Nejvyšší organizační výbor IDEX a NAVDEX a Mezinárodní obranné konference dokončuje přípravy na ročník 2021

Přípravy na výstavy a konferenci probíhají podle harmonogramu s velkou účastí mezinárodních činitelů a oficiálních delegací


Velvyslanectví Spojených arabských emirátů v Praze informuje:


Nejvyšší organizační výbor Mezinárodní obranné výstavy (IDEX 2021), Výstavy námořní obrany (NAVDEX 2021) a Mezinárodní obranné konference pod záštitou Jeho Výsosti šejcha Khalifa bin Zayed Al Nahyan, prezidenta Spojených arabských emirátů, oznámil dokončení příprav na dvě výstavy, které se budou konat ve dnech 21. - 25. února 2021 v Národním výstavním centru v Abú Dhabí a Mezinárodní obranné konference, která se bude konat 20. února 2021 v ADNOC Business Center.


IDEX a NAVDEX a Mezinárodní obrannou konferenci pořádá společnost Abu Dhabi National Exhibitions Company (ADNEC) ve spolupráci s ministerstvem obrany a generálním velením ozbrojených sil SAE. Akce představují nejnovější vývoj, technologie a inovace v obranném průmyslu, podporují rozvoj sektoru národní obrany a vytváří nové vztahy mezi významnými mezinárodními společnostmi.


Výbor potvrdil, že jak výstavy, tak doprovázející konference se budou konat podle plánu, bez přerušení. Akce se těší velkému zájmu a účasti společností i delegací, a to v průběhu závěrečné přípravy. Cílem výboru je uspořádat výjimečnou akci během hospodářské obnovy po dopadu COVID-19 a posílit pozici Abú Dhabí jako předního regionálního lídra v odvětví obchodního cestovního ruchu.


Výbor potvrdil, že vystavovatelům a delegátům konference byly zaslány oficiální pozvánky a že potvrzení účasti bylo obdrženo od mnoha oficiálních delegací ze zemí po celém světě, včetně osob s rozhodovací pravomocí, odborníků a specialistů z celého odvětví. Pozitivní reakce potvrzuje stěžejní postavení a roli, kterou hrají obě akce ve specializovaném obranném sektoru, a pozice výstav na regionální a mezinárodní úrovni.


Výbor zdůraznil, že Spojené arabské emiráty jsou atraktivní a bezpečná destinace, která vítá návštěvníky z celého světa a je plně připravena znovu hostit svět v Abú Dhabí. Pro usnadnění účasti vystavovatelů a návštěvníků je implementována celá řada procesů. Kromě toho byl ve spolupráci s ADNEC a všemi příslušnými orgány vyvinut soubor preventivních opatření k zajištění zdraví, pohody a bezpečnosti návštěvníků a účastníků.


Kromě toho Námořní organizační výbor NAVDEX potvrdil, že v únoru dorazí velké množství námořních lodí a člunů ze zemí celého světa, které budou během výstavy vystaveny v přístavu ADNEC Marina. Výbor v současné době dokončuje plány vypustit během výstavy řadu nových námořních plavidel.


Organizační výbor Mezinárodní obranné konference 2021 uvedl, že dokončil konečný seznam řečníků a účastníků konference, která doprovází IDEX a NAVDEX. Konference se poprvé bude konat jako hybridní akce, na které se v obchodním centru ADNOC i on-line sejdou odborníci a specialisté z celého světa, aby diskutovali o prosperitě a rozvoji umělé inteligence a pokročilých technologií a ochraně v éře 4IR.


Nadcházející Mezinárodní obranná konference upozorní na klíčovou roli, kterou hraje Abú Dhabí při rozvoji globálního obranného průmyslu a na význam mezinárodní spolupráce při hledání vzorce pro restrukturalizaci obranných systémů tváří v tvář budoucím výzvám.


ADNEC obdržel od veřejného zdravotního střediska v Abú Dhabí souhlas s osvobozením všech učastníků a návštěvníků akce od 10 denní karanténní procedury při jejich příjezdu do Abú Dhabí.


Tento krok byl učiněn s cílem usnadnit příjezd mezinárodních delegací z celého světa. Mezinárodní návštěvníci Spojených arabských emirátů musí na jakékoli hranici předložit svoji badge k účasti na akci vytištěnou na papíře A4, aby byli osvobozeni od karantény a nebudou povinni nosit sledovací náramky.


ADNEC zavedla širokou škálu přísných preventivních opatření k zajištění bezpečnosti návštěvníků a účastníků v souladu s nejvyššími světovými normami v oblasti zdraví a bezpečnosti. U všech vchodů budou umístěny termální skenery, po celý den budou probíhat dezinfekční procedury s použitím mlhových strojů. Všichni návštěvníci a účastníci budou povinni mít test COVID-19 - polymerázovou řetězovou reakci (PCR) s negativními výsledky. Ve všech zařízeních jsou navíc nařízena opatření pro sociální distancování a nošení osobních ochranných prostředků (PPE).


Další informace lze nalézt na adrese:

https://www.idexuae.ae/

https://www.navdex.ae/

https://www.idc-uae.com/


Abu Dhabi National Exhibitions Company (ADNEC) je součástí ADQ, jedné z největších holdingových společností v regionu s rozmanitým portfoliem významných podniků zahrnujících klíčová odvětví diverzifikované ekonomiky Abú Dhabí.


ADNEC je lídrem v řízení a rozvoji mezinárodních strategických center a byl založen s vizí stát se předním cílem populárních významných mezinárodních konferencí, výstav a kongresů na Blízkém východě a v severní Africe. Vlastní a provozuje Národní výstavní centrum v Abú Dhabí, největší výstaviště v regionu MENA.


Kromě toho ADNEC zahrnuje také ExCeL London, Al Ain Convention Center, Aloft London ExCeL, Aloft Abu Dhabi, Andaz Capital Gate Abu Dhabi, ADNEC Services LLC, Capital Hospitality a IDEX LLC.


Skupina ADNEC pracuje na rozvoji své sítě společností a usiluje o posílení obchodní turistiky v Abú Dhabí vytvořením platformy, která umožní organizátorům akcí realizovat jejich cíle, spojovat lidi prostřednictvím akcí a míst na světové úrovni a poskytovat nejlepší služby překonávající očekávání učastníků.


Kontakt:

Velvyslanectví Spojených arabských emirátů

e-mail: gabriela.awadova@mofaic.gov.ae

Klíčová slova ČR-SAE-armáda-Velvyslanectví Spojených arabských emirátů

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Politika, veřejná správa a soudy

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.