Společnost JA Solar dodala fotovoltaické moduly pro první plovoucí fotovoltaické elektrárny ve Španělsku a Malajsii

Společnost JA Solar nedávno oznámila, že dodala všechny fotovoltaické (PV) moduly pro první španělskou plovoucí solární elektrárnu, která byla vybudována na hladině přehradní nádrže Sierra Brava v kraji Extremadura. Tento projekt byl již dokončen, úspěšně uveden do provozu a připojen do rozvodné sítě. Tato elektrárna s celkovým výkonem 1,1 MW využívá jak jednostranné (monofaciální), tak oboustranné (bifaciální) moduly, které jsou nainstalovány pod různými úhly náklonu a využívají různé plovoucí systémy. Díky jejich energetické výkonnosti, nízkým nákladům na údržbu a dalším vlastnostem se tyto panely mohou stát důležitým mezníkem pro výstavbu dalších plovoucích fotovoltaických elektráren.

Ve srovnání s tradičními pozemními fotovoltaickými elektrárnami, mají plovoucí solární elektrárny několik výhod. Jednak pro své fungování nevyžadují zábor pozemků a navíc voda pomáhá fotovoltaické panely chladit a brání jejich zahřívání, což přispívá ke zvýšení výkonu. Díky těmto výhodám se plovoucí fotovoltaické elektrárny těší vzrůstajícímu zájmu ze strany investorů a energetických firem na celém světě. Na stále rostoucím španělském fotovoltaickém trhu jsou plovoucí solární elektrárny nyní vítány. Projekt Sierra Brava se těšil velké podpoře ze strany místní samosprávy a guvernér kraje Extremadura se zúčastnil i slavnostního otevření elektrárny.

Kvůli ochraně poštolek byly v rámci projektu vytvořeny dva plovoucí "ostrovy" a hnízdící místa. Navíc budou neustále monitorovány životní podmínky ptáků a ryb, abychom zjistili, jaký dopad bude mít plovoucí fotovoltaická elektrárna na okolní živočichy a tento projekt tak bude sloužit jako referenční projekt pro provoz, údržbu a návrh dalších plovoucích solárních elektráren.

Nedávno byla rovněž uvedena do provozu první plovoucí fotovoltaická elektrárna v Malajsii. Tento projekt má výkon 10 MW, nachází se ve státě Selangor a nedávno byl úspěšně připojen do rozvodné sítě. Moduly firmy JA Solar se zdvojeným sklem, které byly při realizaci tohoto projektu použity, vynikají skvělou odolnosti vůči povětrnostním podmínkám a zachovávají si stabilní výkonnost i při vysoké teplotě a vlhkosti, které v této oblasti panují. Díky tomu tak tyto panely pomáhají zákazníkům zvyšovat ziskovost jejich projektů.

Ťin Pao-fang, předseda představenstva a generální ředitel firmy JA Solar, řekl: "Díky pokračujícímu rozvoji čisté energetiky obliba fotovoltaiky stále roste. Plovoucí fotovoltaické elektrárny snižují nároky na pozemky, a vhodně tak doplňují pozemní a střešní fotovoltaické systémy. Firma JA Solar se zabývá vývojem a dodávkami vysoce výkonných a spolehlivých fotovoltaických produktů a my i nadále budeme spolupracovat s našimi globálními partnery při hledání dalších cest k širšímu prosazování fotovoltaických elektráren tak, aby se obnovitelná energie dostala k více lidem."

Kontakt:

Oriana Zhang

+86-10-63611888-1697

zhangbobo@jasolar.com

Klíčová slova Čína-energie-ekologie-firmy-JA Solar

Oblast
Asie, Austrálie (as)

Kategorie
Energetika, suroviny

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.