Společnost Sinopec uspořádala první virtuální den otevřených dveří v Saúdské Arábii

Firma China Petroleum & Chemical Corporation (dále jen "Sinopec", burzovní index HKG: 0386), přední čínská energetická a chemická společnost, uspořádala 11. září 2020 v Saúdské Arábii den otevřených dveří s názvem Sinopec Open Day. Tato akce s názvem "lepší energie, lepší život" představuje komplexní přístup společnosti Sinopec k trvalé udržitelnosti a je první virtuální akcí firmy Sinopec a také vůbec prvním mezinárodním dnem otevřených dveří.


Video z virtuálního dne otevřených dveří firmy Sinopec můžete zhlédnout zde: https://www.youtube.com/watch?v=VanwNQqHr8g&feature=youtu.be


Těsnější spolupráce


Na této online akci firma Sinopec shrnula nejdůležitější informace a milníky od svého vstupu na trh v Saúdské Arábii v roce 2000, poskytla aktuální informace a odpovídala na otázky lidí z celého světa.


Již více než dvacet let firma Sinopec poskytuje špičkové inženýrské, technologické a specializované služby saúdskému ropnému a petrochemickému průmyslu a je současně i dodavatelem zařízení, produktů a služeb pro tento průmyslový sektor.


Společnost Sinopec, spolu se svými místními partnery, založila prvotřídní společný podnik a rafinérii. V roce 2000 firma Sinopec v zemi otevřela první ropnou plošinu; dnes má téměř 70 plošin. Díky bezpečné a hospodárné výstavbě si firma Sinopec v Saúdské Arábii vybudovala dobrou pověst.
Za účelem dalšího rozvoje vrtných technologií firma v Sinopec v roce 2017 založila v Saúdské Arábii, pod názvem Sinopec Tech Middle East, první čínské centrum pro vědu a výzkum v zemi. Toto centrum se nachází v saúdskoarabském technologickém technickém centru Dharhan. Tento projekt vznikl v rámci strategie společnosti Sinopec stát se nejčistší chemickou a energetickou společností na světě, prostřednictvím těsnější spolupráce s místními samosprávami a vládou.


V současné době společnost Sinopec v zemi realizuje první čtyřletý geofyzikální 3D výzkumný projekt, na kterém se podílí více než 1000 zaměstnanců, kteří musí každý den v pouštní oblasti, o rozloze větší než 200 km2, bojovat s průměrnými teplotami 50°C. Od svého vstupu do Saúdské Arábie v roce 2004 průzkumné týmy firmy Sinopec dokončily celkem devět geofyzikálních průzkumných projektů, k čemuž využívaly ty nejmodernější technologie a dodržovaly ta nejpřísnější opatření na ochranu zdraví a životního prostředí.


V roce 2008 firma Sinopec v Saúdské Arábii otevřela školicí středisko, které vzdělává místní zájemce o práci v ropném průmyslu. Jedná se o první zahraniční školicí středisko firmy Sinopec, které dosud uspořádalo 1310 vzdělávacích kurzů a vyškolilo více než 30 tisíc zaměstnanců. Navíc firma Sinopec spolupracuje také se školicím centrem Saudi Aramco a mezinárodními školicími institucemi. Toto školicí středisko je navíc důležité pro sino-arabskou kulturní výměnu a jeho součástí je i knihovna s knihami o iniciativě Nová hedvábná stezka, která studentům umožňuje dozvědět se více o čínské kultuře.


Společnost Sinopec navíc v Saúdské Arábii staví více než 30 silničních projektů, systém pro dodávky vody domácnostem z města Yanbu do svatého města Mediny v délce 600 km a 300 km dlouhý zavlažovací systém. Jedná se o pomoc Saúdské Arábii s realizací projektu zlepšení kvality života společnosti a hospodářství celé země, který má být hotový do roku 2030.


Spolu s virtuálním dnem otevřených dveří firma Sinopec také vydala knihu "My 100 Overseas Colleagues - Mých 100 zahraničních kolegů", která vypráví příběhy zaměstnanců společnosti Sinopec z celého světa. A v neposlední řadě firma Sinopec na sociálních sítích Facebook, Twitter a VK založila účet Sinopec Russia pro další usnadnění komunikace v tomto regionu.


Rostoucí zahraniční expanze


Společnost Sinopec má 327 poboček, 52 tisíc zaměstnanců v 60 zemích a regionech celého světa a v současné době realizuje na 350 projektů. Celková zahraniční aktiva společnosti přesahují částku 600 miliard čínských jüanů. V souladu s iniciativou Nové hedvábné stezky, buduje energetická firma Sinopec partnerství na mezinárodní úrovni, jejichž cílem je vytvářet nové globální platformy pro vzájemně přínosnou spolupráci. Společnost má zájem pomoci zemím, které se do iniciativy Nové hedvábné stezky zapojily, jako jsou Saúdská Arábie, Rusko nebo Kuvajt, transformovat jejich hospodářství a zajistit trvale udržitelný rozvoj.


I v těchto nejistých dobách firma Sinopec spolupracuje s místními samosprávami v boji proti pandemii Covid-19 a podporuje projekty, které zlepšují zdraví a bezpečnost svých zaměstnanců na celém světě.


O společnosti Sinopec


Sinopec Corp. je jednou z největších integrovaných energetických a chemických společností v Číně. Firma se zabývá zejména průzkumem, těžbou, přepravou, dodávkami a prodejem ropy a zemního plynu; prodejem, skladováním a přepravou ropných a petrochemických produktů a také dodávkami uhlí, syntetických vláken, hnojiv a ostatních chemických produktů. Aktivně také působí v importu a exportu ropy, zemního plynu, ropných, petrochemických a chemických produktů a dalších komodit a technologií a zabývá se rovněž výzkumem a vývojem nových technologií a informací.


Posláním společnosti Sinopec je "dodávat pohonné hmoty pro kvalitní život" a mezi naše hodnoty patří odpovědnost, integrace a vzájemně prospěšná spolupráce s našimi partnery a také trvale udržitelný rozvoj, integrovaná alokace zdrojů, otevřená spolupráce a snižování emisí uhlíku, přičemž naší vizí je být nejlepší energetickou a chemickou společností na světě.


Video - https://www.youtube.com/watch?v=VanwNQqHr8g


Logo - https://mma.prnewswire.com/media/960416/SINOPEC_Logo.jpg


KONTAKT: Yang Ziya, sinopecgroup@brunswichgroup.com, +86-10-5960-8600

Klíčová slova Saúdská-Čína-energie-ropa-Sinopec

Oblast
Blízký východ (bv)

Kategorie
Energetika, suroviny

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.