Organizátoři konference INSPO online zveřejnili program

Jubilejní 20. ročník konference INSPO o technologických novinkách pro osoby se specifickými potřebami se kvůli trvající pandemii přesunul do online prostoru. Místo celodenní konference připravili organizátoři pro zájemce atraktivní dvouhodinový program, který proběhne v pondělí 12. října od 16:30 a bude možné se do něj aktivně zapojit.


Program konference najdete níže.


Živé vysílání s interaktivními prvky bude pro všechny zdarma, bez nutnosti registrace, na www.inspo.cz a www.nadacevodafone.cz a facebookových profilech Nadace Vodafone a INSPO. Diváci budou moci vkládat svoje dotazy či komentáře a v průběhu vysílání na ně získají odpovědi. Otázky je možné vkládat již teď, a to na odkazu: https://app.sli.do/event/wqbdz199


Program INSPO online

Marek Janáč, moderátor: Zahájení

Jaroslav Winter, BMI sdružení: Od tyčky v ústech k umělé inteligenci

Ohlédnutí organizátora konference INSPO za důležitými mezníky ve vývoji asistivních technologií, jak je zaznamenalo 20 ročníků INSPO.

Markéta Vítková a Michal Trnečka, Průša Lab: Hmatové knihy pro nevidomé čtenáře

Ukázky 3D tisku hmatových modelů uzpůsobených potřebám zrakově postižených.

Petr Herian, Newton Technologies: Beey - nová generace automatického rozpoznávání řeči

Představení aplikace, díky které mohou diváci se sluchovým postižením od začátku pandemie sledovat na TV Beey televizní pořady a videa opatřené automatickými titulky.

Jan Cejthamer, OrCam, a Tomáš Kadlec: Revoluční pomůcka pro uživatele se zrakovým postižením

Ukázky využití kamerového systému OrCam MyEye, zkušenosti jeho nevidomého uživatele.

Jan Fencl, Nadace Vodafone: Cena Nadace Vodafone Rafael

Předání tradiční ceny za ICT inovace pro kvalitnější život lidí se zdravotním postižením, tentokrát jednomu z vítězů Microsoft AI hackathonu: AI for Accessibility.

Filip Maleňák, Aplikace Záchranka: Videopřenosy z místa nehody

Předvedení nových funkcí aplikace Záchranka, kterou má v mobilu už 1,4 milionu uživatelů.

Kristýna Mertlová: Tvoje Láska

Představení seznamky nejen pro handicapované.

Mariana Chytilová, Jeden svět: Filmový festival bez bariér

Co vše obnáší zpřístupňování informací pro různorodé publikum - na webových stránkách, sociálních sítích, v tištěných materiálech a při setkání naživo.


Původní celodenní program letošního ročníku INSPO by se měl uskutečnit, pokud to epidemická situace dovolí, 10. dubna 2021 v Kongresovém centru Praha.


Generálním partnerem konference INSPO je Nadace Vodafone, která dlouhodobě podporuje provoz a vývoj technologií pro lidi se speciálními potřebami. Partnery jubilejního 20. ročníku jsou Autocont, ČSOB, Microsoft, McDonald’s, Skupina ČEZ, Teiresiás a Vojenská zdravotní pojišťovna, mediálními partnery ČTK Protext, portál Helpnet a Inspirante.cz. Projekt je realizován za pomoci Nadačního fondu Českého rozhlasu ze sbírky Světluška a hlavního města Prahy. Konferenci pořádá BMI sdružení.


Záštitu konferenci poskytli Ministerstvo zdravotnictví, Ministerstvo práce a sociálních věcí a primátor hl. m. Prahy Zdeněk Hřib.


Kontakt:

Jaroslav Winter

BMI sdružení, z.s.

E: winter@brezen.cz

Alfréd Schubert

Account Assistant

E: alfred.schubert@prkonektor.cz

Klíčová slova ČR-menšiny-počítače-internet-handicapovaní-firmy-BMI sdružení-INSPO

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
IT, telekomunikace
Média, společnost a životní styl

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.