Leanne Zeng, viceprezident organizace TCSA pro globální záležitosti, dostal od výboru RBWC pozvánku k účasti v panelové diskuzi v rámci fóra „Dialog kontinentů"

Leanne Zeng, viceprezident organizace TCSA (Thousand Cities Strategic Algorithms Cloud Technology) pro globální záležitosti, se 5. listopadu zúčastnil panelové diskuze na téma „Nová digitalizace mezinárodních financí a budoucnost mezinárodního měnového systému." Tato panelová diskuze se uskutečnila v rámci fóra Dialog kontinentů (Dialogue of Continents), které pořádají hamburský Institut pro světovou ekonomiku a výbor RBWC (Reinventing Bretton Woods Committee).


Předsedou této panelové diskuze byl Ousmene Mandeng, hlavní poradce ve firmě Accenture a mezi další účastníky patřili například Jean Pierre Landau, bývalý viceguvernér Francouzské národní banky (Banque de France); Rod Garratt, vedoucí katedry Ekonomie na Kalifornské univerzitě v Santa Barbaře; Harold James, profesor historie a mezinárodních vztahů na Princetonské univerzitě a Livio Stracca, zástupce ředitele Evropské centrální banky pro mezinárodní vztahy. Účastníci panelové diskuze vedli vzrušené debaty o globálním měnovém systému, vyměnili si názory o problémy, kterým tento systém aktuálně musí čelit a současně diskutovali o kladném vlivu digitálních měn na mezinárodní platební systémy a finanční inkluzi.

V rámci této panelové diskuze pan Zeng také hovořil o důležitosti Digitální měnové platformy pro elektronické platby (DCEP - Digital Currency Electronic Payment), kterou založila Čínská lidová banka (People's Bank of China), o důsledcích digitalizace čínského jüanu na přeshraniční platby a o internacionalizaci čínského jüanu v zemích, které se zapojily do projektu Nové hedvábné stezky. Zeng zdůraznil, že přestože hlavním katalyzátorem výzkumu v oblasti digitálních měn mezi měnovými a finančními institucemi byla Libra, lidé z Čínské lidové banky zahájili výzkum na tomto poli již v roce 2014.

DCEP je první čínskou digitální měnou a funguje současně jako digitální měna a nástroj pro elektronické platby. DCEP podporuje off-line platby a podstatnou měrou se podílí i finanční inkluzi a internacionalizaci čínského jüanu. Vzhledem k tomu, že DCEP shromažďuje údaje o peněžních tocích v reálném čase, může se stát vhodným referenčním projektem pro přípravu a zavádění politického rámce na zlepšení transparence a monetární politiky. Díky podpoře digitálních měn tak centrální banky získávají jak data z jednotlivých transakcí, tak údaje o chování zákazníků, což pomáhá zefektivnit dohled nad finančními službami, bojovat s nezákonnými aktivitami a umožňuje i použití digitální měny pro zvláštní účely v případě potřeby.

A v neposlední řadě pan Zeng na této panelové diskuzi představil inovativní řešení organizace TCSA v oblasti datové analytiky měnových trhů. Organizace TCSA synchronizuje národní ekonomické, fiskální, finanční a měnové údaje v reálném čase a integruje je do takzvaného národního ekonomického mozku. Toto řešení pak umožňuje vládám jednotlivých zemí a místním samosprávám lépe porozumět sociálním a ekonomickým problémům a získat tak aktuální informace pro další rozhodování a včasné a přesné přijímání potřebných rozhodnutí.


Foto - https://mma.prnewswire.com/media/1332892/DOC.jpg

KONTAKT: He Jia, +86-137-2895-6115

Klíčová slova Francie-hospodářství-finance-TCSA

Oblast
Evropa, EU, NATO (es)

Kategorie
Finance, ekonomika

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.