Společnost Hoymiles spustila cloudovou platformu S-Miles pro monitorování výkonu solárních elektráren prostřednictvím mobilních aplikací a webového prohlížeče

Chang-čou (Čína) 15. ledna 2021 (Protext /PRNewswire) - Společnost Hoymiles Power Electronics Inc. (dále jen "Hoymiles"), světová jednička ve výrobě mikroměničů (mikroinvertorů), nedávno představila svou zcela novou cloudovou platformu S-Miles Cloud Platform, která umožňuje v reálném čase monitorovat a vizualizovat, jak fungují zařízení solárních elektráren. K platformě S-Miles Cloud Platform je možné připojit hlavní komponenty solárních elektráren. Díky zařízení na shromažďování dat, která využívají internetu věcí (IoT), nabízí tato platforma možnost sledování účinnosti elektrárny, včetně aktuálních informací o stavu jednotlivých modulů a dokáže hlásit i případné poruchy.

Čao I, zástupce generálního ředitele a ředitel pro výzkum a vývoj ve společnosti Hoymiles, řekl: "Naše nová a vylepšená verze monitorovací platformy je v souladu s posláním firmy Hoymiles vyrábět elektrickou energii "chytřeji", zlepšuje schopnosti zpracování dat v cloudu a díky technologii edge computing zkracuje latenci. Prostřednictvím širokého spektra funkcí pro chytrý monitoring, sledování provozu a údržby, tak zákazníkům můžeme nabídnout větší hodnotu, což je pro nás hlavním cílem."

Platforma S-Miles Cloud Platform je k dispozici jako mobilní aplikace, nebo k ní lze přistupovat přes webový prohlížeč. Představuje výkonný a jednoduše použitelný portál pro efektivní údržbu solárních elektráren. Díky uživatelsky přívětivému postupu instalace může být integrace této platformy do stávajících systémů rychlá a jednoduchá. Nově aktualizovaná platforma vyniká přehledným a jednoduchým ovládacím rozhraním, které je navrženo se zřetelem na koncové uživatele. Ti mají hned na očích ty nejdůležitější informace a v případě potřeby si mohou zobrazit hloubkovou analýzu zobrazených dat. Součástí této aktualizace je také funkce pro sledování hardwarových aktualizací, která v reálném čase zobrazuje ukazatel průběhu a v případě, že jsou během aktualizace zjištěny chyby, nabídne systém podrobné vysvětlení těchto chyb.

Ruku v ruce s vylepšeným uživatelským rozhraním jde také optimalizovaná technická struktura celé platformy, která shromažďuje, analyzuje a distribuuje jednotlivá data. Aktualizovaná verze cloudové platformy S-Miles Cloud Platform tak nyní umí nabídnout synchronizovanou analýzu dat a vzhledem k tomu, že se jedná o cloudovou aplikaci, zpracování dat probíhá přes paralelní počítačovou architekturu, což přispívá k optimalizaci využití výkonu procesorů (CPU) v jednotlivých clusterech a současně podporuje otevřené programovací rozhraní pro cross-platformní komunikaci, sdílení dat a vzdálenou správu přes TCP připojení. Platforma je také kompatibilní s nejnovějšími a nejmodernějšími hardwarovými technologiemi firmy Hoymiles, včetně mikroměničů řady DTU-Pro, DTU-Lite a nových modelů řady Sub-1G.

Díky standardizaci dat pro celou elektrárnu tak operátoři mohou přijímat přesnější, na datech založená rozhodnutí ohledně provozu elektrárny pro optimalizaci energetického výkonu. Nová cloudová platforma S-Miles Cloud Platform tak nabízí nejen přesné a aktuální informace o provozním stavu, ale současně obsahuje nové, automaticky generované vstupní a výstupní energetické ukazatele pro celou solární elektrárnu s cílem přesnějšího mapování celkového výkonu elektrárny.

O společnosti Hoymiles

Firma Hoymiles vznikla v roce 2012 a je předním výrobcem mikroměničů a poskytovatelem dalších produktů a řešení typu MLPE (Module-Level Power Electronics - modulární výkonová elektronika) pro provozovatele a zákazníky solárních a fotovoltaických elektráren. Mikroměniče firmy Hoymiles (jednotky 4 v 1 a 2 v 1) jsou velmi oblíbené pro svou vysokou špičkovou účinnost (CEC), kterou potvrdila organizace CSA Group, která již tři roky po sobě zařadila mikroměniče firmy Hoymiles mezi nejvýkonnější mikroměniče na světě. Dnes se mikroměniče firmy Hoymiles hojně využívají v mnoha zemích a regionech, včetně Ameriky, Evropy i Asie, a to jak v komerčních, tak v domácích střešních solárních projektech.

Foto - https://mma.prnewswire.com/media/1393467/S_miles_Cloud.jpg

KONTAKT: Zheng Tingting, +86 13868834922

Klíčová slova Čína-energie-ekologie-počítače-firmy-Hoymiles

Oblast
Asie, Austrálie (as)

Kategorie
IT, telekomunikace
Energetika, suroviny

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.