Komerční banka bude svou digitální budoucnost rozvíjet ve spolupráci s firmou Syncordis

Komerční banka letos zahájí postupnou migraci na novou softwarovou platformu od společnosti Temenos. Firma Syncordis tuto platformu dodá a provede její implementaci. Jedná se o jednu z nejdůležitějších investic Komerční banky v historii, jejímž cílem je posunout digitalizaci bankovních služeb v České republice na špičkovou referenční úroveň.

"Podepsání smlouvy s firmami Syncordis a Temenos pro nás představuje strategickou investici do budoucnosti. Jedná se o důležitý milník v historii Komerční banky, který potvrzuje naší přední pozici v digitalizaci českého bankovního trhu. Spolupráci s partnery, kteří sdílí náš přístup k inovacím a umožní nám využívat ty nejmodernější technologie ve prospěch našich klientů, považujeme za přirozenou a nedílnou součást naší práce," řekl Jan Juchelka, předseda představenstva a generální ředitel Komerční banky, a dodal: "Hlavním a přirozeným cílem této investiceje růst spokojenosti našich zákazníků a celkové zlepšení kvality našich služeb."

Pierre Servais, obchodní ředitel firmy Syncordis pro Evropu, Blízký východ a Afriku, řekl: "Jsme nadšeni, že se nám naskytla příležitost strategicky spolupracovat s Komerční bankou v jejím úsilí při zlepšování svých hlavních bankovních systémů a zavádění digitalizace. Inovace a odhodlání k transformaci jsou v dnešním neustále se měnícím světě klíčové. Díky výkonné technologii firmy Temenos a dlouholetým zkušenostem firmy Syncordis s implementací této technologie pak bude moci Komerční banka využívat nové možnosti digitálního bankovnictví a nabídnout svým zákazníkům nové služby, postavené na špičkové technologii."

Součástí dlouhodobého partnerství Komerční banky s firmou Syncordis je dodávka a implementace bankovního softwarového řešení firmy Temenos, které bance a jednotlivým pobočkám umožní pokračovat v digitalizaci, zjednoduší zavádění nových produktů, zlepší bezpečnost a přinese trvale udržitelné obchodní příležitosti.

Komerční banka je úplně prvním klientem firmy Syncordis ve východní Evropě.

Logo: https://mma.prnewswire.com/media/1423334/Komercni_banka_Logo.jpg

Logo: https://mma.prnewswire.com/media/1423335/Syncordis__Logo.jpg

KONTAKT: Pavel Zúbek , komunikace KB, mobil: +420 725 420 107, pavel_zubek@kb.cz

Klíčová slova ČR-banky-počítače-Komerční banka-Syncordis

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
IT, telekomunikace
Finance, ekonomika

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.