-automoto-firmy-TI Fluid Systems

Oblast
USA, Kanada, OSN, svět a Arktida (us)

Kategorie
Auto-moto, doprava a stroje

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.