Chytrý náramek Amazfit Band 5 s funkcí měření nasycení krve kyslíkem, 15denní výdrží baterie na jedno nabití [1], s cenovkou 44,99 dolaru [2] míří do prodeje 21. září; brzy i se zabudovanou virtuální asistentkou Amazon Alexa [3]

Může být náramek ještě chytřejší? Podívejte se na tento všestranný náramek s pokročilými funkcemi pro správu zdravotních dat a integrovaným modulem Alexy.

Huami hlásí další přírůstek do excelentní produktové řady nositelné elektroniky Amazfit, a to chytrý náramek Amazfit Band 5. Amazfit Band 5 sdílí většinu funkcí s klasickými sportovními náramky, zároveň však nabízí komplexní asistenční funkce pro správu zdravotních dat. Náramek rovněž čeká implementace modulu Alexa, čímž se stane ještě chytřejším než doposud. Náramek má pomoci zákazníkům ve věku (nejenom) od 18 do 50 let zůstat v kondici v dnešním světě plném výzev. Míří zejména na sportovně založené jedince se zájmem o své zdraví a nižším rozpočtem.

Náramek s důkladným vědecky podloženým systémem správy zdravotních dat [4]

Chytré náramky byly obvykle považovány za levná zařízení se základními funkcemi. Amazfit Band 5 tuto kategorii posouvá na další úroveň především díky novým funkcím pro sledování zdraví.

- Precizní BioTrackerTM 2: I přesto, že Amazfit není lékařským zařízením, je vybaven nejnovějším optickým PPG senzorem s názvem BioTrackerTM 2, který umožňuje vysoce přesné nepřetržité sledování srdeční frekvence, včetně frekvence v klidovém stavu, sledování frekvenčních zón a také upozorňuje na vysoké hodnoty tepu. Jedná se o nejuniverzálnější a nejpřesnější biosenzor z dílny Huami.

- Pokročilá funkce OxygenBeatsTM umožňuje Amazfit Bandu 5 sledovat hladinu nasycení krve kyslíkem. Modul s umělou inteligencí, který tuto funkci pohání, byl vytvořen samotnou firmou Huami. Ve srovnání s výsledky profesionálních kyslíkových analyzátorů je průměrná odchylka pouze 1,67 %,[5] což vypovídá o tom, že přesnost tohoto náramku je výrazně vyšší než přesnost většiny náramků na trhu, které rovněž nabízí tuto funkci. V Číně je měření s Oxygen BeatsTM mimo jiné užíváno během kontrolních prohlídek pacientů, kteří se zotavili z nákazy virem COVID-19.

- Vědci ověřený PAITM je systém hodnocení osobní aktivity založený na studii norské společnosti PAI Health. [6] Jednoduchým sledováním aktivity lze vysledovat denní údaje o srdeční aktivitě. Tyto údaje lze převést na osobní skóre, které napoví, jaké množství aktivity je potřebné k tomu, abychom zůstali zdraví. Vědecké výzkumy dokazují, že udržování hodnot nad 100 bodů PAI prodloužit život až o 5 let [7] a snižuje pravděpodobnost úmrtí následkem kardiovaskulárních onemocnění o 25 %.[8] Vyzkoušejte Amazfit Band 5 a připomeňte si, co je to kardio cvičení.

- Funkce pro sledování kvality spánku sleduje celkovou dobu spánku, dobu lehkého a hlubokého spánku a REM fázi spánku. Náramek tak může snadno vysledovat spánkové návyky uživatele. Amazfit Band 5 zaznamenává data i krátkého odpočinkového spánku ve dne, pokud je delší než 20 minut.

- Sledování menstruačního cyklu umožňuje ženám mít přehled o menstruačních a ovulačních cyklech a upozorní je na jejich příchod.

- Monitoring stresu vypočítá úroveň stresu skrze variabilitu srdeční frekvence. Úrovně stresu jsou následující - uvolněnost, normální úroveň, střední úroveň a vysoká úroveň.

- Funkce „Dechová cvičení" Vám poskytne informace o tom, jak využít hluboké dýchání k uvolnění stresu.

Všestranný fitness náramek pro každého

Amazfit Band 5 je velice všestranný fitness náramek, který přináší konkurenceschopný hardware, software a všechny funkce typické pro jeho cenovou kategorii. Vybaven je 1,1 "AMOLED barevným displejem s rozlišením 126x294. I přes nízkou cenu je ochrana obrazovky opatřena dodávaným 2,5D tvrzeným sklem s vrstvou odolávající otiskům prstů.

Náramek je lehký a bez pásku váží pouhých 12 gramů. Díky podpoře Bluetooth 5.0 a technologiím šetřícím baterii může akumulátor s kapacitou 125mAh udržet Band 5 v provozu až 15 dní při běžném užívání, 25 dní při úsporném užívání a v pohotovostním režimu přibližně 3 měsíce. [9]

Amazfit Band 5 bude dodáván s TPU řemínkem šetrným k pokožce ve třech barevných variacích. Díky stupni voděodolnosti 5ATM [10] podporuje 11 sportovních režimů, včetně plavání. Uživatelé si mohou vybrat z více než 45 ciferníků, které lze stáhnout z aplikace. V aplikaci kromě klasických stylů lze najít i 2 ciferníky, které podporují upravitelné widgety - uživatelé tak mohou obrazovku náramku upravit podle svého gusta a dokonce přidat i vlastní obrázek na pozadí.

Amazfit Band 5 může být jedním z „chytřejších" náramků

Může vůbec být náramek chytřejší?

Odpověď zní ano. Amazfit Band 5 může usnadnit a zpříjemnit život díky implementaci modulu Amazon Alexa.[11] Alexa je všestrannou pomocnicí, která Vám zodpoví Vaše otázky, pomůže s vyhledáním informací, překládáním z jiných jazyků; stejně tak Vám umožní vytvářet nákupní seznamy, nařizovat budíky a časovače, připomínky, kontrolovat počasí a oznámení, zadávat příkazy chytré domácnosti atd. Amazfit Band 5 reaguje na hlasové příkazy textovými odpověďmi na obrazovce. Stačí například říct:

- "Alexo, nastav časovač na vaření těstovin. "

- "Alexo, přidej vajíčka do nákupního seznamu."

- "Alexo, rozsviť světla v obýváku."

- "Alexo, kdo je Barack Obama?"

Alexa funguje na cloudové bázi, tudíž se stále zdokonaluje a přidává nové funkce, které jsou do zařízení implementovány automaticky. K používání Alexy na Amazfit Bandu 5 je jednoduché a není k němu zapotřebí rukou - stačí vyslovit příkaz a Alexa okamžitě zareaguje.

DŮLEŽITÉ INFORMACE

- Amazfit Band 5 zamířil do prodeje 21. září na americkém Amazonu. Na ostatní trhy přijde náramek až v říjnu.

- Spuštění Alexy bude probíhat skrze „over-the-air" aktualizace na vybraných trzích.

- Fotografie Amazfit Bandu 5 můžete stáhnout ve vysokém rozlišení zde: https://bit.ly/3hbyk6M

O Amazfitu

Amazfit je soukromou značkou společnosti Huami Technology (NYSE: HMI) založenou v září 2015 a nabízí sedm produktových řad chytrých náramků a hodinek, včetně řad Stratos, Basic, Flagship, Health, Fashion, Outdoor a série X. Amazfit také poskytuje další chytrou elektroniku, která souvisí se sportem a zdravým životním stylem, včetně sportovních sluchátek TWS, chytrých běžeckých pásů, vah a dalšího sportovního vybavení. Chytré hodinky Amazfit získaly díky svému designu a kvalitě zpracování spoustu ocenění, například německou cenu iF Industrial Design Award nebo Red Dot Design Award. V současnosti se produkty Amazfitu dostávají na trhy více než 70 zemí a regionů, včetně USA, Německa a Japonska. Podle zprávy IDC sledující světový trh s nositelnou elektronikou si hodinky Amazfit v první polovině roku 2020 získaly největší podíl na italském, španělském, indickém a dalších trzích s hodinkami určenými pro dospělé. Amazfit se také prosadil v zemích, jako je Čína, Německo, Francie, Rusko a Brazílie.

Více detailů o nás naleznete na: https://en.amazfit.com/about.html

Společnost Huami Technology, která působí od roku 2013, je cloudovým poskytovatelem služeb zdravotní péče a nabízí světu špičkovou nositelnou elektroniku. V únoru 2018 byla společnost Huami Technology uvedena na Newyorskou burzu cenných papírů (NYSE) (akciový kód: HMI).

Mediální kontakt

press@huami.com

[1] Výdrž baterie v laboratorním prostředí - reálná výdrž se může lišit v závislosti na užívání a okolních podmínkách.

[2] Prodejní cena se může na různých trzích lišit.

[3] Zabudovaný modul Alexy bude na Amazfit Bandu 5 k dispozici skrze „over-the-air" aktualizace brzy po zahájení prodeje, pokud bude pro daný trh Alexa dostupná. Jakmile bude k dispozici, zobrazí se oznámení v aplikaci Zepp APP (dříve Amazfit APP) a v zařízení. Interval mezi uvedením na trh a vypuštěním této aktualizace se může lišit na různých trzích.

[4] Nejedná se o zdravotnické zařízení. Výstupní data nejsou určena k provádění lékařské diagnostiky či lékařskému pozorování.

[5] Podle informací poskytnutých na konferenci o AI inovacích společnosti Huami v červnu 2020.

[6] Vědecké podložení PAI: Vědci použili údaje ze studie HUNT k ověření PAI. Studie HUNT je jednou z největších studií v oblasti zdraví vůbec a byla provedena na, Nobelovou cenou ověnčené, Lékařské fakultě Norské univerzity pro vědu a technologii. Obsahuje jedinečnou databázi osobních a rodinných lékařských anamnéz více než 45 000 lidí starších 25 let. https://www.paihealth.com/science-of-pai/default.htm

[7] Použitím algoritmu PAI na údaje ze studie HUNT vědci zjistili, že když jednotlivci soustavně cvičili při intenzitách rovných udržování 100 PAI, tak bylo v důsledku sníženo riziko úmrtí na kardiovaskulární onemocnění v průměru o 25 %. Rovněž bylo sníženo riziko úmrtí na jiné nemoci související se životním stylem mezi muži a ženami všech věkových skupin. Taktéž bylo vybádáno, že udržování 100 PAI souvisí s prodloužením života o zhruba 5 let. Citováno z https://www.paihealth.com/science-of-pai/default.htm, původní odkaz: https://cdn.flipsnack.com/widget/v2/widget.html?hash=fd1pf7owi

viz také: <systém hodnocení osobní aktivity (PAI) pro prevenci kardiovaskulárních chorob a podporu fyzické aktivity> https://www.amjmed.com/article/S0002-9343(16)31069-5/abstract

[8] Viz předchozí poznámky

[9] Výdrž baterie v laboratorním prostředí - reálná výdrž se může lišit v závislosti na užívání a okolních podmínkách.

[10] Zařízení prošlo testem odolnosti proti vodě 5 ATM provedeným institucemi třetích stran.

[11] Přijde skrze „over-the-air" aktualizaci. První na řadě bude trh Spojených států, další trhy budou následovat, pokud se jedná o trhy podporující funkce Alexy.

Foto - https://mma.prnewswire.com/media/1275355/Amazfit_Band_5.jpg

KONTAKT: Yunya Liu, +86-15999658480

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

PROTEXT

Klíčová slova Čína-elektronika-zdraví-trendy-Amazfit

Oblast
Asie, Austrálie (as)

Kategorie
Zdravotnictví
IT, telekomunikace

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.