Ozow otevírá cestu pro otevřené bankovnictví v Africe

Spoluzakladatelé Ozow: Mitchan Adams, Thomas Pays, Lyle Eckstein (Foto: Business Wire)

Spoluzakladatelé Ozow: Mitchan Adams, Thomas Pays, Lyle Eckstein (Foto: Business Wire)

Platební platformě Ozow přibylo za poslední měsíc, jen v Jihoafrické republice a Namibii, více než 100 tisíc nových uživatelů a podniká další kroky k rozšíření svých služeb do zbytku Afriky a celého světa.

„V neustále se měnící globální ekonomice, které od roku 1472 vládnou tradiční banky (a v nadcházejících desetiletích se to pravděpodobně nezmění), rozčeřila nyní poklidné vody platforma Ozow, která jako bouře vtrhla na africký kontinent, aby zde otevřela cestu k otevřenému bankovnictví a v posledních šesti letech zde zažívá obrovský růst,“ říká Thomas Pays, generální ředitel a zakladatel platformy Ozow. „Společnost Ozow roste na celém trhu, počínaje malými městy a zemědělskými oblastmi až po největší městské aglomerace, přičemž získala více než 70% tržní podíl trhu elektronických převodů peněz (EFT) v Jihoafrické republice. Všichni uživatelé potvrzují, že tato platební platforma je lepší, bezpečnější a jednodušší alternativou k platebním kartám nebo manuálním elektronickým převodům peněz“.

Tato tisková zpráva obsahuje multimédia. Celou tiskovou zprávu si můžete přečíst na: https://www.businesswire.com/news/home/20200727005804/en/

Jen v Jihoafrické republice je více než 49 miliónů bankovních účtů a uživatelé potřebují snadný a jednoduchý způsob, jak z těchto účtů provádět platby. A právě v tomto směru je platforma Ozow pro bezpečné provádění online plateb nejvíce inovativní.

„Spotřebitelé, obchodníci a banky v Jihoafrické republice a Namibii nyní platformu Ozow uznávají jako rychlý a prověřený způsob provádění plateb,“ říká Pays. „Vzhledem k tomu, že většina lidí v tomto regionu se k internetu připojuje především prostřednictvím svých mobilních zařízení (a to samé platí i pro zbytek Afriky), přičemž často pro připojení k internetu využívají předplacené datové balíčky svých operátorů, je rychlost transakce zásadní. Proto se zavazujeme provádět platby během několika sekund.“

Nejnovější produkt, který platforma Ozow nabízí, se jmenuje Ozow PIN. Jedná se o produkt, který se podstatně podílí na dalším růstu společnosti a patří mezi nejinovativnější produkty na trhu. V současné době probíhá patentové řízení za účelem získání patentové ochrany. Tato technologie umožňuje uživatelům vytvářet si šablony jednotlivých plateb a provádět opakované nákupy jen na základě zadání čtyřmístného PIN kódu. Tato inovace, která je vůbec první svého druhu na světě, získává obrovský tržní podíl jak v hotovostních, tak v karetních transakcích či alternativních platebních metodách, protože umožňuje uživatelům platit kdekoli a kdykoli, a to jak online tak u obchodníků, bez nutnosti využívat jakoukoli aplikaci a bez nutnosti registrace.

„Jako africká jednička v oblasti zprostředkování plateb klademe potřeby našich klientů na první místo, doky čemuž se nám podařilo od zavedení této nové technologie zvýšit objem opakovaných plateb o 50 %,“ řekl Pays. Platformu Ozow je nyní možné využívat i pro elektronické účtování, a to ve spolupráci s technologiemi SAGE a Xero, pro provádění SMS plateb prostřednictvím všech hlavních sítí a k provádění plateb přes QR kódy. Tato služba je nyní k dispozici v 5 z 11 úředních jazyků v Jihoafrické republice a v nadcházejících měsících se plánuje její lokalizace do dalších jazyků.

Z hlediska obchodníků platforma Ozow funguje jako další stupeň zabezpečení, nad rámec stávající bankovní infrastruktury, díky čemuž jsou všechny transakce za všech okolností velmi bezpečné. Platforma Ozow tak nabízí prostředí, které je bezpečnější než jakýkoli jiný způsob platby. Po potvrzení platbu již, díky digitálnímu pokynu vystaveném v reálném čase majitelem zdrojového účtu, nelze odvolat.

Platformu Ozow v roce 2014 založili Mitchan Adams, Lyle Eckstein (oba jsou Jihoafričané) a Francouz Thomas Pays, který žije v Jihoafrické republice již více než 16 let a je generálním ředitelem společnosti.

V posledních letech se platforma Ozow stala pro uživatele nejdůvěryhodnější značkou, ke které si uživatelé vytvořili silné emoční vazby, přičemž mnozí z nich přes platformu Ozow provedli svou vůbec první online transakci.

Hodnoty společnosti Ozow a kultura, kterou tato firma vyznává je založena na budování hodnot pro své akcionáře s pomocí společenské odpovědnosti. V dubnu loňského roku firma Ozow představila kampaň „0% poplatky“ pro neziskové a nevládní organizace (NPO/NGO) a také pro malé a střední podniky a stala se tak opět firmou, která ostatním ukazuje cestu jak být společensky odpovědný a jak předávat hodnoty podnikatelům, kteří často kladou potřeby svých zákazníků před své vlastní potřeby (což je v jihoafrické ekonomice zásadní).

„ Dnes společnost Ozow zaměstnává tým více než 50 lidí, kteří sdílí naší vizi nabízet v Africe (a potažmo i celosvětově) rychlá a snadno použitelná platební řešení. prostřednictvím platformy Ozow a trh, kde každý rok proběhnou „mezibankovní“ převody o objemu 9,7 biliónů randů (ZAR), což je více než 11x více, než karetních transakcí, nabízí všem prakticky neomezený potenciál pro rozvoj finančních služeb,“ říká Pays.

„Náš přístup je naprosto otevřený a chceme na všech trzích, kam vstupujeme, být tím nejlepším partnerem místních bank a ostatních poskytovatelů platebních služeb,“ dodává Pays. „Vždy jsme usilovali o rozšiřitelnost a škálovatelnost našich technologií a nyní se domníváme, že nastal čas, abychom těchto možností naplno využili.“

Prohlédněte si zdrojovou verzi této tiskové zprávy na webových stránkách businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20200727005804/en/

Kontaktní informace

Thomas Pays

thomas@ozow.com

+27 (74) 110-1011

Zdroj: Ozow

Text této zprávy v původním, zdrojovém jazyce je oficiální verzí. Překlad této zprávy do jiných jazyků poskytujeme pouze jako doplňkovou službu. Text zprávy v původním, zdrojovém jazyce je jedinou právně závaznou verzí této tiskové zprávy.

(BW)

Klíčová slova JAR-finance-trh-Ozow

Oblast
Afrika (af)

Kategorie
Obchod, marketing
Finance, ekonomika

ZASÍLÁNÍ ZPRÁV
Přihlásit k odběru

Upozornění:
Materiály označené značkou Protext nejsou součástí zpravodajského servisu ČTK a nelze je publikovat pod její značkou. Jde o komerční sdělení zadavatele, který je ve zprávě označen a který za ně nese plnou odpovědnost.