Kosmetická společnost AVON zaznamenala v průběhu pandemie covid-19 nárůst nových registrací

AVON Česká a Slovenská republika avizují nárůst v počtu 2100 nových registrovaných AVON Ladies a AVON Gentlemanů, a to i v čase aktuální krize v rámci zaměstnanosti, kdy lidé hledají nové výdělečné příležitosti. Dopady pandemie, týkající se ztráty pracovních míst, se dotkly více žen než mužů, což vyplývá z údajů o počtu nezaměstnaných v obou zemích. AVON jim proto zjednodušil a zatraktivnil obchodní model tak, aby mohly získat mnohem více výhod než doposud.


Pandemie koronaviru se výrazně dotkla životů mnoha lidí a rodin. Jedním z ukazatelů je i míra nezaměstnanosti, která měla od března do června stoupající tendenci. Lidé přišli o práci a pravidelný příjem, přičemž se tato situace dotkla více žen než mužů. Na Slovensku byla v březnu evidována nezaměstnanost 5,19 % s počtem 142.993 uchazečů o zaměstnání, z toho bylo 75.558 žen, které tedy tvořily 52,84 %. Do června se zvýšila nezaměstnanost o 2,21 % a dostala se tak na hodnotu 7,40 %. Evidováno bylo 106 024 žen, které se ucházely o práci, což představuje oproti březnu 2020 nárůst o 30 466 žen, tedy 40,32 %. Na území České republiky byla v březnu evidována nezaměstnanost na úrovni 3 % s počtem 225.678 uchazečů o zaměstnání, z toho 112.420 žen, což představuje 49,80 %. Ke konci června se nezaměstnanost dostala až na 3,7 %. Evidovaných bylo v tomto období 135.599 žen. Jejich podíl na celkovém počtu uchazečů tak činil 50,30 %.


Od začátku zavedení karanténních opatření eviduje AVON Česko a Slovensko až 2100 nových registrací, což představuje víc než dvouciferný nárůst v porovnání se stejným obdobím minulého roku. Kosmetická společnost očekává i v následujícím období nárůst nových registrací, vzhledem k tomu, že ženy, které přišly o práci, se poohlížejí po nových možnostech seberealizace. Kromě registrací se v daném období zvýšil i počet online objednávek. Oproti roku 2019 měl prodej přes elektronický katalog nárůst přes 620 %!


Po celém světě má AVON přes 5 milionů AVON Ladies, kterým umožňuje jednoduché nakupování pro sebe, rodinu a svých známých pomocí digitálních nástrojů. Díky tomu si mohou svoji vášeň a lásku pro kosmetiku přeměnit z hobby na kariérní příležitost.


AVON Ladies mají mimo jiné možnost být nezávislé a obchodně spolupracovat s AVONem jako Sales Leaderky. Jako Sales Leaderky se věnují vlastním prodejním aktivitám a zároveň zabezpečují nábor a zaškolení vlastního týmu tvořeného AVON Ladies. V roce 2019 si tyto samostatně pracující ženy, které mimochodem tvoří 4 % členské základny AVONu, celosvětově vydělaly 273,5 milionu dolarů, přičemž v České republice a na Slovensku byla tato částka víc než 157 milionů CZK.


Se záměrem podpořit základnu AVON Ladies v České a Slovenské Republice v době krize, včetně nově registrovaných, se společnost AVON snaží výrazně zatraktivnit podmínky obchodování.


AVON se zaměřuje zejména na posílení digitálních nástrojů pro zjednodušení a urychlení podnikání, protože počet objednávek přicházejících z online katalogů se zvýšil téměř pětinásobně na obou trzích a online obrat se zdvojnásobil v porovnání s rokem 2019. Už téměř jedna pětina AVON Ladies/Gentlemanů aktivně používá aplikaci AvonOn - jedinečný zdroj všech důležitých informací o kampaních, který umožňuje zadávat objednávky dvakrát rychleji než předtím, sdílet důležitý přizpůsobený obsah na sociálních sítích během pár vteřin a spravovat účet z odkudkoliv.


"V rámci digitalizace AVONu považuji za největší novinku mobilní aplikaci AvonOn. Jde o revoluci v možnostech spravování svého byznysu v AVONu. Tento nástroj neustále vylepšujeme a vyvíjíme. Momentálně nabízíme kromě možnosti objednání i další funkce, ze kterých nejvýznamnější je možnost propojení aplikace se sociálními sítěmi a sdílení marketingového obsahu jako jsou produktové i brandové obrázky, videa a další materiály důležité k podpoře prodeje přes sociální platformy. Tato nová aplikace, která již funguje na Slovensku a během podzimu ji chceme zavést taky v České republice, významně podporuje tzv. social selling - formu podnikání online s využitím sociálních sítí a jednoduchou správou přes mobilní telefon," uvedla Karina Takovenko, General Manager Slavics AVON.


O možnostech spolupráce s AVONem se dozvíte více na www.avon.cz / www.avon.sk, nebo prostřednictvím svojí AVON Lady/Gentlemana.


O společnosti AVON


Kosmetická společnost AVON, která patří do přední globální skupiny Natura & Co, už 135 roků zlepšuje životy žen prostřednictvím krásy. Stále v tom pokračuje, ale moderněji.. Přináší inovace, spojuje lidi, podporuje ženy a vnímá všechny podoby krásy. Oslavuje sílu žen po celém světě, podporuje je v objevování svého potenciálu a překonávání výzev. Překvapuje vás to? Přidejte se k nim - #WatchMeNow #SledujteMe #AvonIsChanging #AvonSeMeniProtext-AVON-foto. V AVONu jsou zastánci toho, na čem skutečně záleží. Právě sílu krásy využívají na tvoření lepšího světa pro ženy. Pozorně naslouchají potřebám žen a jsou hlasem jejich tužeb. Věří v lepší svět pro ženy, který bude lepším světem pro všechny. Bojují za zdravá prsa, jelikož je rakovina prsu u žen jedním z nejčastějších onkologických onemocnění, a proto také věnovali více než 20 mil. na screeningové programy. Tak stejně bojují proti domácímu násilí, kterému čelí 1 z 3 žen a doposud pomohli už 14 mil. žen trpícím domácím násilím. Celosvětově společnost AVON odevzdala přes 1 miliardu dolarů na projekty související se zdravím a bezpečností žen. Za posledních 20 let získala přes 750 patentů a její výrobky posbíraly více jak 300 ocenění za poslední 3 roky. Věděli jste, že každou vteřinu se po světě prodají 3 rtěnky, 7 parfémů a 2 výrobky péče o pleť Anew? Dobře známé a oblíbené značky jsou ANEW, Mark., AVON TRUE, Planet Spa, Nutra Effects, Avon Care či Advance Techniques. Víc o společnosti, jejích aktivitách a výrobkách AVON se dozvíte na www.avon.cz a Facebookovém profilu Avon Česká republika.


Kontakt:

Dajana Hričovec

Senior PR & Advertising Specialist

Avon Cosmetics

Amazon Court, Karolinská 661/4

186 00 Praha 8, Czech republic

dajana.hricovec@avon.com

Klíčová slova ČR-Slovensko-kosmetika-trh-koronavirus-služby-firmy-AVON

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Zdravotnictví
Služby, cestovní ruch
Obchod, marketing
Chemický a farmaceutický průmysl

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.