Špičková letecká kabeláž z Moravy

Ray Service - sídlo firmy

Komplexní řešení ve výrobě a dodávkách kabelů, elektromechanických dílců pro Airbusy, Boeing a další. To je Ray Service, firma roku 2017 Zlínského kraje a zaměstnavatel regionu 2019.

Ray Service a.s. je moderní rodinná firma, která plně využívá Průmysl 4.0, bezpapírovou výrobu, automatické sklady a digitální řízení výroby a procesů. Vyrábí kabelové svazky, elektromechanické celky, elektronická zařízení a dodává kabelové komponenty pro široké spektrum zákazníků - jako třetí společnost v Evropě zavedla virtuální makety pro sestavování kabeláže pro letecký a obranný průmysl.

Cílem firmy je být vyhledávaným stabilním partnerem pro obranný a letecký průmysl a v této pozici setrvat. Kabeláže a elektromechanické sestavy od Ray Service se nacházejí ve velkém množství sériově vyráběných letadel společnosti Airbus, pro společnost Boeing je dokonce firma z jihovýchodní Moravy přímým dodavatelem. Její služby využívají také GE Aviation, SAAB, KMW a další.

Společnost byla založena roku 1994. Od roku 2004 sídlí ve vlastním areálu ve Starém Městě, kde byla v roce 2014 přistavena nová moderní budova. Většinu z 240 zaměstnanců tvoří ženy.

Ray Service se účastní jak většiny projektů vývoje a modernizace techniky Armády České republiky, tak záměrů v okolních zemích. V posledních letech stoupá objem výroby pro zákazníky z Německa, Rakouska, Spojených států a Skandinávie.

Větší část produktů je instalována do helikoptér, systémů protivzdušné ochrany či obrněných kolových i pásových vozidel. Ray Service má dohodu se všemi třemi uchazeči o dodávkách nových bojových vozidel pěchoty pro českou armádu - Rheinmetall, BAE Systems a General Dynamics European Landsystems (GDELS).

Jako první firma ve střední a východní Evropě získala firma certifikát společnosti BELL pro dodávky do jejich výroby vrtulníků, včetně loni podepsané domácí armádní zakázky na osm vrtulníků UH-1Y Venom a čtyři bojové stroje AH-1Z Viper.

Ve spolupráci s Ministerstvem obrany ČR natočila firma Ray Service pilotní díl seriálu „Víme, co máme“. „S náměstkem ministra obrany Tomášem Kopečným jsem v dlouhodobém kontaktu a když přišel se skvělým nápadem na seriál mapující schopnosti firem v obranném průmyslu, obratem jsem mu nabídl spolupráci na pilotním dílu, který se následně natáčel v Ray Service,” říká Pavel Trubačík, ředitel obchodního rozvoje a marketingu firmy.

V současném specifickém obchodním prostředí považuje Ray Service tento nápad za skvělý způsob, jak představit své aktuální schopnosti současným i novým zákazníkům. „Verze s anglickými titulky může také plnit funkci multimediální prezentace v zahraničí a dle mých informací by měla být distribuována také pracovníkům českých ambasád po světě,“ podotýká Pavel Trubačík.

Ray Service v číslech

V roce 2019 firma vyrobila 372 tisíc metrů kabelových svazků a použila k této výrobě více než 155 tisíc konektorů. Obchodní tým nalétal více než 440 tisíc kilometrů. Společnost vystavovala na sedmi mezinárodních veletrzích ve Spojených arabských emirátech, ve Velké Británii, Saúdské Arábii, Francii, USA a dvakrát v České republice.

VIDEO: https://youtu.be/8ILW1ItaeoY

Kontakt:

Pavel Trubačík

Business Development and Marketing Director

E-mail: pavel.trubacik@rayservice.com

URL: www.rayservice.com

Klíčová slova ČR-elektronika-letectví-zbraně-Ray Service

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Auto-moto, doprava a stroje
IT, telekomunikace

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.