Sportovní sekce tiskové agentury Sin-chua: půlmaraton 2020 v čínském I-wu přináší do města významné oživení

Tisková zpráva sportovní sekce agentury Sin-chua:

V 8:00 ráno, dne 15. listopadu 2020 byl zahájen půlmaraton v čínském I-Wu (Yiwu Half Marathon). Této akce se zúčastnilo více než 10.000 běžců, kteří se zapojili do jedné ze tří akcí, a to buď samotného půlmaratonu, mini maratonu nebo do maratonu pro děti a rodiče. Vítězem mužského půlmaratonu se stal po velkém boji Cchao Tchien-siang s časem 1:07:50. V ženském půlmaratonu dominovala Čao Na s časem 1:17:18.

Maraton v I-wu se běhá již šestým rokem a kvalita běžců se stále zvyšuje. V roce 2019 získal maraton v I-wu zlatou medaili od Čínské asociace sportovců.

Letošní ročník se konal pod heslem "Nová hedvábná stezka, pojďme začít běhat," a zúčastnilo se ho více než 10.000 běžců. Nově letos trasa vedla přes botanickou zahradu v I-wu. Závodníci nejprve běželi přes místní přístav a následně ze severní ulice Si-čcheng (Xicheng North Road) vstoupili do botanické zahrady, běželi 4 km v těchto "zelených plicích města" a poté se napojili na hlavní třídu Šang-čcheng (Shangcheng Avenue), po které doběhli do cíle.

Díky tomu, že trasa nově vedla přes botanickou zahradu, pomohl maraton zpropagovat i celou městskou část I-wu. Běžci tak mohli vidět, že I-wu nejsou jen sklady a logistická centra, ale že se jedná o šťastné, živé a krásné město. Tento maraton také město I-wu představil jako "centrum volného obchodu" a přispěl k dalšímu zdravému rozvoji města.

I-wu není jen celosvětově proslulé hlavní distribuční centrum Číny, ale také prosperující moderní město. Dnes v I-wu najdeme více než dva miliony malých a středních firem a mikropodniků a také více než 20 milionů lidí, kteří pracují po celé zemi.

Město I-wu v rámci čínských reforem a strategie otevírání se světu navázalo obchodní vztahy s více než 200 zeměmi a regiony. Vlaky, které jezdí na 13.052 km dlouhé trase I-wu - Sin-ťiang - Evropa, převáží desítky tisíc kusů produktů vyrobených v I-wu, prodávaných po celém světě.

Foto - https://mma.prnewswire.com/media/1334634/10000_runners_running_through_Yiwu_city.jpg

KONTAKT: Zhang Tao, +86-18382385721

Klíčová slova Čína-média-sporty-Xinhua Sports

Oblast
Asie, Austrálie (as)

Kategorie
Sport
Média, společnost a životní styl

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.