Lvíče, které v Rusku týrali pašeráci, bude po sedmiměsíční léčbě a rehabilitaci vypuštěno zpět do přírody ve své domovině v africké divočině

Na konci listopadu bude lvíče Simba převezeno z Ruska do Tanzanie. Veškeré náklady na převoz uhradí firma Russian Copper Company, která se přihlásila na žádost o pomoc ze strany aktivistů pro boj za práva zvířat


Týrané lvíče jménem Simba, které turistům v Rusku sloužilo jako rekvizita pro pořizování fotografií, konečně čeká lepší budoucnost. Lvíče nalezené ve stodole v ruském Dagestánu v březnu 2020 v zuboženém stavu bylo týrané, vyhladovělé a nemohlo chodit. Místní obyvatelé řekli úřadům, že ho chytili pašeráci, zavřeli ho do klece a vybírali od turistů peníze za to, že se s ním mohli vyfotit. Navíc mu zlámali tlapy, aby nemohlo utéci a nechali ho hladovět. Zprávy o zneužívání zvířete se dostaly až k ruským aktivistům pro boj za práva zvířat na Uralu. Veterinář Dr. Karen Dallakyan spolu s dalšími aktivisty lvíče zachránili a předali neziskové nadaci SAVE ME pro záchranu zvířat v ruském Čeljabinsku, kterou vede doktor Dallakyan. Doktor Dallakyan a jeho tým lvíče Simba celých 7 měsíců léčili a poskytli mu veškerou péči. Doktor Dallakyan řekl: „Na záchraně lvíčete Simba se podílelo mnoho odhodlaných lidí. A když vidíme, jak se jeho zdravotní stav zlepšil, je to pro nás tou nejlepší odměnou. Velice děkuji všem organizacím, podnikům i jednotlivcům, kteří se s námi spojili a pomohli nám zajistit návrat zvířete do jeho přirozené domoviny v Africe."

Složitá léčba a rekonvalescence mladého lvíčete skončí jedinečnou repatriací do Tanzanie na konci listopadu 2020. Tuto cestu sponzoruje firma Russian Copper Company. Lvíče Simba bude letecky přepraveno do Rehabilitačního centra pro zvířata ve městě Moshi v Tanzanii, kde stráví nějakou dobu v izolaci pro nemocné lvy a bude pod nepřetržitým dohledem. Bude zde mít dostatečně velké a krásné prostory, kde se mu bude jistě dařit.

Kirill Irkha, mluvčí firmy Russian Copper Company, řekl: „Když jsme se doslechli o tom, čím si lvíče Simba muselo projít, a dozvěděli se, že humanitární organizace shání peníze na jeho repatriaci do Afriky, rádi jsme náklady uhradili. Je neuvěřitelné, čím si toto lvíče muselo projít. Naštěstí nakonec celý svět mohl sledovat, jak se lvíče Simba postupně uzdravilo, a to díky odhodlání odborníků i dobrovolníků. Jsme rádi, že se Simba dostane do své přirozené domoviny, a je nám ctí, že jsme se na jeho návratu do přírody mohli podílet."

Jedná se o první oficiální repatriaci divokého zvířete v historii Ruska.


Video - https://mma.prnewswire.com/media/1339133/Russian_Copper_Company_Simba_Video.mp4

Foto - https://mma.prnewswire.com/media/1334593/Russian_Copper_Company_Simba_Before.jpg

Foto - https://mma.prnewswire.com/media/1334594/Russian_Copper_Company_Simba.jpg


KONTAKT: Barbara MacLeod, Barbara@CrossCurrentCommunications.com

Klíčová slova Rusko-příroda-Russian Copper Company

Oblast
země bývalého SSSR bez Pobaltí (sp)

Kategorie
Média, společnost a životní styl
Zemědělství, životní prostředí

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.