Clé De Peau Beauté opět potvrzuje svůj závazek podporovat vzdělávání dívek v „Novém normálu"

Vzdává poctu dvěma výjimečným ženám, které neuvěřitelně přispěly k pokroku ve vzdělávání dívek, v druhém ročníku cen „Power of Radiance Awards"

Zatímco si svět přivyká na nově zavedené pořádky, oblast vzdělávání se ocitá na rozcestí. Globální izolace a uzavírání škol má zásadní dopad na vzdělávání dětí po celém světě. V reakci na tuto situaci Clé de Peau Beauté, značka luxusní kosmetiky a make-upu, opět potvrdila svůj závazek hájit edukaci dívek hostováním letošního ročníku předávání cen „Power of Radiance Awards", věnovanému inspirativním ženám, které mimořádně přispěly ke zlepšení života dívek vzděláváním. Tyto ceny byly poprvé předávány roku 2019 a jsou součástí dlouhodobého filantropického závazku Clé de Peau Beauté podporovat vzdělávání dívek a posilovat jejich postavení. Pozornost letošního ročníku je věnována úctyhodným úspěchům Nepálek Binity Shrestha a Pratikshi Pandey, dvou výjimečných osobností, které mimořádně přispěly ke vzdělávání nepálských dívek v přírodních vědách, technice, technologiích a matematice (STEM) působením jejich organizace „Women in STEM Nepal (WiSTEM Nepal)".

Na vrcholu pandemie zažilo více než 90 % studentů po celém světě narušení výuky*. Vzdělávací potřeby zranitelných komunit, například dívek, byly však ještě více marginalizovány kvůli omezenému přístupu k technologiím a technologickým znalostem. Pokud má být dosaženo spravedlivější budoucnosti pro všechny dívky a pozitivního dlouhodobého dopadu na jejich život a komunity, je třeba prioritního zaměření na vzdělávání ve STEM oborech. Znalosti získané z těchto oblastí mohou dívkám zajistit přístup k dovednostem, které jim napomohou zajistit si budoucí zaměstnání, což přispěje k jejich lepšímu finančnímu ohodnocení, a tudíž i k soběstačnosti.

V sociálně distancovaném světě uznává Clé de Peau Beauté potřebu spojovat lidi a myšlenky, které přesahují kulturní a zeměpisné hranice. Za pomoci „Power Radiance Awards" se snaží odstranit pandemií vytvořené bariéry, které negativně ovlivnily proces vzdělávání, v naději, že právo na vzdělání bude nárokovatelným právem každého dítěte. V souladu s preventivními opatřeními bylo letošní předávání cen hostováno online. Událost oslavovala neuvěřitelné úspěchy žen Binity Shrestha, Pratikshi Pandey a dalších výjimečných žen z celého světa, které v těchto náročných dobách nadále bojují za vzdělávání dívek. V rámci akce byly rovněž představeny jejich názory na důležitost zajištění kontinuity výuky v „Novém normálu". K paním Shrestha a Pandey se připojila i humanitární pracovnice, modelka a herečka Toni Garrn; podnikatelka a tvůrkyně digitálního obsahu Chriselle Lim; modelka, výherkyně soutěže krásy, Datanaut v NASA a ředitelka Space Apps DC Fionnghuala O'Reilly a mediální postava a herečka Chiaki Horan. Virtuální program taktéž zahrnoval panelovou diskusi šesti žen nad významem vytváření nových způsobů, jak nadchnout další generaci dívek pro studium (nejen) v oblastech STEM. Virtuální událost byla uzavřena promítáním videí mladých dívek, které s publikem sdílely své sny a touhy, která měla zanechat odkaz ve formě naděje pro další generace.

„Věřím, že STEM vzdělání je požadovaný standard 21. století," uvedla Shrestha. „Díky znalostem těchto oborů mohou dívky získat přístup k nesčetným možnostem zaměstnání, být stále soběstačnějšími a mohou navázat lepší kontakty se svými komunitami a okolním světem. Díky ‚Power of Radiance Awards' od Clé de Peau Beauté jsme o krok blíže zavádění změn ve vzdělávacím systému a Nepálu a zbavení se genderových stereotypů týkajících se technických a přírodovědných oborů."

„Ceny ‚Power of Radiance Awards' nám poskytly úžasnou příležitost pokračovat v našem úsilí o zlepšení postavení nepálských žen a dívek," prohlásila Pandey. „Když jsme poprvé spustily WiSTEM Nepal, měly jsme omezené prostředky i dosah. Grant z těchto cen podpořil naši iniciativu poskytovat vzdělání v oborech STEM znevýhodněným a venkovským dívkám napříč Nepálem."

„V Clé de Peau Beauté věříme, že klíčem ke zlepšení světa je odemčení potenciálu dívek jejich vzděláváním. Ceny ‚Power of Radiance Awards' oslavují sílu jedinců, kteří se zasloužili o prosazení pozitivních změn ve svých komunitách vzděláváním. Vyzdvihnutím úspěchů žen Binity Shrestha a Pratikshi Pandey chceme motivovat ostatní, aby se připojili k našim snahám o posílení pozice budoucích generací dívek pomocí STEM vzdělání, které by spěly k férovější a rovné společnosti," sdělila Yukari Suzuki, vedoucí značky Clé de Peau Beauté.

Grant z „Power of Radiance Awards" bude financován prodejem produktu „The Serum" od Clé de Peau Beauté.

Pro více informací prosím navštivte: https://www.cledepeau-beaute.com/int/powerofradiance-2020.html .

*Zdroj: UNESCO

( https://en.unesco.org/covid19/educationresponse/globalcoalition )

O Clé de Peau Beauté

Clé de Peau Beauté byla založena roku 1982 jako světová luxusní značka spadající pod Shiseido Cosmetics a snoubí v sobě eleganci s vědou. „Clé de Peau Beauté" znamená „klíč ke kráse pleti". Filozofií značky je umožnit ženám zazářit spojením technologií make-upu a pokročilých přípravků pro péči o kůži z celého světa. Clé de Peau Beauté, značka navždy vedená vynikajícím estetickým citem a inteligencí, vytvořila moderní okouzlující a dynamické produkty, díky kterým se stala zářící hvězdou v oboru. K dispozici ve 20 zemích a regionech po celém světě.

Oficiální webové stránky Clé de Peau Beauté : www.cledepeau-beaute.com

Oficiální Instagram Clé de Peau Beauté : https://www.instagram.com/cledepeaubeaute/

POZNÁMKY EDITORŮM:

O Binitě Shrestha

Binita Shrestha je IT inženýrka, pedagožka a sociální podnikatelka. Za posledních 5 let se spolu se svým týmem zasloužila o prolamování existujících stereotypů ve společnosti týkajících se kariérních možností dospívajících nepálských dívek ve STEAM (přírodní vědy, technika, technologie, umění a matematika) a počítačových oborech vedením programů STEAM gramotnosti s cílem přemostit propast mezi pohlavími. Zapáleně vedla několik úspěšných technologických filantropických projektů, včetně partnerství mezi WiSTEM Nepal, UNICEF a Nepálským telekomunikačním úřadem.

O Pratikshe Pandey

Pratiksha Pandey je inženýrka elektroniky a komunikace. Svou kariéru zasvětila rozbíjení genderových stereotypů a motivaci žen ke studiu a hrdému následování svých tužeb po znalostech a vzdělání. Jakožto ředitelka WiSTEM Nepal vede workshopy o kódování, elektronice a designu, které pomáhají podnítit další generaci dívek k následování kariéry ve STEM oborech. Také pracuje jako mentor programu „1000 girls, 1000 futures" pod záštitou Newyorské akademie věd.

O Toni Garrn

Toni Garrn, mezinárodní modelka, humanitární pracovnice a uznávaná tvář Clé de Peau Beauté, je také ambasadorkou globální kampaně prosazující práva dívek, „Girls Get Equal", vedenou neziskovou organizací Plan International.

O Chriselle Lim

Chriselle Lim je jednou z nejúspěšnějších světových tvůrkyní digitálního obsahu a digitální megahvězdou. Inspiruje ženy z celého světa, které bojují s hektickým životem. Rovněž je zakladatelkou BUMO, digitální a fyzické komunity, která byla vytvořena s cílem usnadnit život zaneprázdněným rodičům. Její neuvěřitelná pracovní morálka, zapálení pro věc a talent jsou důkazem nekonečných možností dívek ze všech koutů světa.

O Fionnghuale O'Reilly

Fionnghuala O'Reilly je žena, která je zářným příkladem toho, že vzdělání ve STEM oborech může ženám nabídnout nesčetně příležitostí. Tato absolventka George Washington University a inženýrka pracuje ve strojírenství, kde jsou zaměstnáni především muži. Jejím posláním je dokázat, že ženy jsou schopny prorazit neviditelné bariéry, které jim brání v kariérním úspěchu. Minulý rok odstartovala #ReachForTheStars, veleúspěšnou kampaň na sociálních sítích, která upozorňuje na důležité ženy a důležitost kulturní rozmanitosti ve STEM oborech.

O Chiaki Horan

S mezinárodní výchovou, které se jí dostalo od irského otce a japonské matky, se dostavil i zájem o západní kulturu, který ji dovedl ke studiu anglické literatury na vyhlášené univerzitě Aoyama-Gakuin v Tokiu, kde byla oceněna za pilná studia. Jako nebojácná mediální postava, která pevně stojí za svými názory, se stala pravidelným hostem komerčního televizního zpravodajství TBS (Tokio Broadcasting Television), které se věnuje řadě témat od politiky až po kulturní události, a inspiruje mladé dívky rozvíjet kritické myšlení.

Foto - https://mma.prnewswire.com/media/1283521/2020_Power_of_Radiance_Awards.jpg

Logo - https://mma.prnewswire.com/media/1283638/Logo_Logo.jpg

KONTAKT: Sabrina Poh, +65-6825-8042, cpbpor@webershandwick.com

Klíčová slova Japonsko-kosmetika-vzdělání-lidé-ženy-Clé De Peau Beauté

Oblast
Asie, Austrálie (as)

Kategorie
Věda, vzdělávání a školství
Média, společnost a životní styl
Chemický a farmaceutický průmysl

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.