Nová hedvábná stezka: v provincii Che-nan ve střední Číně byl zahájen 13. Festival čínské fotografie

Zahajovací ceremoniál 13. Festivalu čínské fotografie 20. prosince 2020.

Zahajovací ceremoniál 13. Festivalu čínské fotografie 20. prosince 2020.

20. prosince byl ve městě San-men-sia, v provincii Che-nan ve střední Číně, slavnostně zahájen 13. Festival čínské fotografie (13th China Photography Festival), který spolupořádá město Swan a jehož součástí je 4. Čínská mezinárodní výstava fotografií přírodních a ekologických krás (4th China Sanmenxia Natural Ecology International Photography Exhibition).

V průběhu festivalu se uskuteční několik výstav fotografií s různými tématy, od chudoby až po boj s pandemií COVID-19. V rámci festivalu bude představeno 4000 uměleckých děl od více než 1100 fotografů, která návštěvníkům nabídnou nevšední podívanou.

Liou Nan-čchang, předseda komunistické strany města San-men-sia, řekl, že v roce 2018 se ve městě San-men-sia poprvé uskutečnil 12. Festival čínské fotografie a dodal, že od roku 2016 město San-men-sia, za významné podpory Čínské fotografické asociace, uspořádalo tři Čínské mezinárodní výstavy fotografií přírodních a ekologických krás, a město se tak stalo pojmem v pořádání mezinárodních fotografických výstav přírodních krás.

Díky společnému úsilí Čínské fotografické asociace a samosprávy města San-men-sia se předpokládá, že tyto akce přispějí k obohacení soudobého čínského fotografického umění a přispějí k mezinárodní výměně zkušeností během festivalu, řekl Li Ke, předseda Čínské fotografické asociace.

V posledních letech se město San-men-sia významnou měrou podílí na rozvoji fotografického průmyslu a podstatně urychlilo práce na výstavbě Čínského kulturního fotografického centra, řekl pan Liou.

V rámci zahajovacího ceremoniálu rovněž došlo k předání Zlaté sošky za čínskou fotografii (Golden Statue Award for China Photography). Toto ocenění získalo celkem 19 fotografů ve třech kategoriích, včetně dokumentární fotografie, umělecké fotografie a komerční fotografie.

Festival čínské fotografie se poprvé konal v roce 1989 jako první fotografický festival v Číně a po celou dobu své existence se těší nebývalé pozornosti a vybudoval si vliv a důležitou roli při vyhledávání a představování nových talentů a při podpoře mezinárodní výměny zkušeností.

V letošním roce se na uspořádání festivalu podílela také Čínská federace literárních a výtvarných umění (China Federation of Literary and Art Circles), reklamní a tiskové oddělení samosprávy provincie Che-nan a Asociace čínských fotografů.

Odkaz na originál článku: https://en.imsilkroad.com/p/318448.html

Foto - https://mma.prnewswire.com/media/1390652/1.jpg

KONTAKT: Gao Jingyan, +86-13552905167

Klíčová slova Čína-kultura-příroda-Xinhua Silk Road

Oblast
Asie, Austrálie (as)

Kategorie
Kultura

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.