Společnost JA Solar dodala fotovoltaické moduly pro největší fotovoltaickou elektrárnu v Maďarsku

Společnost JA Solar nedávno oznámila, že dodala své moduly o výkonu 54 MW pro fotovoltaickou elektrárnu v maďarském Kaposváru. Tato elektrárna má celkový výkon 100 MW, a je tak největší fotovoltaickou elektrárnou nejen v Maďarsku, ale i v celé střední Evropě. Investorem a stavitelem elektrárny je firma China National Machinery Import & Export Corporation, která patří do skupiny China General Technology. Očekává se, že elektrárna bude do rozvodné sítě připojena v únoru 2021.


Maďarská vláda aktivně podporuje vývoj a výstavbu energetických projektů založených na obnovitelných zdrojích energie. Důvodem je snaha zkvalitnit svou elektrárenskou infrastrukturu, ve které zatím dominují tepelné a jaderné elektrárny, a také snaha o zlepšení energetické soběstačnosti. Projekt i samotná výstavba fotovoltaické elektrárny v Kaposváru mají silnou podporu místní vlády. Maďarský ministr pro inovaci a technologie László Palkovics se osobně zúčastnil položení základního kamene elektrárny v roce 2019 a přednesl tam projev, ve kterém zdůraznil, že fotovoltaická elektrárna v Kaposváru je důležitou ukázkou spolupráce mezi Maďarskem a Čínou v oblasti energetiky a že se jedná o velice významný mezník ve výrobě elektřiny z čistých zdrojů.


Společnost JA Solar se v duchu svého poslání "nabízet solární energii ve prospěch lidstva" snaží aktivně zlepšovat a zkvalitňovat své produkty a služby a stát se světovou jedničkou v dodávkách a realizaci fotovoltaických elektráren. Maďarsko je důležitým solárním a fotovoltaickým trhem v celé střední Evropě a společnost JA Solar přispívá k jeho dalšímu rozvoji díky spolupráci s místními distributory elektřiny a dalšími domácími i zahraničními firmami.


Kontakt: Oriana Zhang, +86-10-63611888-1697, zhangbobo@jasolar.com

Klíčová slova Čína-energie-firmy-JA Solar Technology

Oblast
Asie, Austrálie (as)

Kategorie
Energetika, suroviny

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.