Česká zbrojovka,největší výrobce ručních palných zbraní

Voják drží útočnou pušku CZ BREN 2. Vyrábí se z extrémně pevných moderních materiálů a s využitím nadstandardně odolné povrchové úpravy kovových dílů.

Voják drží útočnou pušku CZ BREN 2. Vyrábí se z extrémně pevných moderních materiálů a s využitím nadstandardně odolné povrchové úpravy kovových dílů.

Pistole CZ P-10 F a taktické vybavení sesterské společnosti 4M. Zásobník této zbraně pojme impozantních 19 nábojů 9x19.

Česká zbrojovka a.s. je bezkonkurenčně největší výrobce ručních palných zbraní v České republice. Zároveň je v tomto oboru jednou z nejvýznamnějších firem ve světovém měřítku. Značka CZ je zaměřena výrazně exportně, tuto skutečnost posílilo v roce 2018 vytvoření mezinárodního holdingu Česká zbrojovka Group SE (CZG). Velkou pozornost však firma stále věnuje domácímu trhu.

Firma se sídlem v Uherském Brodě na jihovýchodě Moravy vznikla v roce 1936. Představuje tak poslední přímou pokračovatelku proslulé československé zbrojní výroby. K tradičním programům značky CZ patří vývoj a výroba zbraní pro ozbrojené síly v čele s domácími. Velké úspěchy na poli služebních modelů sklízejí zejména útočné pušky CZ BREN 2, samopaly CZ SCORPION EVO 3 A1 a nová rodina striker fired pistolí CZ P-10.

Bohatá je nabídka značky CZ pro civilní využití. Zbraně z Uherského Brodu se osvědčují při lovu, sportu i sebeobraně. Z pistolí boduje nová řada CZ P-10, stálicí je série CZ 75 s aktuální špičkou CZ SHADOW 2. Velmi oblíbené jsou kulovnice CZ 557 a CZ 527 stejně jako malorážky CZ 457 či CZ 512.

O své české zákazníky pečuje Česká zbrojovka jednak prostřednictvím vlastních prodejen v Praze a Uherském Brodě, jednak prostřednictvím celorepublikové sítě prodejních a servisních partnerů. Samozřejmostí je e-shop s bohatou aftermarketovou nabídkou.

Novou úroveň služeb představuje on-line konfigurátor civilních zbraní CZ, kde si zákazník může nechat sestavit zbraň přesně podle svých představ. Například pro pistole CZ P-10 jsou k dispozici tři barvy rámu, zbraň je možné osadit různými mířidly včetně optiky, volit lze materiál a barvu ovladačů, krytku závěru může zdobit grafický motiv - a tím výčet možností stále nekončí.

Pozici české zbraňové jedničky Česká zbrojovka posiluje intenzivní podporou střeleckého sportu. CZ Shooting Team sklízí velké úspěchy zejména ve střelbě podle pravidel IPSC a v lovecké kulové střelbě.

Video: https://www.youtube.com/embed/PPUSYoE670U

Kontakt:

www.czub.cz

Klíčová slova ČR-zbraně-speciál-firmy-Česká zbrojovka

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Auto-moto, doprava a stroje

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.