Kvalita kabelů je zásadní pro bezpečnost projektů

Společnost Prakab, která oslaví 100 let od své vzniku, spolupracuje s AVK v oblasti bezpečnosti kabelů a vodičů distribuovaných na českém trhu


Společnost Prakab, tradiční výrobce kabelů, vznikla v roce 1921, když významný český elektrotechnik a podnikatel Dr. Emil Kolben získal většinový podíl v pražské pobočce rakouského podniku Schwechater Kabelwerke GmbH (SKW) a novou firmu zapsal pod ochrannou známkou PRAKAB (Pražská kabelovna, s.r.o.). Již sto let nám tato společnost umožňuje rozvádět elektrickou energii, používat moderní technologie a žít život, na který jsme zvyklí.

Tradiční výrobce kabelů a vodičů Prakab nabízí komplexní sortiment s vlastní výrobou v pražském Hostivaři. Pro společnost je charakteristická otevřenost k modernizaci a inovacím. "Většina lidí o kabelech moc nepřemýšlí, ale ve společnosti, kde je vše propojeno, jsou kabely doslova na každém našem kroku. Svět moderních technologií, jak ho známe, by bez kabelů nemohl existovat a my jsme hrdí, že jsme součástí tohoto procesu," říká Ing. Miroslav Kajzr, produktový manažer ve společnosti PRAKAB. "Kromě inovací je pro naší společnost zásadní otázka bezpečnosti. Do této oblasti investujeme jak po stránce finanční, tak personální. V Prakabu máme vlastní laboratoř a vývojový personál, který se stará o to, aby naše výrobky byly maximálně bezpečné a odpovídaly všem českým i mezinárodním normám. Současně nám vlastní vývoj umožňuje reagovat na specifické požadavky našich zákazníků."

Prakab je špičkou v oblasti požárně bezpečnostních kabelů, které nalézají své využití v nejrůznějších stavbách, kde je požární bezpečnost zásadním tématem, jakými je například OC Chodov, Tunel Blanka, Sazka Arena, Národní Muzeum nebo pražské metro. Vedoucím výrobcem je ale také v oblasti železničních zabezpečovacích kabelů, které své využití nalézají při modernizaci železničních tratí a kabelů s využitím v energetice. Kromě toho vyrábí také instalační vodiče a kabely, kabely pro přenos dat, nebo kabely pro ovládání a elektroniku, které se využívají v průmyslových procesech a elektrárnách. Výrobky Prakab nesou označení certifikátu Česká kvalita.

V posledních době se čím dál tím častěji setkáváme s nevyhovujícími kabely, které se distribuují na české a slovenském trhu. Jde o výrobky, které často výrazně nesplňují české a mezinárodní technické normy. V této oblasti spolupracuje Prakab a další renomovaní výrobci s Asociací výrobců kabelů a vodičů ČR a SR (AVK), a společně se snaží na tuto skutečnost upozornit. "Bezpečnost našich výrobků je pro nás na prvním místě. Instalují se na frekventovaných místech, kde nelze v této oblasti dělat žádné kompromisy, protože v sázce jsou lidské životy," říká Ing. Miroslav Kajzr a dodává. "Náš obor samozřejmě, jako i jiná odvětví, do jisté míry zasáhla pandemie koronaviru, daří se nám ale reagovat pružně a realizovat veškeré dodávky našim zákazníkům. Co je pro nás ale alarmující je zvýšená přítomnost opravdu nekvalitních výrobků, které se dostávají na náš trh."

Tuto skutečnost potvrzuje i Ing. Miroslav Trojan, předseda AVK. "Situace na českém trhu není bohužel zdaleka ideální z pohledu kvality. Namátkové kontroly prováděné AVK již několik let vykazují více než 20% námi zachycených výrobků, které nevyhovují v základních kvalitativních parametrech (např. činný odpor, tloušťka izolace, mechanické vlastnosti,...), což ve svém důsledku může způsobit ohromné škody na zdraví i majetku. Vždy bychom proto všem zákazníkům doporučili nakupovat u zodpovědných distributorů, kteří dlouhodobě spolupracují se spolehlivými a prověřenými výrobci. Čeští a slovenští výrobci kabelů a vodičů mají skutečně bohatou historii a jejich výrobky garantují kvalitu potřebnou pro bezproblémové užití a hlavně bezpečnost všech instalací a zakázek," říká Ing. Miroslav Trojan.


Kontakt:

Petr Herčík

Oxygen Communications s.r.o.

e-mail: petr.hercik@oxygenpr.cz

Klíčová slova ČR-trh-průmysl-firmy-Prakab-Oxygen Communications

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Obchod, marketing
Finance, ekonomika
Zpracovatelský a výrobní průmysl

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.