Asseco Central Europe slaví 30. výročí na trhu

Mezinárodní softwarová společnost Asseco Central Europe letos slaví 30. výročí od svého založení na Slovensku. Během uplynulých tří dekád firma zaznamenala výjimečný růst - z lokálního startupu se vybudoval jeden z nejvýznamnějších softwarových domů ve střední a východní Evropě.


Společnost Asseco CE patří mezi lídry v oblasti technologických inovací, vývoje moderních IT řešení v digitální oblasti bankovnictví a pojišťovnictví, jakož i významného poskytovatele řešení v segmentech ERP, zdravotnictví, průmyslu 4.0., utilit a dalších. Společnost realizuje náročné projekty pro komerční sféru, tak pro státní správu a samosprávu, postavené na dlouholetých zkušenostech jejích profesionálních zaměstnanců.

"Kulaté výročí společnosti pro mě znamená příležitost ohlédnout se zpět na všechny naše úspěchy. Zároveň se jako jeden z hlavních IT lídrů v zemi musíme dívat dopředu a nadále rozvíjet inovativní produkty, které umožňují celkovou digitalizaci služeb. Těším se na pokračování našeho úspěšného Asseco příběhu, kterým přispíváme ke zlepšování IT byznysu nejen na Slovensku, ale i v regionu střední Evropy," uvedl Jozef Klein, předseda představenstva Asseco Central Europe.

"Jako společnost se strategicky zaměřujeme nejen na vývoj produktů a řešení, ale i na znalosti našich zaměstnanců, abychom našim zákazníkům poskytovali špičková řešení, která splňují nejvyšší mezinárodní standardy. Angažovanost zaměstnanců, jejich úsilí a touha přispívat jsou indikátorem toho, že jdeme správným směrem. Inspirují nás všichni, kteří nás na této cestě doprovázejí - zákazníci, partneři i zaměstnanci. Oni jsou důvodem, proč jsme již tři dekády úspěšní," řekl David Stoppani, místopředseda představenstva Asseco Central Europe.

Historie společnosti

Historie společnosti sahá do roku 1990, kdy byla založena společnost ASSET. V roce 1999 se odčlenila softwarová divize a byla založena společnost ASSET Soft, která v roce 2004 vytvořila strategické partnerství s polskou firmou Comp Rzeszów, čímž se položily základy globální skupiny Asseco. V říjnu 2006 už pod názvem Asseco Slovakia vstoupila společnost na Varšavskou burzu a stala se první slovenskou firmou kótovanou na zahraniční burze přímým způsobem. V roce 2007 vstoupila prostřednictvím akvizice PVT na český trh. V červenci 2009 se zrealizovala integrace Asseco Czech Republic a Asseco Slovakia, čímž vznikla středoevropská skupina a obě společnosti začaly působit pod názvem Asseco Central Europe. Skupina Asseco CE aktuálně zaměstnává více než 3 000 lidí v sedmi zemích Evropy, a to na Slovensku, v České republice, Maďarsku, Polsku, Rakousku, Německu a ve Švýcarsku. Společnost je členem globální skupiny Asseco působící v 50 zemích světa s více než 27 000 zaměstnanci.


Kontakt po média:

Andrea Kotrbová, Senior Marketing Specialist

e-mail: andrea.kotrbova@asseco-ce.com

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz.

Klíčová slova ČR-Slovensko-počítače-trh-služby-software-firmy-Asseco Central Europe

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Služby, cestovní ruch
IT, telekomunikace
Obchod, marketing

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.