Akce, kterou uspořádala firma CBMM naznačuje, že ekologicky čistý "zelený" vodík se může stát trvale udržitelným řešením pro energetiku a automobilový průmysl

Mezinárodní experti z akademického prostředí i průmyslu představí aktuální vývoj v oblasti nových technologií, které využívají stále oblíbenější ekologicky čistý vodík.


Při hledání řešení, která pomáhají snižovat emise oxidu uhličitého (CO2) vyzývají vlády i vědci z celého světa k podpoře trvale udržitelnějších a hospodárnějších technologií. V této souvislosti se ukazuje, že vodík může v dekarbonizaci ekonomiky hrát zásadní roli.

Vědci z renomovaných univerzit a specialisté z oboru budou o technologiích na výrobu ekologicky čistého vodíku a jeho využití v palivových článcích hovořit na virtuálním webináři Charles Hatchett Award Webinar 2020, který se koná 7. prosince ve 14:00 středoevropského času (CET). Zájemci se na tomto webináři také dozví, jak může ekologicky šetrný vodík revolučním způsobem změnit energetiku a automobilový průmysl.

Hlavní prezentaci přednese Manish Chhowalla, profesor materiálových věd na Cambridgeské univerzitě a držitel ceny Charles Hatchett Award 2020, kterou každoročně uděluje Institut pro materiály, minerály a těžbu (IOM3 - Institute of Materials, Minerals and Mining), se sídlem ve Spojeném království.

"Nová řešení v oblasti trvale udržitelné energetiky jsou těsně spojena s naším programem technologického rozvoje a jsou nedílnou součástí naší růstové strategie. Vodík představuje trvale udržitelné řešení pro řadu problémů, kterým naše společnost musí čelit v době, kdy se snažíme dosáhnout nulových emisí uhlíku," vysvětluje Rogerio Pastore, ředitel energetického programu firmy CBMM.

Tento webinář pořádá firma CBMM, světová jednička ve vývoji produktů z niobu. Akce se, mimo jiné, zúčastní Silke Frank, generální ředitel firmy Mission Hydrogen; Ricardo Lima, viceprezident společnosti CBMM; Robson Monteiro, marketingový specialista společnosti CBMM; Kacujoši Kakinuma, profesor v Centru pro nanomateriály užívané v palivových článcích na Univerzitě Jamanaši, Barr Zulevi, prezident a technický ředitel firmy Pajarito Powder nebo Shanna Knights, ředitel pro technologie ve společnosti Ballard Power Systems.

Kompletní program tohoto bezplatného webináře, včetně možnosti registrace, najdete na webové stránce https://niobium.tech/CharlesHatchettAwardWebinar2020.


O společnosti CBMM

Firma CBMM je světová jednička ve výrobě a prodeji niobových výrobků, které prodává více než 400 zákazníkům ve 40 zemích světa. Firma CBMM sídlí v Brazílii a má pobočky a sesterské společnosti v Číně, Nizozemsku, Singapuru, Švýcarsku a Spojených státech amerických. Firma CBMM dodává své špičkové produkty a technologie společnostem z různých odvětví průmyslu, včetně energetiky, přepravy, leteckého průmyslu nebo inženýrských sítí. V roce 2019 firma investovala do společnosti 2DM, start-upu, který se zabývá využitím grafenu.


KONTAKT: informace pro tisk, Inpress Oficina, Denise Mello, denise.mello@gmail.com, (11) 99832.4877; Fabia Prates, Fabia.prates@inpressoficina.com.br, (31) 99935-1606

Klíčová slova Brazílie-energie-automoto-firmy-CBMM

Oblast
Latinská Amerika a Karibská oblast, Antarktida (la)

Kategorie
Auto-moto, doprava a stroje
Energetika, suroviny

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.