V prvním pololetí roku 2021 bude služba Spotify spuštěna v Jižní Koreji

Společnost Spotify (index NYSE: SPOT) dnes oznámila, že v prvním pololetí roku 2021 spustí své služby v Jižní Koreji. Nejoblíbenější světová předplacená služba pro přehrávání audia nabídne korejským zákazníkům přístup k více než 60 milionům zvukových nahrávek a více než 4 miliardám seznamů hraných skladeb (playlistů). Spuštění služby Spotify v zemi umožní korejským umělcům oslovit nejen své místní fanoušky, ale také 320 milionů předplatitelů služby Spotify na celém světě. Navíc tato služba nabídne posluchačům v Koreji přístup k umělcům a hudbě z celého světa.


Jako jeden z nejrychleji rostoucích hlavních hudebních trhů na světě* a jako šestý největší hudební trh na světě** je pro společnost Spotify Jižní Korea zásadně důležitá při naplňování jejího poslání, nabídnout milionům kreativních umělců příležitost svými díly oslovit miliardy fanoušků na celém světě. Firma Spotify chce přispět k dalšímu růstu hudebního trhu v Koreji a vytvořit takový ekosystém, který bude prospěšný pro umělce, značky, distributory i fanoušky.


"Velice se těšíme na nadcházející spuštění naší služby v Jižní Koreji, která je považována za epicentrum skvělé muziky, kultury a technologických inovací," řekl Alex Norström, obchodní ředitel firmy Spotify. "Společnost Spotify je již mnoho let partnerem korejského hudebního průmyslu. Jsme hrdí na to, že se můžeme podílet na další popularizaci korejské populární hudby K-pop, představit tento hudební žánr na naší platformě a umožnit zájemcům z celého světa, od Asie, přes Spojené státy americké a jižní Ameriku, až po Evropu a Střední východ, aby se s tímto žánrem seznámili. Těšíme se na spolupráci s našimi místními partnery, na objevování dalších korejských umělců a na jejich spojování s fanoušky nejen v Jižní Koreji, ale také po celém světě."


Od roku 2014, kdy služba Spotify poprvé na své platformě zveřejnila seznam hraných skladeb ve stylu K-Pop, dosáhla celková doba jejich přehrávání 180 miliard minut a uživatelé si je na platformě Spotify uložili do více než 120 milionů seznamů hraných skladeb. Za posledních šest let se počet poslechů žánru K-Pop zvýšil o více než 2 000 %. Dnes na Spotify v rámci žánru K-Pop najdeme i další druhy korejské hudby, včetně, mimo jiné K-pop, Hip Hop, Indie, OST, R&B a dalších a také seznam hraných skladeb "RADAR Korea", který nabízí aktuální hudební díla korejské K-muziky v rámci programu na podporu začínajících umělců. Platforma Spotify funguje ve více než 64 zemích světa, včetně Ruska, Indie, Brazílie a Spojených arabských emirátů.

# # #


* Podle organizace IFPI (https://www.ifpi.org/ifpi-global-music-report-2019/)


** Podle organizace IFPI ( https://www.ifpi.org/wp-content/uploads/2020/07/Global_Music_Report-the_Industry_in_2019-en.pdf )


O společnosti Spotify Technology S.A.

Služba Spotify po svém založení v roce 2008 navždy změnila poslech hudby. Naším cílem je uvolnit potenciál lidské tvořivosti tím, že umožníme milionům umělců předvést svou práci a miliardám fanoušků vychutnat si ji a nechat se těmito tvůrci inspirovat.

Díky 60 milionům nahrávek a více než 4 miliardám seznamů hraných skladeb (playlistů) jsme dnes neoblíbenější předplacenou službou pro přehrávání audia, kterou využívá více než 320 milionů uživatelů na 92 trzích.


Naše webové stránky pro investory (Investors) a nahrávání (For the Record), stejně jako další sociální média uvedená v části "Zdroje - Sociální média" na našich stránkách pro investory (Investors), používáme ke zveřejňování materiálů o naší společnosti. Další informace, fotografie nebo kontakt na tiskový tým naleznete na stránkách https://newsroom.spotify.com/.


Přečtěte si zdrojovou verzi této tiskové zprávy na webových stránkách businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20201217006194/en/


Kontakt pro tisk:

Spotify - Spojené státy americké:

Eileen Moore

press@spotify.com

Spotify - Korea:

koreapress@spotify.com

Zdroj: Spotify

Text této zprávy v původním, zdrojovém jazyce je oficiální verzí. Překlad této zprávy do jiných jazyků poskytujeme pouze jako doplňkovou službu. Text zprávy v původním, zdrojovém jazyce je jedinou právně závaznou verzí této tiskové zprávy.

(BW)

Klíčová slova USA-Korea-komunikace-zábava-Spotify

Oblast
USA, Kanada, OSN, svět a Arktida (us)

Kategorie
IT, telekomunikace
Média, společnost a životní styl

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.