Desetitisícové ztráty na nájemném, 30 tisíc za právníka. Pronájem bytu je riziko

Koronavirus otřásl ekonomikou, lidé přicházejí o příjmy a pronajímat byt je stále riskantnější. Neplatičům nájemného navíc nahrává nový zákon o odkladu nájmů. Roste proto zájem o služby firem garantujících pravidelné nájemné a převzetí veškerých rizik, která rozhodně nejsou malá.


"Jednou nám vystěhování neplatiče zabralo čtyři měsíce, advokát nás stál 30 tisíc. Jindy jsme zase hledali nájemníka za jediný rok čtyřikrát. Pokaždé znovu prohlídky bytu, rozúčtování energií, pojištění, úklid a opravy," popisuje Robert Urban, který od roku 2018 provozuje službu StálýNájem.cz.

V obou případech majitelé bytů nemuseli nic řešit a dostávali nájemné, i když podnájemník neplatil nebo byl byt neobsazený.

"Kdyby pronajímali byty sami, přišli by nejen o nájemné, ale i o další peníze, čas a nervy," upozorňuje Urban.

Jak služba funguje a kolik stojí? "Zajistíme podnájemníka, komunikaci s ním i opravy. Majiteli pravidelně zasíláme nájem a ručíme za stav bytu. To vše už za marži 10 % ze sjednaného nájemného."


StálýNájem.cz

info@stalynajem.cz

https://stalynajem.cz/

Klíčová slova ČR-byty-trh-koronavirus-nájemné-StálýNájem.cz

Oblast
Praha, Česká republika (ce)

Kategorie
Zdravotnictví
Stavebnictví, bydlení a reality
Obchod, marketing

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.