Škoda spouští aplikace infotainmentu

Pro počasí i zprávy: ŠKODA spouští aplikace infotainmentu v modelech SCALA, KAMIQ, KAROQ, KODIAQ a SUPERB

● Nové funkce infotainment systému třetí generace

● Uživatelé ŠKODA Connect si mohou aplikace zdarma stáhnout z e-shopu a nainstalovat si je do vozu

● Zprávy o počasí s dešťovým radarem a novinkami se zobrazují na centrálním displeji


Zprávy o počasí, dešťový radar a nejnovější zprávy: S novými praktickými aplikacemi infotainmentu jsou řidiči vozů značky ŠKODA vždy nejlépe informováni. Aplikace Počasí a Zprávy jsou prvky třetí generace infotainment systému a jsou ke stažení v kompaktních modelech SCALA a KAMIQ s infotainmentem Amundsen. Dalšími modely, pro které jsou aplikace nyní k dispozici, jsou ŠKODA SUPERB iV, všechny modelové řady SUPERB modelového roku 2021 a SUV modely KAROQ a KODIAQ vybavené infotainmentem Columbus. V nové generaci modelu OCTAVIA budou začátkem příštího roku odemčeny dvě nové aplikace infotainmentu pro vozy se systémy Bolero, Amundsen a Columbus.


Nové aplikace infotainmentu pro počasí a zprávy dodávají řidičům vozů značky ŠKODA přímo do vozu mnoho informací navíc. Po bezplatném stažení ze shopu přímo prostřednictvím centrálního displeje ve voze a rychlé a snadné instalaci pokynem na dotykové obrazovce nabízejí aplikace aktuální informace o počasí v celé Evropě i nejnovější zprávy.


Podrobné informace o počasí a dešťový radar


Nová aplikace Počasí přehledně a podrobně zobrazuje aktuální meteorologickou situaci v místě, na kterém se vůz nachází, a nabízí i předpověď pro nejbližší dny. Mimořádně inovativní je dešťový radar zobrazující budoucí změny počasí. Kromě toho může aplikace ukázat i aktuální meteorologická varování. Kromě podrobných údajů o počasí pro aktuální polohu si mohou řidiči ŠKODA vyžádat i zprávy pro cílovou destinaci navigace, pro libovolné body na trase a pro vybraná a uložená oblíbená místa.


Zprávy přímo na centrálním displeji


Nová zpravodajská aplikace dodává řidiči i spolucestujícím vždy nejaktuálnější zprávy. Díky spolupráci mezi ŠKODA AUTO Česká republika a Českou tiskovou kanceláří (ČTK) mají majitelé vozů ŠKODA možnost číst zpravodajské články přímo ve voze. Ty jsou přehledně vypsané na centrálním displeji a mohou být individuálně zobrazovány. Infotainment systémy třetí generace nově zobrazují právě zpravodajství ČTK, přičemž uživatel má možnost si sám přidat až 5 dalších zpravodajských kanálů dle vlastního vkusu. Lze tak volit jednotlivé preferované tematické oblasti, jako například politiku, ekonomiku nebo sport. Nové zdroje lze přidat jednoduše tak, že do aplikace Zprávy libovolně připojí RSS kód svých oblíbených médií. K tomu stačí do aplikace zapsat a uložit URL požadovaného zdroje.


Využívání aplikace infotainmentu je v prvním roce bezplatné


Po instalaci do vozu je používání obou nových aplikací infotainmentu po dobu jednoho roku bezplatné. Poté bude za každou z aplikací účtován minimální poplatek. Po uvedení aplikace na trh v kompaktních modelech SCALA a KAMIQ s infotainmentem Amundsen jsou aplikace Počasí a Zprávy od minulého týdne k dispozici i pro všechny dosud expedované vozy SUPERB iV s infotainmentem Columbus. Začátkem MESIC, po přechodu do modelového roku 2021 a s novou generací infotainmentu, budou aplikace k dispozici také ve zbývajících variantách SUPERB a v obou SUV modelech KODIAQ a KAROQ. Aby bylo možné tyto aplikace používat, musí být každé z těchto vozidel vybaveno nejmodernějším informačním systémem Columbus. U nové generace modelu ŠKODA OCTAVIA budou aplikace infotainmentu pro Columbus, Amundsen a Bolero ke stažení začátkem příštího roku. Aplikace jsou zpětně kompatibilní a tím použitelné i v dříve expedovaných vozech aktuální generace modelu OCTAVIA.


Pro další informace, prosím, kontaktujte:

Hermann Prax

Vedoucí Komunikace produktu

T +420 734 298 173

hermann.prax@skoda-auto.cz

Martin Preusker

Mluvčí Komunikace produktu

T +420 604 292 190

martin.preusker2@skoda-auto.cz

Klíčová slova ČR-automoto-Škoda Auto

Oblast
Středočeský (sc)

Kategorie
Auto-moto, doprava a stroje

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.