Pamětní ražba ZDARMA oslavuje Masaryka

Národní Pokladnice vydala novou pamětní ražbu zdarma. Numismat zdobí portrét Tomáše Garrigue Masaryka, jehož 170. výročí si letos Češi připomínají

Národní Pokladnice vydala novou pamětní ražbu zdarma. Numismat zdobí portrét Tomáše Garrigue Masaryka, jehož 170. výročí si letos Češi připomínají

Národní Pokladnice vydala novou pamětní ražbu zdarma. Numismat zdobí portrét Tomáše Garrigue Masaryka, jehož 170. výročí si letos Češi připomínají. Cílem bezplatné nabídky je vzbudit v lidech národní cítění a připomenout, že svoboda a demokracie není samozřejmost. Nabídka je časově i kvantitativně omezená.


Novinka z nabídky Národní Pokladnice volně navazuje na předchozí ražby zdarma, které společnost vydává již třetím rokem. Projekt "Pamětní medaile zdarma pro každého" byl poprvé představen v roce 2018, při příležitosti 100. výročí vzniku Československa. První pamětní medaile sklidila velký úspěch, a společnost proto ve vydávání bezplatných pamětních numismatů pokračuje.


Tomáš Garrigue Masaryk a jeho inspirativní osobnost

"Tomáš Garrigue Masaryk je ústřední postavou naší novodobé historie. Kdyby nebylo jeho, pravděpodobně bychom neokusili chuť svobody a samostatnosti. Cílem projektu "Pamětní medaile ZDARMA pro každého" je připomenout milníky a postavy národního bytí a upevnit u veřejnosti vlastenectví a touhu po vědění. Tomáš Garrigue Masaryk byl morálním vzorem a vzdělaným člověkem. Za každých okolností hledal pravdu, ať byla skryta jakkoli hluboko. Byl hlídacím psem demokracie, šarmantním elegánem, obratným diplomatem. Ze všeho nejvíc byl ovšem člověkem, člověkem vstřícným a laskavým, který dal naší zemi novou naději a později i tvář samostatné a svébytné mocnosti," vysvětluje výběr prvního československého prezidenta a účel projektu Stanislav Máša, ředitel Národní Pokladnice.


Pamětní ražba zdarma je souhrnem symbolů národní hrdosti

Autorkou rubové i lícní strany medaile je mladá medailérka Irena Hradecká, DiS.

Na aversu ztvárnila portrét TGM v jeho typickém vzezření. Okruží medaile doplňuje celé prezidentovo jméno a podpis, který byl zpracován dle jeho skutečného rukopisu.

Na reversu je vyraženo heslo "Pravda vítězí", které je od 30. března 1920 na vlajce prezidenta Československé republiky a po zániku Československa na vlajce prezidenta České republiky. Vlasteneckou atmosféru autorka dokreslila lipovými listy.

Medaile byla vyražena z mědiniklu a její průměr je 30 mm.


Pamětní ražba zdarma, poštovné a balné 0 Kč, žádné závazky

Národní Pokladnice nabízí tentokrát zdarma nejen pamětní medaili, ale i poštovné a balné. Na objednávku se nevztahují žádné další závazky, ani odběry. Zájemci se tedy nemusí bát žádných nečekaných nevyžádaných zásilek.

Náročnější zájemci si mohou volitelně přiobjednat dárkový balíček, který obsahuje originální zakladač, odznak s československou vlajkou, reprodukci historické mapy Československa z roku 1933 a Certifikát autentičnosti.

Národní Pokladnice přijímá objednávky na www.tgm-zdarma.cz nebo na tel. čísle 810 50 50 20.


Kontakt pro média:

Kateřina Škabradová

PR manažer

katerina.skabradova@samlerhuset.cz

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

Klíčová slova ČR-hobby-historie-prezident-numismatika-firmy-Národní Pokladnice

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Politika, veřejná správa a soudy
Média, společnost a životní styl

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.